reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Dekorujemy ramkę na zdjęcie

Dekorujemy ramkę na zdjęcie

Ręcznie zdobiona ramka na zdjęcie może być ślicznym i oryginalnym elementem dekoracyjnym każdego wnętrza. Do środka możemy włożyć karteczkę z ulubionym cytatem lub zdjęcie. Ręcznie zdobiona ramka na zdjęcie może być także wspaniałym prezentem.

Ramkę na zdjęcie możemy własnoręcznie ozdobić wybranym motywem, na przykład zimowym. W tym celu przygotowujemy ramkę (najlepiej białą lub z jednego drewna), ciemnoniebieski karton, jasnoniebieski karton, nożyczki, klej hobbystyczny, brokat w kleju, dziurkacze ozdobne z motywem śnieżynek oraz filc w kolorze szarym, białym i odcieniach szarego. Możemy kupić gotowe filcowe śnieżynki.

Zobacz także: Kwietniki w salonie

Dekorowanie ramki rozpoczynamy od wycięcia z ciemnoniebieskiego kartonu prostokąta w takich rozmiarach, aby zmieścił się wewnątrz ramki. Następnie od każdej krawędzi prostokąta odmierzamy 7,5 cm i łączymy otrzymane punkty, tworząc w ten sposób drugi, mniejszy prostokąt. Mały prostokąt wycinamy, tworząc okienko w środku ciemnoniebieskiego prostokąta. Jeżeli w ramce ma się znajdować zdjęcie, należy rozmiary okienka dostosować do rozmiarów zdjęcia, okienko powinno być o 0,5 cm niższe i węższe od zdjęcia.

Z jasnoniebieskiego kartonu wycinamy prostokąt o 0,5 cm większych od wymiarów okienka. Na tym prostokącie możemy napisać lub umieścić wydrukowany cytat. Kartkę lub zdjęcie przyklejamy od spodu do ciemnoniebieskiego kartonu z okienkiem i całość umieszczamy w przygotowanej wcześniej ramce.

Ostatnim krokiem jest dekorowanie ramki. W tym celu wycinamy śnieżynki z niebieskiego, szarego i białego filcu. Aby zrobić śnieżynki możemy użyć ozdobnych dziurkaczy w różnych rozmiarach. Śnieżynki możemy też własnoręcznie wyciąć lub kupić gotowe filcowe śnieżynki w sklepie. Naklejamy śnieżynki w wybranym miejscu, na przykład w lewym dolnym i w prawym górnym rogu ramki. Część śnieżynek możemy dodatkowo ozdobić brokatem w kleju lub drobniutkimi koralikami.

Tą metodą możemy ozdobić ramkę wykorzystując różne motywy, mogą to być kwiatki, listki lub misie, jeżeli dekorujemy ramkę ze zdjęciem dziecka.

Zobacz także: Anielskie dodatki do salonu

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Ramka na zdjęcie. Fot. www.czerwonamaszyna.pl
Ramka na zdjęcie. Fot. www.czerwonamaszyna.pl

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Izabela Polus

kierownik zespołu ds. kadr i płac

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama