Kategorie

Feng shui salonu – zasady ogólne

Bożena Radzikowska
Dyplomowany konsultant feng shui
Feng shui w salonie. Fot. Fotolia
Feng shui w salonie. Fot. Fotolia
Fotolia
Feng shui salonu jest naszą wizytówką. To miejsce, które powinniśmy wykorzystać do zaakcentowania, kim jesteśmy, jak chcemy być postrzegani przez nasze bliższe i dalsze otoczenie. Salon według feng shui to pokój, w którym powinien się dobrze, czuć każdy członek rodziny i który powinien jednoczyć rodzinę. Jak wykorzystać, feng shui, aby salon spełniał wszystkie te funkcje?

Feng shui salonu uda nam się osiągnąć po przeanalizowaniu układu swego domu, mieszkania i wykorzystaniu koloru ścian, podłogi, mebli, roślin oraz różnych elementów dekoracyjnych do zarządzania przepływem konstruktywnej energii Chi. Zacznij od dokładnego posprzątania pokoju, umycia okien, podłóg, zlikwidowania kurzu i pajęczyn oraz wyrzucenia wszystkiego, co jest stare, zniszczone, niepotrzebne, zwiędłe lub uschnięte. A teraz możesz przestawiać meble, jeśli trzeba pomaluj ściany i kup nowe rośliny, i nowe dekoracje. Oto kilka wskazówek jak sobie poradzić z zaaranżowaniem salonu.

Zobacz także: Feng shui w domu

Meble

Ustawienie mebli w salonie feng shui jest bardzo ważne, gdyż swoimi gabarytami mogą zakłócać swobodny przepływ energii. Prawidłowe ustawienie krzeseł, foteli, kanapy, stołu to takie ustawienie, które umożliwia kontrolowanie wejścia do pokoju, czyli przodem do wejścia. Jeżeli nie jest możliwe takie ustawienie, to należy upewnić się, że meble nie utrudniają wejścia, nie zastawiają go. Układ siedzeń powinny być taki, aby siedzące na nich osoby mogły zobaczyć drzwi nie odwracając się. Bardzo korzystne ustawienie to takie, które zaaranżowane jest na ośmioboku lub na kole najbardziej korzystna jest sytuacja, kiedy mamy osiem miejsc siedzących. Pamiętaj, aby ustawiając kanapę, fotel czy krzesła pozostawić wystarczającą ilość miejsca do poruszania się między nimi. Oczywiście łatwiej jest zastosować taką aranżację w dużym pokoju. Małe pokoje nie mogą mieć aż tylu miejsc siedzących gdyż wtedy zagracimy je.

Zobacz także: Siatka bagua w domu

Stół musi być czysty i elegancki. Symbolizuje zdrowie i jednoczy rodzinę. Jeśli jest możliwe powinny na nim stać świeże kwiaty.

Zobacz także: Feng shui: układanie książek

Lustra

Lustra to bardzo ważne remedia feng shui, szczególnie dobrze sprawdzają się w salonie czy w jadalni. Dobrze umieszczone lustro może spełniać wiele funkcji. Nadają się do wprowadzenia odbitego światła do ciemnej części salonu, powiększają małe pokoje, mogą służyć do kontrolowania wejścia do pokoju, jeśli pokój ma taki kształt, że nie możemy inaczej kontrolować wejścia do niego. Kolejna przydatna funkcja lustra to podwajanie. Sprawdza się obok stołu w jadalni symbolicznie podwajając posiłki i ludzi siedzących przy stole. Mogą też wprowadzić do pomieszczenia ładny widok z okna (np. ogród). Czego unikamy? Unikamy odbijania w lustrze drzwi wejściowych oraz skrzywionych nienaturalnych odbić ludzi. Szczególnie odbicia „pociętego” człowieka. Powinniśmy uważać, aby lustro nie odbijało tylko naszej głowy i powinniśmy unikać luster w kawałkach, które zniekształcają rzeczywistość. Odbicie postaci człowieka w lustrze powinno być naturalne.

Narożniki – ciemne obszary

Czasami sprawia nam kłopot zagospodarowanie narożników pokoju i pozostają ciemne oraz puste wytwarzając negatywna energię. Jest kilka sposobów na ożywienie tych miejsc. Możesz postawić lampę w tych obszarach, aby rozjaśnić je. Możesz wstawić narożnikową witrynę ze szklanymi drzwiami i jasną porcelanę w środku. Sprawdzi się też jasny energetyczny obraz, który wypełni to miejsce pozytywną energią. Można również umieścić w takim miejscu doniczkową roślinę o okrągłych liściach. Nie należy stosować rośliny z prostymi ostrymi liśćmi lub z kolcami. Taki smutny, ciemny kąt to dobre miejsce na akwarium lub na kulę z rybkami. Kolejny sposób na ożywienie narożników to kryształowe przedmioty, które odbijając światło będą je rozprowadzały po całym pomieszczeniu. Ważne jest, aby energia swobodnie krążyła po całym pokoju.

Zobacz także: Feng shui: uzdrawianie energii

Kolory

Osoby przebywające w salonie powinny czuć się zrelaksowane i powinno im być wygodnie, a kolory na ścianach salonu powinny być przytulne i ciepłe. Najlepszym rozwiązaniem jest użycie miękkich pastelowych odcieni na ścianach, ale nie tylko ściany są ważne. Pamiętajmy, że dużą powierzchnię zajmuje też podłoga i kanapy. Ich kolory też nie są bez znaczenia. Kolory tych elementów powinny być w zgodzie z kolorami przypisanymi do kierunku geograficznego, w jakim mieści się salon.

Zobacz także: Elementy feng shui

Czyli:

salon na południowo-wschodni i południowy powinien być urządzony w odcieniach zieleni, fioletów, ostrej pomarańczy z dodatkami czerwieni,

salon wschodni powinien być urządzony w świeżych zieleniach z dodatkiem niebieskiego,

salon południowo-wschodni i północno-wschodni powinien być urządzony w beżach, w brązach, w piaskowym lub w żółtym kolorze i powinien zawierać dodatki czerwone,

salon zachodni to miejsce w kolorach białym, szarym popielatym z dodatkami metalu, szkła, czarnego koloru lub kolorów z palety brązów albo palety niebieskiego,

salon północny powinien być urządzony w kolorach niebieskich z dodatkiem białego lub zielonego.

Obrazy

Salon jest wizytówką domu, dlatego powinny znajdować się w nim nasze korzenie, czyli portrety lub zdjęcia przodków, (jeśli takie posiadamy), ale także różne nasze trofea lub trofea naszych dzieci. Wszystko, czym chcemy się pochwalić, szczególnie, jeśli w rodzinie jest ktoś uzdolniony. Możesz też korzystać z wielu gotowych obrazów do dekoracji ścian. Oto ich symbolika:

Zobacz także: Pokój dziecka według feng shui

Ryby w wodzie: długie życie,

Wodospady: Powodzenie finansowe,

Krajobrazy o wschodzie słońca, gór i wody: symbole nadziei,

Szczęśliwi i uśmiechnięci ludzie (para): przyciągają pozytywne uczucia.

Malarstwo oparte na geometrycznych kształtach: podnosi destrukcyjne uczucia, agresję.

Nadmierne używanie koloru czerwonego powoduje rozdrażnienie.

Zobacz także: Jak zaaranżować łazienkę według zasad feng shui?

Elektronika

Nie zaleca się umieszczania TV w centrum salonu feng shui. Istnieje ryzyko, że zdominuje każde spotkanie towarzyskie lub rodzinne.

Kominek

Jeśli salon ma kominek to właśnie on powinien znajdować się w centrum salonu. Ogień jest symbolem namiętności i ogniska domowego. Może tworzyć i pobudzać swobodny przepływ energii oraz przyciągać domowników swoim ciepłem i urokiem.

Co jeszcze się przyda?

Reklama

W salonie feng shui sprawdzi się okrągły zegar. Może być biały, złoty lub srebrny. Bardzo dobrze, kiedy umieścimy go w zachodniej lub północno-zachodniej części salonu. Idealnie, jeśli będzie wisiał na tej samej ścianie, na której są drzwi wejściowe do salonu po lewej stronie drzwi. Tak umieszczony zegar przynosi szczęście domownikom.

Niekiedy takie drobne zmiany układu elementów to wszystko, co jest potrzebne, aby szybko poprawić przepływ konstruktywnej energii Chi w naszych salonach. Nie zapominajmy jednak, że wskazówki oraz rady zawarte w tym tekście, dotyczą ogólnych zasad feng shui i są bardzo cenne, ale czasami nie wystarczą i konieczne będzie przeprowadzenie konsultacji feng shui. Podobnie jak ze wszystkim w życiu, czasami musimy skorzystać z porady specjalisty.

Zobacz także: Feng shui w przedpokoju

Może Cię także zainteresować
Samochód w firmie
Samochód w firmie
Tylko teraz
Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Dom
  1 sty 2000
  5 sie 2021
  Zakres dat:
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail

  Zmiana sprzedawcy energii elektrycznej

  Zmiana sprzedawcy energii elektrycznej. Urząd Regulacji Energetyki informuje, że z ofert wolnorynkowych (nie podlegających zatwierdzeniu przez Prezesa URE) korzysta już ponad 37 proc. klientów w gospodarstwach domowych (ponad 5,8 mln). Tylko w czerwcu 2021 sprzedawcę prądu zmieniło 2,3 tys. odbiorców. Od początku 2021 r. takiej zmiany dokonało 22 tys. odbiorców: ponad 17 tys. klientów indywidualnych i prawie 5 tys. biznesowych. Od 2007 roku sprzedawcę prądu w naszym kraju zmieniło łącznie prawie 929 tys. odbiorców.

  Sprzedaż działki a VAT i PIT – sprzedaż prywatna czy działalność gospodarcza?

  Sprzedaż działki a VAT i PIT. Sprzedaż kilku działek, które należą do majątku prywatnego może zostać uznana przez organy skarbowe za działalność gospodarczą. W takim przypadku sprzedający będzie zobowiązany do zapłaty podatku VAT oraz podatku dochodowego, nawet wtedy, gdy od nabycia nieruchomości upłynęło więcej niż 5 lat.

  Budowa domów jednorodzinnych do 90 m2 bez pozwolenia na budowę

  Dom bez pozwolenia na budowę. W dniu 4 sierpnia 2021 r. opublikowany został projekt ustawy o zmianie ustawy - Prawo budowlane oraz ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Projekt ten zakłada wprowadzenie możliwości budowy domów jednorodzinnych (o łącznej powierzchni użytkowej nieprzekraczającej 90 m2) bez pozwolenia na budowę, bez dziennika budowy oraz bez konieczności ustanowienia kierownika budowy, w procedurze tzw. zgłoszenia z projektem budowlanym. Projekt aktualnie jest poddawany konsultacjom publicznym.

  Polski Ład: Kredyty hipoteczne bez wkładu własnego do 2030 roku

  Kredyty hipoteczne objęte gwarancją do 100 tys. zł. zastępującą wkład własny wg propozycji z Polskiego Ładu będą udzielane do końca 2030 r. - podano w wykazie prac legislacyjnych rządu. Minimalny okres spłaty takiego kredytu to15 lat, a maksymalny limit ceny finansowanej nieruchomości w przeliczeniu na 1 m. kw. będzie uzależniony od szeregu czynników.

  Ile m2 mają nasze mieszkania?

  Ile m2 mają nasze mieszkania? Trochę ponad 29 metrów kwadratowych – taka powierzchnia przypada w Polsce na statystycznego obywatela. W Europie standard jest wyższy, czasami nawet ponad dwa razy wyższy – sugerują dane Eurostatu.

  Polski Ład. Zmiany zasad opodatkowania nieruchomości

  Opodatkowanie wynajmu nieruchomości. Zmiany zasad opodatkowania nieruchomości zawarte w programie Polski Ład doprowadzą do wzrostu czynszu za wynajmowane mieszkania. Uderzą również w przedsiębiorców, którzy rejestrują swoje biura czy gabinety w lokalach mieszkalnych.

  Coraz mniej gruntów do zagospodarowania

  Zasoby gruntów państwowych. Tylko ok. 165 tys. hektarów państwowej ziemi nie zostało dotychczas zagospodarowane. Część tych gruntów może być jeszcze sprzedana lub wydzierżawiona na cele rolne, ale większość z nich cechuje niska przydatność rolnicza oraz znaczne rozdrobnienie - informuje Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR).

  Polski Ład. Zmiany w uldze mieszkaniowej

  Ulga mieszkaniowa. Polski Ład zakłada modyfikację przepisów w zakresie ulgi mieszkaniowej. Zmiany dotyczą wydatków na spłatę kredytu (pożyczki) oraz odsetek od tego kredytu (pożyczki) zaciągniętego na zbywaną nieruchomość. Co ulegnie zmianie?

  Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Warszawie?

  Ceny mieszkań w Warszawie. Na koniec połowy 2021 roku po raz pierwszy w historii cena metra kwadratowego mieszkania pozostającego w ofercie w Warszawie przekroczyła 12 tys. zł i była o 7,8 proc. wyższa niż w końcówce 2020 roku.

  Tańsza energia elektryczna. Umowy z cenami dynamicznymi

  Energia elektryczna - ceny. Możliwość uzyskania niższych cen za energię, jako efekt dostosowywania swojego zużycia energii w odpowiedzi na sygnały rynkowe, to najważniejszy dla odbiorców skutek zmian proponowanych przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska w projekcie nowelizacji ustawy – Prawo energetyczne oraz ustawy o odnawialnych źródłach energii, wprowadzającym umowy z tzw. cenami dynamicznymi.

  Wydatki na mieszkanie w budżecie domowym

  Wydatki na mieszkanie. Wydatki na utrzymanie i wyposażenie mieszkania lub domu w Polsce stanowią prawie 25% wydawanych przez nas pieniędzy – wynika z danych Eurostatu. To jeden z najgorszych wyników w Europie. Co ciekawe, jeszcze gorzej jest w Niemczech.

  Rynek nieruchomości biurowych w Polsce

  Rynek nieruchomości biurowych. Sytuacja związana z pandemią istotnie wpłynęła na rynek biurowy. Inwestorzy w sektorze biurowym jeszcze mocniej stawiają obecnie, zarówno na rozwiązania energooszczędne, jak również ekologię i udogodnienia z zakresu wellbeingu.

  Trudniej o kredyt hipoteczny - nowa Rekomendacja S

  Kredyty hipoteczne - Rekomendacja S. Od lipca bieżącego roku obowiązują nowe zasady udzielania kredytów mieszkaniowych. Co o „nowej” Rekomendacji S przyszły kredytobiorca wiedzieć powinien?

  Ceny mieszkań w Europie rosną szybciej niż w Polsce

  Ceny mieszkań w Europie. Ceny mieszkań oderwały się od fundamentów? Szybciej w Europie niż w Polsce – sugerują dane Eurostatu. W Polsce przez ostatnie lata ceny rosły tylko trochę szybciej niż dochody ludności. W państwach Europy Zachodniej dynamika była nawet kilkukrotnie wyższa.

  Wynajem domów w Polsce

  Wynajem domów. Wynajem domów w Polsce stanowi około 3% - 5% rynku najmu, ale jest ciekawym rozwiązaniem. Osoby zastanawiające się nad wynajmem większego mieszkania, powinny wziąć pod uwagę również dom, bo stawki czynszów za 1 mkw. są konkurencyjne. Na popularność wynajmu domów w innych krajach wpływa m.in. udział budynków jednorodzinnych w zasobie mieszkaniowym i wskaźnik urbanizacji.

  Studencie - nie daj się oszukać. Jak bezpiecznie wynająć mieszkanie, gdy sezon w pełni

  Wynajem mieszkania - studenci. Okres wakacji aż do września to typowy sezon najmu. Wiele osób stara się zaplanować na ten czas zmianę miejsca zamieszkania. Jest zazwyczaj trochę więcej wolnego, łatwiej o urlop w pracy, jest też korzystniej ze względu na zmianę szkoły dla dzieci. Równocześnie w tym samym czasie na rynku pojawiają się osoby studiujące. Młodzież rozpoczynająca studia w nowym mieście, studenci wyższych lat zmieniają lokum. Kwestie towarzyskie, uczuciowe czy chęć uzyskania większego komfortu - to najczęstsze przyczyny zmiany kwatery przez studentów.

  Dostępność infrastruktury miejskiej dla niepełnosprawnych - raport NIK

  Dostępność infrastruktury miejskiej dla niepełnosprawnych. Z przeprowadzonej przez Delegaturę Najwyższej Izby Kontroli w Gdańsku kontroli wynika, że miasta Gdynia, Kartuzy i Tczew inwestowały w infrastrukturę miejską, jednak nie w pełni zapewniły dostęp do niej osobom z utrudnionym poruszaniem się. Analizowały potrzeby i konsultowały je z mieszkańcami, jednak nie potrafiły egzekwować właściwych rekomendacji. Każda ze zbadanych przez NIK inwestycji miała jakąś przeszkodę, utrudniającą samodzielne przemieszczanie się po mieście.

