REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Salon w żółcieniach i w zieleniach

Iwona Szadkowska
Salon. Fot. Fotolia
Salon. Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Salon w żółcieniach i w zieleniach przywołuje do wnętrza wiosenny nastrój. Co więcej, żółcienie i zielenie dodają nam pozytywnej energii i siły do działania. Jakie dodatki szybko odmienią nasz salon?

Kolory wiosny

Salon w żółcieniach i w zieleniach to wprowadzenie wiosennych kolorów do wnętrza. Ponadto, żółty i zielony wprowadzają oryginalny i żywiołowy akcent, który rozbudzi pomieszczenie. Te dwa kolory doskonale współgrają z jasnymi kanapami i z drewnianym wykończeniem.

REKLAMA

Żółty i zielony możemy łączyć z innymi kolorami we wnętrzu. Z ciepłym żółcieniem doskonale komponuje się ciemna czerwień, błękit, turkus, czerń i oczywiście – zieleń. Do zielonego, aby jeszcze bardziej rozbudzić zmysły i dodać energii mieszkańcom, można dodać pomarańczowy.

Zobacz także: Pastelowe wnętrza

Wpływ na umysł

Żółty to kolor słońca. Kolor ten nastraja optymistycznie i dodaje pewności siebie oraz sprzyja koncentracji. Warto jednak pamiętać, że żółty w dużej ilości może być męczący. Dlatego, jako kontrast i dopełnienie tego słonecznego koloru, możemy połączyć go z zielenią. Zieleń to harmonia, nadzieja, życie i świeżość. Co więcej, kolor ten ma dobry wpływ na serce i uspokaja.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wiosenne dodatki

Żółte i zielone pokrowce na poduszki oraz pled wprowadzają do wnętrza samą naturę. Powiew świeżości, blask słońca na monotonnie jasnej kanapie i kolor, który przykuwa uwagę, dodając energii od samego rana. Kiedy za oknem deszcz, warto okryć się żółtym, najlepiej jaskrawym kocem i mieć wrażenie, że to samo słońce przybyło, aby nas rozgrzać.

www.dekoria.pl

Zmysły rozbudzą także inne dodatki w salonie, np. zielony wazon z przezroczystego szkła lub świeczniki na tealighty, które połyskują na parapecie. Drobiazgi, które choć na moment zwrócą na siebie uwagę, już spełniają swoje zadanie. Nie musi ich być przesadnie dużo. Drobny element na parapecie, wazonik na długiej, prostokątnej szafce pod telewizor lub podkładki pod szklanki na stoliku kawowym. To zupełnie wystarczy, aby odmienić wnętrze i poczuć, że w końcu zawitała wiosna.

www.home-you.com

Zobacz także: Wiosenne aranżacje: GALERIA

Coś więcej

Miłośnicy kolorowych ścian mogą przemalować je na żółto – wszystkie lub choć jedną z nich. Ten kolor jest doskonałym tłem dla obrazów i innych ściennych ozdób. Poza tym, jeśli salon jest jasny w połączeniu z intensywnym kolorem ścian sprawi, że słoneczny blask będzie jeszcze bardziej intensywny. Pamiętajmy tylko, że na dłuższą metę, pomalowane na żółto cztery ściany salonu, mogą nieco przytłaczać. Dlatego, lepszym rozwiązaniem może okazać się pomalowanie w tym kolorze tylko jednej ściany. Szczególnie, jeżeli salon jest połączony z kuchnią, do której dobraliśmy szafki w mocnym odcieniu żółcieni.

Zobacz także: Pościel w wiosennych kolorach: GALERIA

To samo dotyczy zielonego. Jeżeli otoczymy się zielonymi ścianami, pokój może wizualnie się zmniejszyć. Co więcej, wybierając ciemny odcień tego koloru, zdecydowanie przyciemnimy cały salon. A chodzi raczej o to, aby go rozjaśnić nowym, świeżym blaskiem.

Jako dodatki o większej sile, możemy zdecydować się na żółte zasłony lub zielono-żółty dywan. Dla tych, którzy uwielbiają zmiany, lepszym wyborem jest dobór odpowiednich, drobnych dodatków. Wówczas, wraz ze zmianą pory roku, łatwo można zmienić charakter całego salonu. Dominujące przedmioty, jak kanapa, dywan i zasłony, powinny pozostać wtedy w stonowanych odcieniach – beże, biele, brązy.

Zobacz także: Nefrytowa zieleń we wnętrzu

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Dyrektywa budynkowa - kto i ile zapłaci za jej wdrożenie. Ekspert: wzrosną czynsze i ceny mieszkań (o kilkaset zł na 1 m2) ale tańsza będzie eksploatacja

    Unia Europejska podejmuje kolejne kroki w kierunku promowania zrównoważonego rozwoju, efektywności energetycznej i ochrony środowiska. Jednym z kluczowych aktów prawnych w tej dziedzinie jest dyrektywa budynkowa, która stawia sobie za cel zmniejszenie zużycia energii w sektorze budownictwa poprzez wprowadzenie szeregu środków i wymogów. Dostosowanie się do wymogów dyrektywy budowlanej będzie kosztowne (zwłaszcza termomodernizacja istniejących budynków). Te koszty będą musiały ponieść spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, a także indywidualni właściciele budynków. Skutkować to będzie wzrostami cen nieruchomości i stawek czynszów ale można się spodziewać także zmniejszenia kosztów utrzymanie nieruchomości, szczególnie w zakresie energii grzewczej i elektrycznej - prognozuje Maciej Zięba, Dyrektor Operacyjny homfi.

    Przegląd kominiarski i czyszczenie komina – jak często, ile kosztuje w 2024 roku, jakie kary? Czego wymagają przepisy. Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza?

    Wszystko co trzeba wiedzieć o przeglądzie kominiarskim. Jak często trzeba wykonywać? Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza? W jakiej formie powinien być sporządzony protokół? Ile to kosztuje? Jakie kary grożą za brak przeglądu? Dlaczego się opłaca to robić z uwagi na ubezpieczenie? Co jeszcze oprócz przeglądu i czyszczenia komina może wykonać kominiarz? Odpowiadamy na wszystkie te pytania.

    Własne mieszkanie bez kredytu hipotecznego - to możliwe i dziś. Czy mieszkania lokatorskie wrócą do łask? Jakie opłaty miesięczne ponosi lokator?

    Czy w Polsce można stać się posiadaczem własnego mieszkania bez zaciągania drogiego kredytu hipotecznego? Nasze społeczeństwo od dawna zmaga się z kryzysem mieszkaniowym, a coraz większa liczba osób nie ma możliwości kupienia własnego lokum. W związku z tym istnieje ogromna potrzeba inwestowania w alternatywne rozwiązania problemu mieszkaniowego. Najkorzystniejszym z nich są mieszkania lokatorskie - idea znana od pokoleń, przeżywająca obecnie renesans. Mieszkania w nowej formule są już dostępne w lokalizacjach takich jak Gdańsk, Wrocław, Zabłudów pod Białymstokiem, Tychy czy Leszno. Kwestią czasu jest, by w całej Polsce powstały kolejne wybudowane w ten sposób inwestycje.

    Reforma planowania. Czy działkowcy mogą czuć się zagrożeni?

    Temat reformy planowania przestrzennego ostatnio stał się mniej nośny, co nie zmienia faktu, że ubiegłoroczna decyzja rządu o zmianach prawnych będzie miała duże konsekwencje. Niedawno pojawiły się informacje, że pierwotny termin opracowania planów ogólnych (koniec 2025 r.) zostanie wydłużony co najwyżej o kilka miesięcy. Ze wspomnianymi planami ogólnymi wiążą się obawy działkowców dotyczące ewentualnej likwidacji ROD. Eksperci RynekPierwotny.pl sprawdzają, czy takie obawy mogą być uzasadnione. Warto w tym kontekście pamiętać, że ustawa o ROD zapewnia szczególne rozwiązania w razie likwidacji ogrodów działkowych. Chodzi m.in. o obowiązek zapewnienia działkowcom nieruchomości zamiennej. 

    REKLAMA

    Jak rozpoznać pellet dobrej jakości? Jak sprawdzić samemu?

    Jakość pelletu jest kluczowym czynnikiem decydującym o jego efektywności i bezpieczeństwie użytkowania. Niezależnie od tego, czy wykorzystujemy go do ogrzewania domu, czy jako surowiec w przemyśle, istnieją cechy, na które warto zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że wybieramy produkt najwyższej jakości.

    Cena, lokalizacja, rozkład pomieszczeń? Co jest dziś najważniejsze przy wyborze mieszkania?

    Co jest obecnie najważniejsze dla osób kupujących mieszkania? Na co najbardziej zwracają uwagę nabywcy? Co oferują deweloperzy?

    Ile kosztują mieszkania w mieście, a ile pod miastem? W niektórych przypadkach różnica jest ogromna!

    Ceny nowych mieszkań w największych metropoliach dla wielu osób są nieosiągalne. Tańsze mieszkania można znaleźć w lokalizacjach podmiejskich. Portal RynekPierwotny.pl prześwietlił pod tym kątem ofertę deweloperów działających w okolicach 10 metropolii. 

    Domy za niecałe 5 zł? W tym miasteczku są, ale się nie sprzedają...

    Podczas, gdy w całych Włoszech pustoszejące gminy zyskały nowych mieszkańców dzięki sprzedaży domów za 1 euro, w malowniczym miasteczku Patrica koło Frosinone w regionie Lacjum udało się sprzedać tylko dwa domy. Dlaczego?

    REKLAMA

    Kwatery pracownicze dla imigrantów zarobkowych – czy państwo powinno się tym zająć?

    Mieszkanie jest kluczowym aspektem dla cudzoziemców przyjeżdżających do Polski. Prawie połowa z nich znalazła lokum przy pomocy pracodawcy lub agencji zatrudnienia. Uregulowanie spraw związanych z zakwaterowaniem osób przybywających do Polski w celach zarobkowych powinno być ważnym zadaniem państwa.

    Co to jest luka czynszowa? Dotyczy co trzeciego Polaka

    Czym jest luka czynszowa? Kogo dotyczy? Jak przeciwdziałać temu zjawisku? 

    REKLAMA