reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Siatka bagua w domu

Siatka bagua w domu

Siatka bagua w domu działa jak mapa, która podpowiada nam, jakie miejsca będą odpowiednie do rozstawienia poszczególnych przedmiotów. Za pomocą siatki bagua jesteśmy w stanie zlokalizować energię sprzyjającą poszczególnym sferom życia, zwanym w feng shui rogami. Dzięki niej w razie potrzeby możemy też usprawnić przepływ energii w konkretnych miejscach.

Siatka bagua w domu wydziela w nim poszczególne strefy odpowiadające za różnego rodzaju dobra pojawiające się w naszym życiu. Według feng shui wyróżniamy:

–róg kariery,

– róg wiedzy,

– róg rodziny,

– róg bogactwa,

– róg sławy,

– róg związków z ludźmi (w tym także miłość),

– róg dzieci i inwencji.

Zobacz także: Feng shui w domu

Róg kariery

Rogu kariery nie musimy rozumieć dosłownie, ta strefa nie musi się wiązać tylko z pracą, ale może oznaczać również rozwój wewnętrzny. W rejonie tym powinniśmy zastosować dodatki w kolorze czarnym z opływowymi liniami.

Róg wiedzy

Róg wiedzy odnosi się nie tylko do wiedzy nabytej, lecz także do mądrości wewnętrznej. Symboliczne kolory wiedzy to: czarny, błękitny i zielony. W rogu wiedzy dobrze sprawdzają się pejzaże górskie bądź zdjęcia z naszych górskich wyjazdów. Relaks ułatwią nam dodatki w kolorach wiedzy, na przykład zielone świeczki.

Róg rodziny

Róg rodziny symbolizowany jest przez drewno i kolory niebieski i zielony. Dodatkowo charakterystyczne elementy to znak pioruna i prostokąt zastosowany w pozycji pionowej. Usprawnienie przepływu energii w tej przestrzeni uzyskamy za pomocą rodzinnych pamiątek: zdjęć, portretów i roślin doniczkowych.

Róg bogactwa

Bogactwo w feng shui to nie tylko dobra materialne, lecz także bogactwo wewnętrzne. Kolory bogactwa to: zielony, niebieski, czerwony i fioletowy. Symbolizowane jest przez wiatr.

Róg sławy

Sława według feng shui oznacza człowieka, którego osobowość jest warta dostrzeżenia. Sława to ogień i kolor czerwony, a także trójkąt. Możemy wpłynąć na zwiększenie sławy za pomocą symboli ognia, najprostszym rozwiązaniem będą świeczki i wszystko, co kojarzy nam się z ogniem. Dodatkowo możemy w rogu sławy ustawić przedmioty, które będą nam przypominać o osobistych sukcesach.

Róg związków

Róg związków i interakcji, jakie zachodzą między ludźmi. Najbardziej pożądanym kolorem w tym miejscu jest różowy, inne odpowiednie kolory to czerwony i biały. Polepszenie relacji z bliskimi poprawi umieszczenie rzeczy, które towarzyszyły nam w dobrych chwilach. Natomiast nowe relacje uda nam się pozyskać za pomocą podwojonych przedmiotów, oczywiście w odpowiednich kolorach.

Róg dzieci i inwencji

Róg dzieci nie musi oznaczać naszych własnych dzieci, może też odnosić się do wewnętrznego dziecka. W tym miejscu najlepiej jest zastosować rzeczy metalowe, bez ostrych kantów i najlepiej w białym kolorze, a dodatkowo frywolne i zabawne.

Zobacz także: Feng shui: układanie książek

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Feng shui. Fot. Fotolia
Feng shui. Fot. Fotolia

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

iBHP Sp. z o.o.

ekspert z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama