REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Gazeta. Fot. www.sxc.hu
Gazeta. Fot. www.sxc.hu

REKLAMA

REKLAMA

Pleciona mata jest jednym z ciekawszych pomysłów na wykorzystanie dawno przeczytanych, niepotrzebnych już kolorowych czasopism. Wygląda interesująco i z pewnością będzie niepowtarzalna. W czasach mody na ekologię mata pleciona z czasopism odnajduje się znakomicie.

Wykonanie maty z czasopism nie wymaga dużego nakładu finansowego, musimy jednak zarezerwować dłuższą chwilkę na jej wyplecenie. Materiały, które będą nam potrzebne, to kolorowe czasopisma, nożyczki, klej w sztyfcie oraz drewniany patyczek do szaszłyków. Najpierw z gazet usuwamy zszywki. Następnie rozkładamy gazetę tak, aby mieć przed sobą podwójną stronę i każdą z podwójnych stron tniemy wzdłuż na cztery części. Otrzymamy papierowe paski, które starannie zwijamy na patyczku do szaszłyka, na koniec każdą z otrzymanych rurek łączymy klejem w sztyfcie, aby się nie rozwijały. Ilość rurek zależy od wielkości maty, jaką chcemy uzyskać, ale w razie konieczności można w trakcie wyplatania dorobić papierowe rurki.

REKLAMA

Zobacz także: Szklane podstawki: GALERIA

REKLAMA

Krzyżujemy ze sobą osiem rurek. Cztery kładziemy poziomo i na nich układamy kolejne cztery pionowo. Wprowadzamy kolejna rurkę, którą będziemy oplatać pozostałe rurki – przeprowadzamy pojedynczą rurkę raz dołem, raz górą. Kolejne okrążenie wokół skrzyżowania rurek przeprowadzamy odwrotnie – tam gdzie papierowa rurka była pod spodem, teraz niech będzie na górze. Kiedy okrążymy skrzyżowanie ośmiu rurek dwukrotnie, powinniśmy mieć obok siebie dwa wolne końce pojedynczej rurki oplatającej i nimi teraz będziemy pleść. Kiedy rurka będzie się kończyć, wkładamy w jej koniuszek kolejną na głębokość około 3mm – to połączenie musi być stabilne. Kolejne okrążenia będziemy robić rozdzielając cztery równolegle ułożone rurki na dwie części i każdą z osobna oplatamy na górze i pod spodem. Kiedy wolne końce rurek spotkają nam się ponownie, rozdzielamy podwójne rurki na pojedyncze i podczas kolejnego okrążenia oplatamy każdą z osobna. W tym momencie plecenie maty można zakończyć i otrzymamy podstawkę pod kubek.

Jeśli zależy nam na większych gabarytach – pleciemy dalej. Podczas wyplatania dodajemy nowe rureczki, aby odległość między nimi nie była większa niż około 3 cm. Z każdym kolejnym okrążeniem będziemy uzyskiwać większy krążek. Kiedy uzyskamy już zadowalające rozmiary maty, musimy ja zakończyć. Wybieramy jeden z oplatanych promyczków i prowadzimy go po okręgu raz górą, raz dołem. Z kolejnymi robimy to samo. Na koniec przycinamy wszystkie wystające końcówki i mamy gotową kolorową matę. Chcąc zabezpieczyć matę przed szybkim zniszczeniem, możemy pomalować ją lakierem akrylowym.

Zobacz także: Filcowe podkładki – krok po kroku

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

Frankowicze czekają na uchwałę Sądu Najwyższego. Czy 25 kwietnia 2024 r. Izba Cywilna SN wyjaśni wreszcie 6 kluczowych zagadnień prawnych?

W dniu 25 kwietnia 2024 roku poznamy kolejny rozdział wieloletniej już sagi związanej z wydaniem tzw. uchwały frankowej przez Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Cywilnej. Na ten dzień zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Najwyższego, który ponownie ma zająć się zagadnieniami prawnymi dot. spraw frankowych, które zostały przedstawione przez Pierwszą Prezes. Czy jednak ta uchwała ma szanse zostać wydana i czy rzeczywiście – po wielu wyrokach TSUE w polskich sprawach frankowych – jest jeszcze potrzebna? Czy jeżeli zostanie wydana, to ułatwi rozstrzyganie pozwów Frankowiczów czy tylko skomplikuje te procesy? 

W jaki sposób deweloperzy mieszkaniowi korzystają z sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja jako wsparcie dla deweloperów? Jak najbardziej. W jaki sposób już ją wykorzystują i jak planują wykorzystywać AI w przyszłości? 

W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

REKLAMA

Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

REKLAMA

W Łodzi na wyburzenie czekają budynki z niemal 2,3 tys. mieszkań. A jak w innych miastach?

W Polsce w ponadstuletnich kamieniach mieszka więcej niż 2,2 mln rodaków. Czy to bezpieczne? Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania – cena za m2? [PORADNIK]

Wykończenie mieszkania – cena za m2 różni się w zależności od standardu wykończenia mieszkania. Jaka jest cena metra kwadratowego robocizny? Prezentujemy krótki poradnik - wykończenie mieszkania deweloperskiego pod klucz krok po kroku. Sprawdź, od czego zacząć i co robić po kolei.

REKLAMA