  Ilu Polaków mieszka w domach jednorodzinnych a ilu w blokach?

  Dom jednorodzinny a mieszkanie w bloku. Marzenia o wyprowadzce z bloku do domu nie są w Polsce nowością. Już dziś w domach jednorodzinnych mieszka 55% rodaków – wynika z danych Eurostatu. Problem w tym, aby decyzję o wyprowadzce podjąć świadomie.

  Kooperatywy mieszkaniowe - projekt ustawy w konsultacjach

  Kooperatywy mieszkaniowe. Projekt ustawy regulujący tworzenie kooperatyw mieszkaniowych zamieszczono 22 lipca 2021 r. na stronach Rządowego Centrum Legislacji i skierowano do konsultacji publicznych. Jego celem jest upowszechnienie kooperatyw mieszkaniowych, a przez to zwiększenie dostępności mieszkań. W projekcie zrezygnowano niestety z propozycji ulgi podatkowej dla członków kooperatywy mieszkaniowej.

  Mieszkanie Plus znów w ogniu politycznego sporu. Co to oznacza dla najemców?

  Mieszkanie Plus - Koalicja Obywatelska domaga się zwiększenia ochrony najemców programu. Jednak objęci nią byliby także najemcy mieszkań oferowanych przez prywatne firmy i fundusze. Istnieje ryzyko, że więcej by na tym stracili niż zyskali.

  Społeczne agencje najmu od 23 lipca. Kto i jak może skorzystać z SAN?

  Społeczne agencje najmu. 23 lipca 2021 roku weszła w życie nowelizacja ustawy o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego. Dzięki nowym przepisom mogą już powstawać społeczne agencje najmu (SAN) – podmioty pośredniczące między właścicielami mieszkań na wynajem i osobami, którym dochody lub sytuacja życiowa utrudniają najem mieszkania w warunkach rynkowych. Kto i jak może skorzystać na działalności SAN?

  Budownictwo mieszkaniowe w 2021 roku – rekordowe 6 miesięcy

  Budownictwo mieszkaniowe w 2021 roku. Pierwsze półrocze 2021 roku było dla deweloperów najlepszym półroczem w historii. Notują oni rekordową sprzedaż i budują najwięcej mieszkań. Potężny popyt na mieszkania powoduje, że chociaż deweloperzy budują najwięcej w historii, to i tak ceny mieszkań idą w górę. Bardzo prawdopodobne, że deweloperów czeka najlepszy rok w historii.

  Lokalizacja mieszkania - co warto sprawdzić przed zakupem?

  Lokalizacja mieszkania. Tak naprawdę nie ma jednej definicji dobrej lokalizacji. W zależności od naszych potrzeb, miejsca pracy, etapu życia, na którym się znajdujemy czy jego stylu, sami możemy zdefiniować, czym jest tak naprawdę dobra lokalizacja. Nie ma jednego rozwiązania. Zupełnie inne potrzeby będą miały rodziny z małymi dziećmi, inne – ludzie już dojrzali, a jeszcze inne młodzi single. Jest jednak kilka czynników, które warto wziąć pod uwagę. Czym się kierować, szukając idealnego miejsca do zamieszkania?

  Domy do 70 m2 bez pozwolenia na budowę - założenia projektu

  Domy do 70 m2 bez pozwolenia na budowę. W Wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów opublikowano projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, którego celem ma być umożliwienie budowy budynków mieszkalnych jednorodzinnych o powierzchni zabudowy do 70 m2 (do 90 m2 powierzchni użytkowej) bez konieczności uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę (ale w procedurze zgłoszenia), bez konieczności ustanawiania kierownika budowy oraz prowadzenia dziennika budowy. Nowe przepisy mają wejść w życie w IV kwartale 2021 roku.

  Zmiana pozwolenia na budowę po 19 września 2020 r. - skutki

  Zmiana pozwolenia na budowę. Główny Urząd Nadzoru Budowlanego udzielił wyjaśnień odnośnie stosowania dotychczasowych przepisów Prawa budowlanego (obowiązujących przed nowelizacją, która weszła w życie 19 września 2020 r.) w zakresie zmiany pozwolenia na budowę.