reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Najnowsze trendy w modzie wnętrzarskiej, czyli co się nosi w domu

Najnowsze trendy w modzie wnętrzarskiej, czyli co się nosi w domu

Najnowsze trendy w modzie wnętrzarskiej są ogłaszane na początku roku. Międzynarodowa grupa projektantów i designerów kreuje najnowsze trendy wnętrzarskie. W tym roku został podkreślony związek z naturą w połączeniu ze współczesnym tempem życia – zostanie on zobrazowany przez cztery główne trendy.

Najnowsze trendy wnętrzarskie są przedstawiane na dwóch największych na świecie branżowych imprezach targowych. W pierwszej połowie stycznia odbywają się Międzynarodowe Targi Heimtextil we Frankfurcie nad Menem, a kilka dni później Targi Maison et Objet w Paryżu. Na te wiodące imprezy targowe zjeżdżają się branżyści z całego świata: producenci i handlowcy, a także architekci i dekoratorzy wnętrz, którzy chcąc być na bieżąco poszukują inspiracji dla swoich nowych projektów.

Podczas targów we Frankfurcie każdego roku jest tworzone tzw. Forum Trendów, na którym przedstawiane są główne kierunki w sztuce urządzania wnętrz na najbliższe dwa lata. Trendy te kreuje międzynarodowa grupa projektantów i designerów z całego świata.

Zobacz także: Metal, drewno, kamień – modne materiały dekoracyjne

Instalacje ustawione w jednej z  hal targowych w niebanalny sposób ilustrują charakter i przesłanie każdego z trendów. Trendy określają kolory, rodzaj materiałów, ich faktury i wzory.

Podczas styczniowej ekspozycji Heimtextil wyodrębniono cztery trendy, które będą obowiązywały w najbliższych latach 2012 – 2013:

– Colour Riot – mieniące się kolory

– Dark Lux – piękno nocy

– Craft Industry – połączenie tradycji, rękodzieła i nowoczesności

– Split Clarity – niezbędne minimum

Inspirację dla twórców najnowszych trendów wnętrzarskich stanowiły zjawiska związane z naturą oraz współczesny świat, w którym żyjemy. Powszechna globalizacja, która obecna jest w każdej dziedzinie współczesnego życia znajduje odzwierciedlenie także w sztuce urządzania wnętrz. Styl życia związany z jego szybkim tempem, architektura wielkich nowoczesnych miast budowanych ze szkła i z metalu, narastająca świadomość zmian w środowisku wynikających z działalności człowieka i potrzeby troski o ich naprawienie, świat mody tworzony przez wielkich kreatorów – wszystkie te aspekty przenikają się wzajemnie i są ze sobą powiązane. Olbrzymie tempo i stres, który towarzyszy nam na co dzień wywołują melancholijną potrzebę zbliżenia się do natury przy jednoczesnym utrzymaniu komfortu i możliwości korzystania ze wszystkich technicznych udogodnień. Trudy codzienności pragniemy sobie zrekompensować poczuciem komfortu i luksusu w naszych prywatnych wnętrzach.

Zobacz także: Minimalizm wciąż modny

Wynika stąd potrzeba stosowania materiałów ekskluzywnych, a jednocześnie przyjaznych środowisku i łatwych w konserwacji i w obsłudze.

Colour Riot – trend ten charakteryzują śmiałe, żywe i wibrujące kolory techno inspirowane naturą. Barwy tęczy połączone ze współczesnymi technikami projektowania jak colorblocking (odrzucenie wszelkich kolorowych wzorków na rzecz tworzenia kompozycji kolorystycznych utworzonych z  jednobarwnych powierzchni, łączenie kontrastowych lub analogicznych kolorów w bloki), manipulacja 3D czy grafika komputerowa. Głębokie błękity aż po granat, ostra zieleń, żółcie, pomarańczowy, czerwienie, intensywny róż to kolory palety Riot. Rezultat jest zabawny, ale wyrafinowany i niezwykle nowoczesny.

Zobacz także: Styl fusion: odważne zestawienia

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Nowoczesny salon. Fot. Fotolia
Nowoczesny salon. Fot. Fotolia

Nowoczesne lustra. Fot. www.czerwonamaszyna.pl
Nowoczesne lustra. Fot. www.czerwonamaszyna.pl

Nowoczesny design we wnętrzu. Fot. www.czerwonamaszyna.pl
Nowoczesny design we wnętrzu. Fot. www.czerwonamaszyna.pl

Nowoczesne wnętrza. Fot. www.czerwonamaszyna.pl
Nowoczesne wnętrza. Fot. www.czerwonamaszyna.pl

Różowe nowoczesne wnętrza. Fot. www.czerwonamaszyna.pl
Różowe nowoczesne wnętrza. Fot. www.czerwonamaszyna.pl

Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Systim

Księgowość przez Internet – online

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama