| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Zastosowanie roślin we wnętrzach

Zastosowanie roślin we wnętrzach

Zastosowanie roślin we wnętrzach staje się modne i podąża w ślad za zmieniającymi się trendami w wyposażeniu wnętrz. Rośliny i donice stały się częścią projektu wnętrz. Często używa się ich do ukrycia nieefektownych miejsc w mieszkaniu, podkreślenia osi kompozycyjnej w pomieszczeniach czy rozjaśnienia i ożywienia ciemnych kątów mieszania.

Zastosowanie roślin we wnętrzach, czyli zielone i kolorowe akcenty ożywią nawet najbardziej ponure mieszkanie. Jest jednak kilka zasad określających sposób ich rozmieszczenia we wnętrzu:

– Ogromne rośliny doniczkowe ustawiamy w dobrze eksponowanym i naświetlonym miejscu.

– Rośliny lubiące światło należy zawsze ustawiać w świetle dziennym ponieważ sztuczne nie umożliwi im prawidłowego funkcjonowania.

– Średniej wielkości kwiaty można ustawiać na meblach, na półkach, na stojakach lub na koszach.

– Starannie należy przeanalizować miejsce ustawienia roślin wrażliwych na przeciągi i na przegrzanie.

– W wilgotnej i w gorącej atmosferze łazienki dobrze czują się orchidee, bluszcze i paprocie.

Zobacz także: Ciepłe wnętrza: GALERIA

Współczesne trendy i techniczne możliwości aranżowania wnętrz roślinnością umożliwiają uzyskanie nietypowych efektów i form. Dla roślin projektuje się specjalne miejsce w podłodze, buduje donice z materiałów użytych do budowy schodów i kominka, zieleń wykorzystuje się do tworzenia ścianek działowych. Do tak przygotowanych miejsc doprowadza się rurki z nawodnieniem, kable do lamp, przygotowuje specjalny drenaż.

Wybierając rośliny zastanówmy się czy będziemy umieli i chcieli o nie dbać. Jeśli nie mamy takiej pewności – wybierzmy gatunki bardzo trwałe i odporne na brak systematycznej pielęgnacji. Sprawdźmy również, jakie warunki oświetleniowe preferują upatrzone przez nas rośliny. Ustawione w nieodpowiednich warunkach nie będą dobrze rosły.

Zobacz także: Wiklina: naturalne piękno w domu

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Radkiewicz Adwokaci i Radcowie Prawni

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »