| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Jak wybrać najlepszy brodzik?

Jak wybrać najlepszy brodzik?

Wybór rodzaju brodzika to kwestia indywidualnych upodobań. Jednak brodziki występują w różnych kształtach, wymiarach, a także wykonane są z różnych materiałów. Jak wybrać najlepszy brodzik?

Jaki kształt wybrać?

Brodziki mają różne kształty, mogą być kwadratowe, prostokątne, okrągłe i półokrągłe. W czasie wyboru najlepszego kształtu brodzika powinniśmy uwzględnić wielkość łazienki, nasze poczucie estetyki i spójność wizualną z pozostałymi elementami wyposażenia łazienki. Jeśli mamy dużą łazienkę albo wręcz salon kąpielowy to nie musimy się zastanawiać, jaki brodzik się w niej zmieści i jedyne nasze zadanie to wybór kształtu, który nam się podoba. Jednak w takim wypadku warto uwzględnić również wystrój całej łazienki – jeżeli wszystkie sprzęty i meble mają zaokrąglone linie to i brodzik powinien być kolisty lub półkolisty.

Natomiast w małej łazience przede wszystkim liczy się zajęcie jak najmniejszej ilości miejsca. Najlepiej w takim niewielkim wnętrzu sprawdzają się brodziki półkoliste, ponieważ można zamontować je we wnęce, w narożniku i przy ścianie, czyli tam, gdzie znajdziemy miejsce. Jednym słowem mówiąc brodziki półkoliste można uznać za uniwersalne.

Zobacz także: Luksusowe baterie łazienkowe: GALERIA

Rozmiary brodzików

Za standardowe, czyli najbardziej popularne, wymiary brodzików kwadratowych i półokrągłych uznaje się te mające 80×80 cm, 90×90 cm lub 100×100 cm. Do naprawdę małych łazienek polecane są brodziki o wymiarach 70×70 cm. Ale jeśli mamy większą kabinę prysznicową lub gdy nie chcemy, żeby nas coś ograniczało w czasie kąpieli to lepiej wybrać większy model – znajdziemy też takie mające 180 cm. Zwróćmy też uwagę na głębokość brodzika, najpłytsze mają 4,5 cm, najgłębsze mają 30 cm. Głębsze brodziki dają więcej możliwości, możemy w nich usiąść, wykąpać dziecko, a nawet zrobić niewielkie pranie.

Rodzaj materiału

Najpopularniejsze są brodziki z akrylu sanitarnego, są stosunkowo tanie, lekkie, gładkie i łatwo się je czyści. Zalety mają też brodziki z odlewów mineralnych, jednolita powierzchnia nie odbarwia się i ma właściwości antybakteryjne, ale są droższe.

Źródło: Sanplast SA

Zobacz także: Wybieramy kabinę prysznicową

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Adamczyk

Doświadczony manager i profesjonalistka z dziedziny ekonomii zdrowia, specjalizująca się w analizie biznesowej, w tym w kontroli zarządczej w placówkach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontrolingu i analizy finansowej szpitala oraz w analityce rynku farmaceutycznego i analizach refundacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »