| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Feng shui w przedpokoju

Feng shui w przedpokoju

Przedpokój według feng shui, podobnie jak drzwi do mieszkania, jest miejscem przez które energia dociera do wnętrza (jest kontynuacją ust chi rozpoczynających się drzwiami). Zastosowanie zasad feng shui w przedpokoju wcale nie musi być trudne. Dużo zależy od jego kształtu i wielkości. Jakie elementy są istotne?

Przedpokój według feng shui jest korytarzem, który przechwytuje energię z drzwi i wprowadza ją do całego mieszkania. Właśnie z tego powodu jest jednym z ważniejszych pomieszczeń w domu. Jeśli zadbamy o odpowiednią energię w tym miejscu to odniesiemy pozytywny efekt w innych pomieszczeniach.

Zobacz także: Siatka bagua w domu

Najwięcej problemów sprawi wąski korytarz, wtedy energia w nim będzie przepływała zbyt szybko. Jednak nie musimy się tym nadmiernie martwić, w prosty sposób sobie z tym poradzimy. Wystarczy zawiesić w nim dzwoneczki, które delikatnie będą dźwięczały pod wpływem niewielkich ruchów powietrza. Pamiętajmy też o częstym otwieraniu drzwi, umożliwimy nam to swobodny przepływ energii.

Większy kłopot sprawi nam według feng shui okno w wąskim przedpokoju. Wtedy dodatkowo musimy zadbać o firanki lub zasłonki w oknie, ewentualnie funkcję tę spełni duży kwiat w doniczce. Wąski przedpokój warto również powiększyć wizualnie. Z pomocą przyjdą nam duże lustra, najlepiej kryształowe.

Według feng shui istotnym elementem w przedpokoju mogą okazać się też schody. Wystrzegajmy się schodów skierowanych ku dołowi, zwłaszcza tych umieszczonych naprzeciwko drzwi – cała pozytywna energia będzie nimi „wychodzić”. Na ich umiejscowienie mamy wpływ tylko wtedy, gdy jesteśmy na etapie budowy domu. Z pewnością takiej sytuacji nie unikniemy, gdy mieszkamy w bloku – jedyne co możemy wtedy zrobić to powiesić lustro na wewnętrznej stronie drzwi. Schody, które utrudniają lub blokują przepływ energii nie zawsze da się zneutralizować, ale możemy starać się zwiększyć pozytywne walory. Powinniśmy wtedy na nich lub w ich okolicy rozstawić przedmioty, które kojarzą się nam dobrze lub wręcz takie, które towarzyszyły nam w przełomowych dobrych zdarzeniach w naszym życiu. Mogą to być rodzinne fotografie. Zły wpływ na energię w domu mają również schody spiralne, znacznie przyspieszają energię – należy ją wtedy spowolnić, np. przez postawienie na stopniach kwiatów w donicach.

Zobacz także: Feng shui w domu

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Bartłomiej Ślawski

Country Manager VMware w Polsce

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »