reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Feng shui: uzdrawianie energii

Feng shui: uzdrawianie energii

Feng shui przed rozpoczęciem aranżacji wymaga oczyszczenia i uzdrowienia energii w domu. Oczyszczanie i uzdrawianie wnętrza domu według feng shui ma zasadniczy wpływ na przepływ energii. Bez przeprowadzenia tych dwóch zabiegów urządzanie wnętrza nie ma najmniejszego sensu. Od czego zacząć? I jak tym się zająć?

Feng shui zakłada, że urządzanie przestrzeni należy zacząć od jego oczyszczenia. Następny krok to uzdrowienie oczyszczonego miejsca, w celu usprawnienia przepływu energii. Jeśli zależy nam zaaranżowaniu mieszkania zgodnie z zasadami feng shui to przed nami stoją dwa zadania. Na szczęście procesy te są proste i nie trwają długo.

Oczyszczanie wnętrza według feng shui warto zacząć od zwykłego przewietrzenia mieszkania – wystarczy na chwilę otworzyć wszystkie okna. Następny krok to sprzątanie, naszym celem jest usunięcie całego kurzu z mieszkania, więc czekają nas gruntowne porządki. W feng shui kurz symbolizuje zastój, bezruch, co w praktyce oznacza, że nasz rozwój zostaje utrudniony, a nawet uniemożliwiony. Oczyszczające właściwości ma również ogień, dlatego następny krok to zapalenie świeć przeznaczonych do naturalnej aromaterapii. Jednak musimy uważać na dobór świec, nie mogą one być zapachowe i muszą być wykonane z wosku pszczelego. Do oczyszczania powinniśmy używać tylko produktów wykonanych z naturalnych materiałów.

Zobacz także: Elementy feng shui

Proces oczyszczania możemy dodatkowo wzmocnić kadzidełkami lub mieszanką drewna i ziół. Podobne właściwości ma też muzyka, nie musi to być coś określonego, kojarzącego się z relaksacją. Pamiętajmy, że każdy z nas odpręża się przy innej muzyce, dlatego wystarczy włączyć ulubiony zespół.

Uzdrawianie przestrzeni rozpoczynamy od zlokalizowania miejsc, w których przepływ energii jest utrudniony. Właściwości uzdrawiająca mają lustra, świece, oświetlenie i wszelkie powierzchnie „świecące”, sprawdzą się też meble z wysokim połyskiem. Równie istotne, jak światło są też dźwięki, które najlepiej połączyć z ruchem i zamontować dzwonki, które będą się delikatnie poruszały.

Zobacz także: Jak zaaranżować łazienkę według zasad feng shui?

Moc uzdrawiania mają też kolory, według feng shui funkcję tę spełniają kolor czerwony i kolor czarny. Oprócz nich ważnym elementem jest też wszystko, co żywe, czyli wszelkiego rodzaju rośliny(najlepiej doniczkowe) i zwierzęta. Nie od dziś znane jest też pozytywne oddziaływanie kryształu.

Zobacz także: Pokój dziecka według feng shui

Może się też zdarzyć, że energia w naszym mieszkaniu będzie przepływać zbyt szybko, wtedy będziemy musieli ją spowolnić. Zadanie to spełnią duże, statyczne przedmioty, np. figurki i rzeźby. Zbyt dużą ilość energii mogą wnieść też do wnętrza sprzęty elektroniczne, dlatego lepiej jest unikać ich nadmiaru.

Urządzanie wnętrza według zasad feng shui powinno być przede wszystkim świadomym procesem. Warto też pamiętać, że swobodny przepływ energii mogą utrudniać nie tylko niewłaściwie ustawione przedmioty, lecz także nasze negatywne nastawienie. Dlatego proces oczyszczania i uzdrawiania wnętrza powinniśmy połączyć z procesem oczyszczania i uzdrawiania własnego umysłu.

Zobacz także: Jak urządzić salon według zasad feng shui?

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Feng shui w domu.
Feng shui w domu.

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

MonsterPolska.pl

lider w sukcesywnym łączeniu ludzi z ich wymarzoną pracą

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama