REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Bambus w feng shui. Fot. Fotolia
Bambus w feng shui. Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Elementy feng shui przedstawiają pewien porządek i oddziaływanie wszechświata na naturę i życie jako takie. Cechy poszczególnych elementów feng shui wpływają również na życie człowieka. Każdy z elementów ma charakterystyczne cechy, żadna z nich nie powinna dominować. Czym charakteryzują się poszczególne elementy feng shui?

Elementy feng shui mogą reprezentować zarówno pozytywne, jak i negatywne cechy. Jedne i drugie mają wpływ na życie człowieka i jego otoczenie również to najbliższe, czyli miejsce, w którym mieszkamy. Powinny się one przenikać, dodatkowo trzeba uważać by nie dopuścić do dominacji elementów negatywnych. Zbyt duża ich ilość spowoduje zaburzenie energii i utrudnienie jej przepływu.

REKLAMA

Zobacz także: Jak urządzić salon według zasad feng shui?

Elementy feng shui to:

REKLAMA

ogień – symbolizuje emocje i obrazowany jest przez kolor czerwony. Ogień to nic innego, jak asertywność i dominacja. We wnętrzach przedmioty odpowiadające temu żywiołowi to wszystko, co kojarzy nam się z ogniem: świeczki, świeczniki, lampki oliwne i intensywnie świecące lampki, żyrandole. Odpowiednie będą również wszystkie dodatki w kolorze czerwonym, sprawdzą się także żywe kwiaty w tym kolorze.

ziemia – charakteryzuje ludzi dobrze osadzonych w przestrzeni społecznej, myślących zdroworozsądkowo i dobrze zorganizowanych. W aranżacji wnętrz elementy feng shui spod znaku ziemi możemy przemycić za pomocą kwiatów doniczkowych i tak zwanych kolorów ziemi, czyli wybieramy dodatki zielone, brązowe i żółte. Zwróćmy też uwagę na kształt doniczki, najlepiej jeśli będą to prostokątne donice, współgrające z kształtem parapetu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

metal – to symbol myślenia jako takiego, odnosi się również do twórczego myślenia. We wnętrzach dość łatwo można użyć metalowych przedmiotów, mogą to być świeczniki wykonane z metalu, wszelkiego rodzaju figurki, metalowe karnisze, zegary, ramki na zdjęcia i obrazy. Sam kształt tych przedmiotów także ma znaczenie, w tym przypadku unikajmy ostrych linii, najlepiej jeśli wszystkie będą miały kulistą formę. Kolory związane z tym elementem to: biały, srebrny i złoty.

Zobacz także: Jak zaaranżować łazienkę według zasad feng shui?

woda – ten element feng shui wiąże się z duchową sferą życia człowieka. W feng shui woda symbolizowana jest za pomocą koloru czarnego, dlatego wybierajmy dodatki w tym kolorze, materiał z jakiego będą wykonane będzie mniej istotny. Najprościej wodę możemy wprowadzić do pomieszczenia za pomocą akwarium. W większych przestrzeniach możemy pokusić się nawet o małą fontannę. Możemy też rozstawić w mieszkaniu wazy, dzbanki lub misy napełnione wodą – aby podnieść ich walor estetyczny możemy umieścić w nich świeczki, które będą unosiły się na powierzchni, dodatkowo możemy ozdobić ją płatkami kwiatów. Jeśli jednak zdecydujemy się na taką dekorację wnętrza musimy pamiętać o częstej zmianie wody – unikniemy w ten sposób nieprzyjemnego zapachu stęchlizny.

Zobacz także: Feng shui

drewno – oznacza osoby, które potrafią kierować się własną intuicją. W feng shui za najbardziej pozytywne drewno uważa się bambus i wszelkie dodatki z niego wykonane, najlepiej, jeśli będą one w kolorze zielonym.

Podstawową zasadą, którą należy kierować się w czasie aranżacji wnętrza według zasad feng shui jest pozytywne nastawienie. Równie ważne jest także zachowanie równowagi pomiędzy elementami feng shui, przewaga któregokolwiek zaburzy przepływ naturalnej energii.

Zobacz także: Bagua

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

Frankowicze czekają na uchwałę Sądu Najwyższego. Czy 25 kwietnia 2024 r. Izba Cywilna SN wyjaśni wreszcie 6 kluczowych zagadnień prawnych?

W dniu 25 kwietnia 2024 roku poznamy kolejny rozdział wieloletniej już sagi związanej z wydaniem tzw. uchwały frankowej przez Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Cywilnej. Na ten dzień zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Najwyższego, który ponownie ma zająć się zagadnieniami prawnymi dot. spraw frankowych, które zostały przedstawione przez Pierwszą Prezes. Czy jednak ta uchwała ma szanse zostać wydana i czy rzeczywiście – po wielu wyrokach TSUE w polskich sprawach frankowych – jest jeszcze potrzebna? Czy jeżeli zostanie wydana, to ułatwi rozstrzyganie pozwów Frankowiczów czy tylko skomplikuje te procesy? 

REKLAMA

W jaki sposób deweloperzy mieszkaniowi korzystają z sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja jako wsparcie dla deweloperów? Jak najbardziej. W jaki sposób już ją wykorzystują i jak planują wykorzystywać AI w przyszłości? 

W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

REKLAMA

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

REKLAMA