REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Wybieramy kabinę prysznicową

Kabina prysznicowa. Fot. KOŁO
Kabina prysznicowa. Fot. KOŁO
KOŁO

REKLAMA

REKLAMA

Kabiny prysznicowe mogą być narożne albo wolnostojące, z brodzikiem lub bez, jedno jest pewne – kabina prysznicowa gwarantuje wygodną kąpiel i zmieści się nawet w bardzo małej łazience. Na co warto zwrócić uwagę przed zakupem kabiny prysznicowej?

Na kabiny prysznicowe najczęściej decydują się właściciele niewielkich łazienek. Prysznic jest również wygodną formą kąpieli dla osób starszych, dla których kąpiel w głębokiej wannie bywa uciążliwa. Dla zwiększenia komfortu użytkownika można wyposażyć kabinę w składane krzesło i w praktyczne uchwyty.

REKLAMA

Niewątpliwa zaletą kabin prysznicowych jest oszczędność – podczas kąpieli pod prysznicem zużywamy znacznie mniej wody niż w wannie.

Wybierając kabinę prysznicową należy zwrócić uwagę na to, ile miejsca mamy w łazience, czy będzie stała w rogu, czy przy ścianie i na jaki wydatek możemy sobie pozwolić. Od ceny zależy rodzaj wypełnienia drzwi i wielkość kabiny.

Zobacz także: Turkusowe dodatki w łazience

Wymiary

Najmniejsze wymiary kabin to 70x70 cm. Takie kabiny wybierane są do najmniejszych łazienek – zajmują mało miejsca, jednak przed zakupem warto sprawdzić czy odpowiada nam komfort kąpieli w kabinie tych rozmiarów. Wymiary standardowe to 80x80 lub 90x90 cm. W tych rozmiarach jest olbrzymi wybór kabin, nawet tych z hydromasażem.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wolnostojące czy narożne

Najpopularniejsze są kabiny narożne, które zajmują najmniej miejsca. Mogą one być półokrągłe, kwadratowe bądź pięciokątne. Oprócz nich mamy do wyboru kabiny przyścienne, wolnostojące i wnękowe.

Szczelne drzwi

Szczelnie zamykane drzwi są bardzo ważne w wyborze kabiny prysznicowej. Warto zwrócić uwagę na jakość uszczelek umieszczonych na całej długości drzwi, ponieważ od nich wiele zależy. Praktyczne są zamknięcia magnetyczne utrudniające przypadkowe rozsunięcie się drzwi podczas kąpieli. Drzwi w kabinach prysznicowych mogą się otwierać przesuwnie, uchylnie, harmonijkowo bądź wahadłowo.

Zobacz także: Jaką wannę z hydromasażem wybrać?

Rodzaje wypełnień

Konstrukcja kabiny najczęściej zbudowana jest z profili aluminiowych. W niewielkich łazienkach najlepiej sprawdza się wypełnienie bez faktury lub częściowo przejrzyste. Dzięki takiemu wypełnieniu łazienka sprawi wrażenie bardziej przestronnej. W dużych pomieszczeniach można wybrać szkło wzorzyste bądź ornamentowe.

Z brodzikiem lub bez

Do parawanu można dobrać brodzik. Producenci zwykle podają ceny samych kabin, pozostawiając wybór brodzika klientowi. Brodziki mają głębokość od 5 cm do 20 cm, dno może być gładkie bądź antypoślizgowe. Najpopularniejsze są brodziki akrylowe, do których można dokupić obudowy z tego samego materiału, ale można je także zastąpić obudową z płytek. Wiele osób decyduje się na zamontowanie kabiny bezpośrednio na płytkach.

Zobacz także: Jak dobrać odpowiednią umywalkę?

Ceny

Ceny kabin prysznicowych zaczynają się od około 400 zł. Dodatkowo trzeba zapłacić za kolorowe profile, ciekawy wzór na wypełnieniu oraz profile wyrównawcze, które są niezbędne przy montowaniu kabiny przy krzywej ścianie. Najtańszą opcją jest kabina o wymiarach 70x70 cm z wypełnieniem z polistyrenu. Spośród brodzików najtańsze są te stalowe pokryte emalią, najdroższe natomiast – marmurowe i ceramiczne.

Zobacz także: Zielona łazienka: GALERIA

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Przegląd kominiarski 2024 – jak często, ile kosztuje, jakie kary? Czego wymagają przepisy. Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza?

    Wszystko co trzeba wiedzieć o przeglądzie kominiarskim. Jak często trzeba wykonywać? Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza? W jakiej formie powinien być sporządzony protokół? Ile to kosztuje? Jakie kary grożą za brak przeglądu? Dlaczego się opłaca to robić z uwagi na ubezpieczenie? Co jeszcze oprócz przeglądu i czyszczenia komina może wykonać kominiarz?

    Własne mieszkanie bez kredytu hipotecznego - to możliwe i dziś. Czy mieszkania lokatorskie wrócą do łask? Jakie opłaty miesięczne ponosi lokator?

    Czy w Polsce można stać się posiadaczem własnego mieszkania bez zaciągania drogiego kredytu hipotecznego? Nasze społeczeństwo od dawna zmaga się z kryzysem mieszkaniowym, a coraz większa liczba osób nie ma możliwości kupienia własnego lokum. W związku z tym istnieje ogromna potrzeba inwestowania w alternatywne rozwiązania problemu mieszkaniowego. Najkorzystniejszym z nich są mieszkania lokatorskie - idea znana od pokoleń, przeżywająca obecnie renesans. Mieszkania w nowej formule są już dostępne w lokalizacjach takich jak Gdańsk, Wrocław, Zabłudów pod Białymstokiem, Tychy czy Leszno. Kwestią czasu jest, by w całej Polsce powstały kolejne wybudowane w ten sposób inwestycje.

    Reforma planowania. Czy działkowcy mogą czuć się zagrożeni?

    Temat reformy planowania przestrzennego ostatnio stał się mniej nośny, co nie zmienia faktu, że ubiegłoroczna decyzja rządu o zmianach prawnych będzie miała duże konsekwencje. Niedawno pojawiły się informacje, że pierwotny termin opracowania planów ogólnych (koniec 2025 r.) zostanie wydłużony co najwyżej o kilka miesięcy. Ze wspomnianymi planami ogólnymi wiążą się obawy działkowców dotyczące ewentualnej likwidacji ROD. Eksperci RynekPierwotny.pl sprawdzają, czy takie obawy mogą być uzasadnione. Warto w tym kontekście pamiętać, że ustawa o ROD zapewnia szczególne rozwiązania w razie likwidacji ogrodów działkowych. Chodzi m.in. o obowiązek zapewnienia działkowcom nieruchomości zamiennej. 

    Jak rozpoznać pellet dobrej jakości? Jak sprawdzić samemu?

    Jakość pelletu jest kluczowym czynnikiem decydującym o jego efektywności i bezpieczeństwie użytkowania. Niezależnie od tego, czy wykorzystujemy go do ogrzewania domu, czy jako surowiec w przemyśle, istnieją cechy, na które warto zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że wybieramy produkt najwyższej jakości.

    REKLAMA

    Cena, lokalizacja, rozkład pomieszczeń? Co jest dziś najważniejsze przy wyborze mieszkania?

    Co jest obecnie najważniejsze dla osób kupujących mieszkania? Na co najbardziej zwracają uwagę nabywcy? Co oferują deweloperzy?

    Ile kosztują mieszkania w mieście, a ile pod miastem? W niektórych przypadkach różnica jest ogromna!

    Ceny nowych mieszkań w największych metropoliach dla wielu osób są nieosiągalne. Tańsze mieszkania można znaleźć w lokalizacjach podmiejskich. Portal RynekPierwotny.pl prześwietlił pod tym kątem ofertę deweloperów działających w okolicach 10 metropolii. 

    Domy za niecałe 5 zł? W tym miasteczku są, ale się nie sprzedają...

    Podczas, gdy w całych Włoszech pustoszejące gminy zyskały nowych mieszkańców dzięki sprzedaży domów za 1 euro, w malowniczym miasteczku Patrica koło Frosinone w regionie Lacjum udało się sprzedać tylko dwa domy. Dlaczego?

    Kwatery pracownicze dla imigrantów zarobkowych – czy państwo powinno się tym zająć?

    Mieszkanie jest kluczowym aspektem dla cudzoziemców przyjeżdżających do Polski. Prawie połowa z nich znalazła lokum przy pomocy pracodawcy lub agencji zatrudnienia. Uregulowanie spraw związanych z zakwaterowaniem osób przybywających do Polski w celach zarobkowych powinno być ważnym zadaniem państwa.

    REKLAMA

    Co to jest luka czynszowa? Dotyczy co trzeciego Polaka

    Czym jest luka czynszowa? Kogo dotyczy? Jak przeciwdziałać temu zjawisku? 

    Ostre hamowanie w budownictwie? Statystyki budowlane GUNB nie pozostawiają złudzeń, ale…

    Od przystąpienia do Unii Europejskiej pozwoleń na budowę w naszym kraju nie było tak mało jak w 2023 r. – wynika z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Czy branżę budowlaną czeka ostre hamowanie? Niekoniecznie. Eksperci portalu GetHome.pl uspokajają, że w ręku inwestorów jest dużo niewykorzystanych pozwoleń, które uzyskali w poprzednich latach.

    REKLAMA