| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Mróz na roztocza kurzu domowego

Mróz na roztocza kurzu domowego

Roztocza giną w niskim temperaturach. Warto wykorzystać mroźną aurę i na jakiś czas usunąć roztocza. Najprostszy sposób to wystawienie pościeli i koców na balkon lub parapet w czasie mrozów.

Roztocza kurzu domowego niszczone są przez arktyczne, mroźne powietrze. Warto wykorzystać zimowe słoneczne i mroźne dni, by pozbyć się tych alergenów z dywanu, narzuty, koca czy pościeli.

Roztocza kurzu domowego są silnymi alergenami, a walka z nimi przypomina syzyfową pracę. Te niewidoczne gołym okiem, mikroskopijne (0,1–0,5 mm długości) pajęczaki żywią się głównie złuszczonym naskórkiem, który codziennie dostarcza im każdy z nas. Odchody oraz pancerzyki roztoczy łączą się z kurzem i wraz z nim unoszą w powietrzu, wędrując po mieszkaniu i drażniąc drogi oddechowe osób uczulonych.

Zobacz także: Nowoczesny romantyzm w sypialni

Idealnymi miejscami dla bytowania roztoczy są łóżko i pościel. Jest to szczególnie niekorzystne dla osób uczulonych, które podczas snu bezpośrednio i długotrwale stykają się z alergenami. Również dywany, narzuty, koce czy pluszowe zabawki są siedliskiem alergenów. Zimą łatwiej jest się ich pozbyć. Aby zniszczyć żywe osobniki roztoczy i zapobiec ich namnażaniu się wystarczy wynieść pościel na balkon w słoneczny, mroźny dzień. W ten sam sposób można postępować z dywanami, kocami oraz pluszowymi zabawkami. Arktyczne powietrze, ale także słoneczne promienie ultrafioletowe zabijają roztocza.

– Gdy za oknem skończą się mrozy, pomocą w walce z roztoczami będzie zwykła chłodziarko-zamrażarka. Trzeba tylko co jakiś czas włożyć pluszowe zabawki do zamrażalnika na 24h. Następnie należy wyprać zabawki, by wypłukać martwe pajęczaki i ich odchody – radzi Paweł Pierściński, przedstawiciel Candy Hoover Polska, producenta sprzętu AGD.

Pamiętajmy też, by wietrzyć pomieszczenia – zarówno zimą, jak i latem. Wysoka temperatura oraz wilgotność powietrza w mieszkaniu to idealne środowisko dla rozwoju roztoczy. Aby utrudnić ten proces, starajmy się nie przegrzewać mieszkania, utrzymujmy też wilgotność nie przekraczającą 55–60%.

Źródło: Candy

Zobacz także: Sypialnia w dobrym stylu: GALERIA

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Roztocza są wokół nas. Fot. Shutterstock
Roztocza są wokół nas. Fot. Shutterstock

Najwięcej roztoczy jest na pościeli. Fot. Fotolia
Najwięcej roztoczy jest na pościeli. Fot. Fotolia

Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków Praktyczne wskazówki59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Krajowa Izba Doradców Podatkowych

Samorząd zawodowy doradców podatkowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »