REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Skóra czy tkanina: jakie obicie wybrać na sofę?

Jagoda Szymańska
projektant wnętrz, INNE MEBLE

REKLAMA

REKLAMA

Wybór rodzaju obicia sofy nie jest łatwy, jeżeli nie jesteśmy zdecydowanymi zwolennikami tkaniny lub skóry. Jest wiele argumentów za i przeciw. Skórzana sofa jest łatwa w utrzymaniu, ale sprawia wrażenie chłodnej. Sofa w tkaninie jest ciepła i przytulna, jednak nie jest odporna na zabrudzenia. Oto kilka informacji, które będą przydatne przy wyborze mebli tapicerowanych.

Meble w obiciu ze skóry prezentują się dobrze zarówno w wersji tradycyjnej, jak i nowoczesnej. Skórzana sofa może być nie tylko elegancka i luksusowa, lecz także przytulna i wygodna. Skóra to materiał trwały, odporny na uszkodzenia mechaniczne. Jest ona łatwa w utrzymaniu czystości. Skóry wykorzystywane do produkcji mebli są zabezpieczone lakierami impregnacyjnymi, dzięki temu nie ścierają się oraz są odporne na działanie czynników zewnętrznych. Powierzchnia może być błyszcząca lub matowa. Różnorodne formy mebli, szeroka gama faktur i kolorów skór pozwoli nam dobrać odpowiedni model do każdego wnętrza. Nowością są widoczne przeszycia, ściegami nici, krótkimi lub długimi w kolorze skóry bądź w kolorze kontrastowym. Ciekawą propozycją są zewnętrzne szwy, które nadają meblom nowoczesny wygląd.

REKLAMA

Fot. www.innemeble.pl

Sofy w obiciu z tkaniny są przytulne. Wybierając obicie z tkaniny mamy bardzo duże możliwości aranżacyjne, bez problemu dobierzemy odpowiedni materiał do naszego wnętrza. Obecnie na rynku jest ogromny wybór różnorodnych tkanin. Możemy wybierać kolory, wzory, faktury, grubość. Ciekawy mebel możemy stworzyć wybierając gładką tkaninę na podstawę sofy, a do tego poduszki w tej samej gamie kolorystycznej, jednak w rożne wzory: pasy, kratki i motywy kwiatowe.

Zobacz także: Narożnik w salonie

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Fot. www.innemeble.pl

Zobacz także: Klasyczne włoskie meble w salonie


Tkaniny są niestety mało odporne na zabrudzenia. Najlepsze w utrzymaniu są ciemne kolory, faktura o nieregularnej strukturze, oraz wzory. Gładkie, jasne materiały mogą być narażone na lekkie zabrudzenia. Żeby temu zapobiec możemy wybrać powłokę AquaClean® Jest to zaawansowana metoda ochrony tkanin tapicerskich, która umożliwia usuwanie plam za pomocą wody. AquaClean® stanowi molekularną zbroję, która otacza każde z włókien, nie dopuszczając do przenikania plam do ich wnętrza. Dobrym rozwiązaniem jest też wybór modelu sofy ze zdejmowanym pokryciem – możemy wtedy bez problemu je uprać lub zamienić na inne.

Fot. www.innemeble.pl

Zobacz także: Meble w kontrastowych kolorach

Sofa to bardzo ważny mebel w salonie. Odpowiedni dobór jej kształtu oraz tkaniny obiciowej ma wpływ na ostateczny wygląd naszego pokoju. Pamiętajmy, że prosty klasyczny model będzie ponadczasowy. Wygląd sofy łatwo i szybko odmienimy, kładąc na niej kilka kolorowych poduszek.

Fot. www.innemeble.pl

Zobacz także: Fotele i sofy Giusti Portos

Źródło: www.kanapytapicerowane.pl

Sofa ze skórzanym obiciem. Fot. www.innemeble.pl
www.innemeble.pl
Beżowa sofa z fakturą, z dekoracyjnymi poduszkami. Fot. www.innemeble.pl
www.innemeble.pl
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

Frankowicze czekają na uchwałę Sądu Najwyższego. Czy 25 kwietnia 2024 r. Izba Cywilna SN wyjaśni wreszcie 6 kluczowych zagadnień prawnych?

W dniu 25 kwietnia 2024 roku poznamy kolejny rozdział wieloletniej już sagi związanej z wydaniem tzw. uchwały frankowej przez Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Cywilnej. Na ten dzień zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Najwyższego, który ponownie ma zająć się zagadnieniami prawnymi dot. spraw frankowych, które zostały przedstawione przez Pierwszą Prezes. Czy jednak ta uchwała ma szanse zostać wydana i czy rzeczywiście – po wielu wyrokach TSUE w polskich sprawach frankowych – jest jeszcze potrzebna? Czy jeżeli zostanie wydana, to ułatwi rozstrzyganie pozwów Frankowiczów czy tylko skomplikuje te procesy? 

W jaki sposób deweloperzy mieszkaniowi korzystają z sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja jako wsparcie dla deweloperów? Jak najbardziej. W jaki sposób już ją wykorzystują i jak planują wykorzystywać AI w przyszłości? 

W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

REKLAMA

Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

REKLAMA

W Łodzi na wyburzenie czekają budynki z niemal 2,3 tys. mieszkań. A jak w innych miastach?

W Polsce w ponadstuletnich kamieniach mieszka więcej niż 2,2 mln rodaków. Czy to bezpieczne? Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania – cena za m2? [PORADNIK]

Wykończenie mieszkania – cena za m2 różni się w zależności od standardu wykończenia mieszkania. Jaka jest cena metra kwadratowego robocizny? Prezentujemy krótki poradnik - wykończenie mieszkania deweloperskiego pod klucz krok po kroku. Sprawdź, od czego zacząć i co robić po kolei.

REKLAMA