| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Nowoczesne zegary ścienne

Nowoczesne zegary ścienne

Nowoczesne zegary ścienne mogą być oryginalną dekoracją każdego wnętrza. Czasami wręcz, patrząc na taki zegar, zastanawiamy się czy jego celem jest nietuzinkowy wygląd, czy wskazywanie odpowiedniej godziny.

Z duchem nowoczesności

Nowoczesny zegar ścienny czy to w salonie, w jadalni lub w gabinecie może być wspaniałą dekoracją, która podkreśli charakter wnętrza lub wręcz przeciwnie – wprowadzi do niego coś zupełnie nieprzewidywalnego.

Zegar ścienny to również możliwość kontrolowania czasu, ale patrząc na dzisiejsze możliwości, zdaje się, że jest to dodatkowa funkcja.

Zobacz także: Nowoczesny folk w mieszkaniu: GALERIA

Czy to oby na pewno zegar?

Patrząc na niektóre zegary ścienne, możemy odnieść wrażenie, że dostrzeżenie w tym przedmiocie godziny jest niezmiernie trudne. Czasami wręcz potrzeba czasu, aby być pewnym, co właściwie wskazuje.

Przykładem może być zegar ścienny z mechanizmem posiadającym wskazówkę minutową oraz godzinową i pozbawiony jakiejkolwiek cyfry. Do tego dołączone są kolorowe liście, które można dowolnie przyczepiać na ścianie. W efekcie otrzymujemy coś, co mechanizm zegarowy posiada, ale jego dokładność stoi pod wielkim znakiem zapytania. Jedyne, co może służyć jako punkt orientacyjny, są owe kolorowe liście i nasze własne wyczucie czasu.

www.czerwonamaszyna.pl

Innym pomysłem na niecodzienny zegar ścienny może być lustrzana tarcza, również bez zaznaczonych godzin i minut, posiadająca oryginalny kwiatowo-motylkowy wzór i dwie wskazówki – minutową oraz godzinową. Szklany zegar może być bardzo ciekawą ozdobą.

Rozpływające i odlatujące

Ciekawą propozycją do nowoczesnego wnętrza są również zegary, z których tarcz skapuje woda lub wylatują motyle. Całość powinna być wykonana z dobrej jakościowo stali, a dodatkowe elementy mocuje się za pomocą taśmy dwustronnej. Zegary te posiadają komplet cyfr, wskazujących odpowiedni czas i trzy wskazówki – godzinową, minutową i sekundową.

Zegar z fotografiami

Inną propozycją nowoczesnego zegara ściennego są modele, których tarcza składa się z kilku lub z kilkunastu ramek na zdjęcia. Dzięki temu możemy odliczać czas, ale i widzieć, po fotografiach, jak czas zmienia nas i naszą rodzinę. Istnieje kilka typów takich zegarów. Niektóre posiadają szereg cyfr, a poza nimi możemy umieszczać zdjęcia lub same fotografie są w miejscu odpowiednich godzin.

www.pakamera.pl

Bez względu na to, który model zegara ściennego wybierzemy, będzie on doskonałą ozdobą, na której każdy domownik, choć na chwilę, zatrzyma spojrzenie.

Zobacz także: Rośliny we wnętrzach

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Zegar. Fot. www.czerwonamaszyna.pl
Zegar. Fot. www.czerwonamaszyna.pl

Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków Praktyczne wskazówki59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Radosław Michał Stępień

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »