| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Lampka z kaset magnetofonowych

Lampka z kaset magnetofonowych

Lampy z kaset magnetofonowych zostały zaprojektowane przez nowoczesnych projektantów. Wykorzystali oni fakt, że wraz z rozwojem techniki kasety magnetofonowe odeszły w zapomnienie. Wykorzystując kasety magnetofonowe w sposób całkiem odmienny od ich pierwotnego przeznaczenia, możemy wykonać z nich lampę samodzielnie.

Kasety magnetofonowe można wciąż spotkać w wielu domach, mimo że nie są już używane a często są po prostu zepsute. Z niepotrzebnych kaset magnetofonowych możemy zrobić zjawiskową i bardzo modną lampę.

Do wykonania lampki z kaset magnetofonowych potrzebne nam będą kasety, klej w pistolecie do klejenia na ciepło oraz lampka z kloszem, najlepszy będzie klosz kwadratowy lub prostokątny, ponieważ do takiego bez problemu przymocujemy płaskie kasety.

Zobacz także: Jak dobrze oświetlić łazienkę?

Wykonanie lampki z kaset magnetofonowych zaczynamy od zdemontowania lampy, której chcemy użyć. Przygotowujemy kasety – wycieramy je dokładnie z kurzu i z innych zanieczyszczeń. W każdej kasecie nawijamy taśmę na jedną stronę. Następnie dokładnie wymierzamy, jaka ilość kaset będzie nam potrzebna do otoczenia podstawki lampki. W razie konieczności można kasety przytwierdzić pionowo. Nie musimy oklejać lampki równo z podstawką, możemy zostawić około jednego centymetra luzu wokoło. Przy pomocy kleju w pistolecie naklejamy pierwszy rząd kaset. Starannie je dobieramy i dopasowujemy do siebie, aby wyszedł nam ciekawy wzór z nawiniętych po jednej stronie kaset. Możemy układać kasety tak, aby raz taśma była nawinięta na lewa stronę, a raz na prawą. Uzyskamy dzięki temu symetryczny zygzak. Przystępujemy do przyklejenia kolejnego rzędu kaset. Każdy następny rząd przymocowujemy dopiero po zaschnięciu kleju, aby zapobiec przemieszczaniu się kaset. Podczas klejenia zwróćmy szczególną uwagę na to, aby klej nie wylewał się spomiędzy kaset.

W ten sposób stworzymy perfekcyjną i nowoczesną lampkę. Teraz wystarczy tylko połączyć abażur z kaset z podstawką, wkręcić żarówkę i podłączyć do prądu. Urzekająco wygląda światło wydostające się poprzez otwory w kasetach.

Zobacz także: Jaka jest rola światła dekoracyjnego w sypialni?

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

EY

Firma EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »