REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Pokój maluszka: inspiracje

Dziecko. Fot. Mamissima.pl
Dziecko. Fot. Mamissima.pl
mamissima.pl

REKLAMA

REKLAMA

Pokój maluszka jest aranżowany długo i z uwzględnieniem najdrobniejszych potrzeb dziecka. Dziewięciomiesięczny czas oczekiwania sprawia, że możemy dokładnie przemyśleć detale aranżacji pokoju maluszka. Nie wiesz, jakie elementy uwzględnić? Poszukaj inspiracji.

Pokój maluszka powinien być nie tylko ładny, lecz także funkcjonalny i praktyczny. Dziewięć miesięcy czekania na nowego członka rodziny sprawia, że rodzice chcą jak najlepiej powitać upragnionego gościa. Wielopoziomowe przygotowania dotyczą między innymi aranżacji pokoju niemowlaka i urządzenia go w taki sposób, by był komfortowy i wygodny zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców. O czym trzeba pamiętać i czym się kierować?

REKLAMA

Zobacz także: Nowoczesne pokoje dziecięce: GALERIA

Przez pierwsze miesiące życia maluszek nie rozróżnia kolorów, więc mogłoby się wydawać, że nie potrzebnie zastanawiamy się nad ich doborem. Ale to nie do końca tak – pokój dziecka powinien być radosny i przytulny. Najlepiej jest wybrać na ścianę kolory pastelowe – żeby uniknąć nudy możemy dodatkowo zastosować na niej kolorowe naklejki naścienne. Za pomocą naklejek możemy również zaaranżować tematyczny pokój dziecka, dla przyszłej księżniczki lub dla muzyka. Jeśli jednak zdecydujemy się na takie rozwiązanie pamiętajmy o tym, żeby wybrać farby bezpieczne dla dziecka i żeby naklejki były zmywalne, będziemy mogli dokonywać częstszych zmian.

Naklejki na ścianę dla baletnicy

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Początkowo maluszek częściej spogląda na boki niż na wprost – warto wykorzystać tę wiedzę i prawidłowo zaaranżować najbliższe dziecku otoczenie. Dla niemowlaków szczególnie polecane jest zawieszenie w okolicy łóżeczka karuzeli z czarno-białymi kartami. Dla starszych dzieci lepsza będzie karuzela z kolorowymi zabawkami – ma ta to pozytywny wpływ na rozwój ruchowy maluszka, a także skutecznie przyciąga uwagę dziecka.

Karuzela do powieszenia nad łóżeczkiem

Zobacz także: Wielofunkcyjny pokój dziecka


Podstawowe meble w pokoju maluszka to łóżeczko i komoda. Kwestia doboru dodatkowych elementów jest subiektywnym wyborem każdego rodzica. Łóżeczko powinno być funkcjonalne i powinno rosnąć wraz z dzieckiem. Warto zamontować po bokach specjalny ochraniacz, który zapewni dziecku komfort i bezpieczeństwo. Komoda powinna być pojemna i mieć tak dobraną wysokość, by bez problemu można było na niej przewijać maluszka, nie obciążając przy tym kręgosłupa. Jeśli mamy wystarczającą ilość miejsca warto się zaopatrzyć również w przewijak.

Zobacz także: Jak zaprojektować kolorowy i praktyczny pokój dla dziecka?

Przewijak

Ważnym elementem w pokoju dziecka jest również odpowiednie oświetlenie. Najlepsze będzie łagodne, punktowe światło, które nie będzie razić dziecka. Dobrze w takiej sytuacji sprawdzają się papierowe klosze, które doskonale przytłumią jaskrawą poświatę żarówki. Warto zamontować też żaluzje lub rolety, które w razie potrzeby mogą zasłonić okno i stworzyć idealne warunki do spania dla noworodka. Dobrym zakupem będzie ponadto lampka nocna, która sprawdzi się szczególnie podczas wieczornego karmienia lub przewijania.

Papierowy klosz na żyrandol

Zobacz także: Jak zaaranżować pokój dla bliźniaków?


Pożądanym elementem wyposażenia pokoju maluszka są także przeróżne akcesoria dopełniające aranżację. Niedrogim, ale bardzo efektownym rozwiązaniem są papierowe dekoracje, które dzięki dołączonym sznureczkom łatwo zawiesić je w wybranym miejscu. W porze usypiania pomocna może okazać się drewniana pozytywka, która ukoi dziecko i zapewni spokojne sny.

Zobacz także: Jak uniknąć zagrożeń bezpieczeństwa dziecka w domu?

Pudełeczko na drobiazgi

Hitem ostatnich miesięcy są zestawy designerskich walizeczek. Mogą być one z powodzeniem wykorzystywane do chowania niemowlęcych kosmetyków, smoczków i grzechotek. Do przechowywania mokrych chusteczek pielęgnacyjnych sprawdzą się z kolei pudełka, które warto mieć zawsze pod ręką, najlepiej w pobliżu przewijaka.

Walizeczki dla dziecka

Aranżację pokoju maluszka najlepiej rozciągnąć w czasie, by przygotowania nie były zbyt męczące ani obciążające domowego budżetu.

Źródło: Mamissima.pl

Zobacz także: Pokój dziecka na lata

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Dyrektywa budynkowa - kto i ile zapłaci za jej wdrożenie. Ekspert: wzrosną czynsze i ceny mieszkań (o kilkaset zł na 1 m2) ale tańsza będzie eksploatacja

    Unia Europejska podejmuje kolejne kroki w kierunku promowania zrównoważonego rozwoju, efektywności energetycznej i ochrony środowiska. Jednym z kluczowych aktów prawnych w tej dziedzinie jest dyrektywa budynkowa, która stawia sobie za cel zmniejszenie zużycia energii w sektorze budownictwa poprzez wprowadzenie szeregu środków i wymogów. Dostosowanie się do wymogów dyrektywy budowlanej będzie kosztowne (zwłaszcza termomodernizacja istniejących budynków). Te koszty będą musiały ponieść spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, a także indywidualni właściciele budynków. Skutkować to będzie wzrostami cen nieruchomości i stawek czynszów ale można się spodziewać także zmniejszenia kosztów utrzymanie nieruchomości, szczególnie w zakresie energii grzewczej i elektrycznej - prognozuje Maciej Zięba, Dyrektor Operacyjny homfi.

    Przegląd kominiarski i czyszczenie komina – jak często, ile kosztuje w 2024 roku, jakie kary? Czego wymagają przepisy. Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza?

    Wszystko co trzeba wiedzieć o przeglądzie kominiarskim. Jak często trzeba wykonywać? Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza? W jakiej formie powinien być sporządzony protokół? Ile to kosztuje? Jakie kary grożą za brak przeglądu? Dlaczego się opłaca to robić z uwagi na ubezpieczenie? Co jeszcze oprócz przeglądu i czyszczenia komina może wykonać kominiarz? Odpowiadamy na wszystkie te pytania.

    Własne mieszkanie bez kredytu hipotecznego - to możliwe i dziś. Czy mieszkania lokatorskie wrócą do łask? Jakie opłaty miesięczne ponosi lokator?

    Czy w Polsce można stać się posiadaczem własnego mieszkania bez zaciągania drogiego kredytu hipotecznego? Nasze społeczeństwo od dawna zmaga się z kryzysem mieszkaniowym, a coraz większa liczba osób nie ma możliwości kupienia własnego lokum. W związku z tym istnieje ogromna potrzeba inwestowania w alternatywne rozwiązania problemu mieszkaniowego. Najkorzystniejszym z nich są mieszkania lokatorskie - idea znana od pokoleń, przeżywająca obecnie renesans. Mieszkania w nowej formule są już dostępne w lokalizacjach takich jak Gdańsk, Wrocław, Zabłudów pod Białymstokiem, Tychy czy Leszno. Kwestią czasu jest, by w całej Polsce powstały kolejne wybudowane w ten sposób inwestycje.

    Reforma planowania. Czy działkowcy mogą czuć się zagrożeni?

    Temat reformy planowania przestrzennego ostatnio stał się mniej nośny, co nie zmienia faktu, że ubiegłoroczna decyzja rządu o zmianach prawnych będzie miała duże konsekwencje. Niedawno pojawiły się informacje, że pierwotny termin opracowania planów ogólnych (koniec 2025 r.) zostanie wydłużony co najwyżej o kilka miesięcy. Ze wspomnianymi planami ogólnymi wiążą się obawy działkowców dotyczące ewentualnej likwidacji ROD. Eksperci RynekPierwotny.pl sprawdzają, czy takie obawy mogą być uzasadnione. Warto w tym kontekście pamiętać, że ustawa o ROD zapewnia szczególne rozwiązania w razie likwidacji ogrodów działkowych. Chodzi m.in. o obowiązek zapewnienia działkowcom nieruchomości zamiennej. 

    REKLAMA

    Jak rozpoznać pellet dobrej jakości? Jak sprawdzić samemu?

    Jakość pelletu jest kluczowym czynnikiem decydującym o jego efektywności i bezpieczeństwie użytkowania. Niezależnie od tego, czy wykorzystujemy go do ogrzewania domu, czy jako surowiec w przemyśle, istnieją cechy, na które warto zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że wybieramy produkt najwyższej jakości.

    Cena, lokalizacja, rozkład pomieszczeń? Co jest dziś najważniejsze przy wyborze mieszkania?

    Co jest obecnie najważniejsze dla osób kupujących mieszkania? Na co najbardziej zwracają uwagę nabywcy? Co oferują deweloperzy?

    Ile kosztują mieszkania w mieście, a ile pod miastem? W niektórych przypadkach różnica jest ogromna!

    Ceny nowych mieszkań w największych metropoliach dla wielu osób są nieosiągalne. Tańsze mieszkania można znaleźć w lokalizacjach podmiejskich. Portal RynekPierwotny.pl prześwietlił pod tym kątem ofertę deweloperów działających w okolicach 10 metropolii. 

    Domy za niecałe 5 zł? W tym miasteczku są, ale się nie sprzedają...

    Podczas, gdy w całych Włoszech pustoszejące gminy zyskały nowych mieszkańców dzięki sprzedaży domów za 1 euro, w malowniczym miasteczku Patrica koło Frosinone w regionie Lacjum udało się sprzedać tylko dwa domy. Dlaczego?

    REKLAMA

    Kwatery pracownicze dla imigrantów zarobkowych – czy państwo powinno się tym zająć?

    Mieszkanie jest kluczowym aspektem dla cudzoziemców przyjeżdżających do Polski. Prawie połowa z nich znalazła lokum przy pomocy pracodawcy lub agencji zatrudnienia. Uregulowanie spraw związanych z zakwaterowaniem osób przybywających do Polski w celach zarobkowych powinno być ważnym zadaniem państwa.

    Co to jest luka czynszowa? Dotyczy co trzeciego Polaka

    Czym jest luka czynszowa? Kogo dotyczy? Jak przeciwdziałać temu zjawisku? 

    REKLAMA