REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

2 w 1: rolety i zasłony

Materiały prasowe
Zasłony i rolety przepuszczające światło. Fot. Franc Gardiner
Zasłony i rolety przepuszczające światło. Fot. Franc Gardiner
Franc Gardiner

REKLAMA

REKLAMA

Rolety i zasłony w jednym oknie to rozwiązanie to połączenie stylu nowoczesnego z dozą stylu tradycyjnego. Połączenie rolet i zasłon mogą też wybrać osoby niezdecydowane i jednocześnie lubiące odważne aranżacje.

Rolety i zasłony w jednym oknie to według niektórych po prostu za dużo. A może jednak co za dużo, to niezdrowo, a może raczej od przybytku głowa nie boli? Czasem nadmiar opcji do wyboru jest gorszy niż brak alternatywy. Ale kto powiedział, że nie można mieć wszystkiego?

REKLAMA

Żyjemy w intensywnie, nasza wyobraźnia pobudzana jest na każdym kroku, a za rogiem czekają na nas nowe inspiracje. Mnogość kolorów, doznania estetyczne, dźwięki, które słyszymy i zapachy, które czujemy. Wszystko to kształtuje nasze poczucie piękna i upodobania. Szczęśliwi są ci, którzy wciąż otwarci są na nowe bodźce, a rzeczywistość wokół siebie kreują słuchając swojego własnego wnętrza. W tym szaleństwie jest metoda!

Zobacz także: Ciekawy pomysł na dekorację okna

REKLAMA

Nie ma piękniej urządzonych domów niż te, w które gospodarz włożył całe swoje serce – widoczne w użytych kolorach, fakturach i przemyślanych dodatkach. To one najlepiej mówią gościom o osobowości i preferowanym przez lokatora stylu życia. Im więcej pokażemy siebie w naszym domu, tym bardziej będzie on zapraszający dla odwiedzających.

Jeśli mamy bogatą osobowość i dobrze czujemy się we wnętrzach wypełnionych barwami, przedmiotami i dekoracjami – nie bójmy się tego pokazać. Eklektyzm jest w modzie, a co więcej, może być także bardzo stylowy i elegancki. Łączmy zatem wzory, formy, faktury tkanin zarówno według wzorca kolorystycznego, jak i stylistycznego. Te zestawienia najatrakcyjniej zaprezentują się w oknach, które przecież stanowią połączenie wnętrza naszego domu ze światem zewnętrznym.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Jak stworzyć nietypową zasłonkę?

Nic tak nie dodaje oknom wyrazu i charakteru jak połączenie ciekawych rolet z zasłonami. Wiąże się to z nieskończoną ilością wariantów, które można uzyskać stosując kombinację kolorów, wzorów i materiałów. Jak to zrobić, by uniknąć efektu banalnego przepychu?

Zobacz także: Nowoczesna aranżacja okna

REKLAMA

W pierwszej kolejności pamiętajmy o tym, że bogate dekoracje okienne lubią przestronne wnętrza – niewielkie pokoje wymagają skromniejszych aranżacji. Miejmy też na uwadze, że jeśli wybieramy bardziej ozdobną zasłonę, to roleta powinna być skromniejsza i na odwrót. Łączmy zwiewne tkaniny z mocną i grubą fakturą, nie obawiajmy się też kojarzenia pozornie niepasujących do siebie wzorów.

Klasyczne zestawienie przy dekoracji okna to duet jednobarwnej kryjącej rolety z prześwitującą zasłoną o subtelnym dekorze. Zwiewności i świeżości nadamy pomieszczeniu, gdy z delikatnymi zasłonami zestawimy dekoracyjne wzorzyste rolety. Ich ozdobiona motywami roślinnymi tkanina lekko osłabia światło słoneczne, pozostawiając wnętrze jasnym i dając wrażenie przestronności. Z kolei miłośnicy gustownych i tajemniczych pomieszczeń do klasycznych rolet mogą dobrać sznurkowe zasłony, które najlepiej podkreślają malowniczy widok za oknem i lekko rozpraszają światło zza okna.

Okno to centralny punkt każdego pomieszczenia – widzimy je jako pierwsze, gdy wchodzimy do pokoju, przez nie docierają do nas pierwsze i ostatnie promienie słoneczne każdego dnia. Pięknie udekorowane pasuje zarówno do minimalistycznego, jak i bajkowo kolorowego i różnorodnego wnętrza. Minęły czasy białych firan, przyszłością są wzory, kolory, faktury. A jakie, to już zależy tylko od tego, co nam w duszy gra.

Źródło: Franc Gardiner

Zobacz także: Jakie są rodzaje żaluzji w dekoracji okien?

Rolety i zasłony. Fot. Franc Gardiner
Franc Gardiner
Zasłony i roleta zaciemniająca. Fot. Franc Gardiner
Franc Gardiner
Rolety i zasłony sznurkowe. Fot. Franc Gardiner
Franc Gardiner
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Przegląd kominiarski 2024 – jak często, ile kosztuje, jakie kary? Czego wymagają przepisy. Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza?

    Wszystko co trzeba wiedzieć o przeglądzie kominiarskim. Jak często trzeba wykonywać? Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza? W jakiej formie powinien być sporządzony protokół? Ile to kosztuje? Jakie kary grożą za brak przeglądu? Dlaczego się opłaca to robić z uwagi na ubezpieczenie? Co jeszcze oprócz przeglądu i czyszczenia komina może wykonać kominiarz?

    Własne mieszkanie bez kredytu hipotecznego - to możliwe i dziś. Czy mieszkania lokatorskie wrócą do łask? Jakie opłaty miesięczne ponosi lokator?

    Czy w Polsce można stać się posiadaczem własnego mieszkania bez zaciągania drogiego kredytu hipotecznego? Nasze społeczeństwo od dawna zmaga się z kryzysem mieszkaniowym, a coraz większa liczba osób nie ma możliwości kupienia własnego lokum. W związku z tym istnieje ogromna potrzeba inwestowania w alternatywne rozwiązania problemu mieszkaniowego. Najkorzystniejszym z nich są mieszkania lokatorskie - idea znana od pokoleń, przeżywająca obecnie renesans. Mieszkania w nowej formule są już dostępne w lokalizacjach takich jak Gdańsk, Wrocław, Zabłudów pod Białymstokiem, Tychy czy Leszno. Kwestią czasu jest, by w całej Polsce powstały kolejne wybudowane w ten sposób inwestycje.

    Reforma planowania. Czy działkowcy mogą czuć się zagrożeni?

    Temat reformy planowania przestrzennego ostatnio stał się mniej nośny, co nie zmienia faktu, że ubiegłoroczna decyzja rządu o zmianach prawnych będzie miała duże konsekwencje. Niedawno pojawiły się informacje, że pierwotny termin opracowania planów ogólnych (koniec 2025 r.) zostanie wydłużony co najwyżej o kilka miesięcy. Ze wspomnianymi planami ogólnymi wiążą się obawy działkowców dotyczące ewentualnej likwidacji ROD. Eksperci RynekPierwotny.pl sprawdzają, czy takie obawy mogą być uzasadnione. Warto w tym kontekście pamiętać, że ustawa o ROD zapewnia szczególne rozwiązania w razie likwidacji ogrodów działkowych. Chodzi m.in. o obowiązek zapewnienia działkowcom nieruchomości zamiennej. 

    Jak rozpoznać pellet dobrej jakości? Jak sprawdzić samemu?

    Jakość pelletu jest kluczowym czynnikiem decydującym o jego efektywności i bezpieczeństwie użytkowania. Niezależnie od tego, czy wykorzystujemy go do ogrzewania domu, czy jako surowiec w przemyśle, istnieją cechy, na które warto zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że wybieramy produkt najwyższej jakości.

    REKLAMA

    Cena, lokalizacja, rozkład pomieszczeń? Co jest dziś najważniejsze przy wyborze mieszkania?

    Co jest obecnie najważniejsze dla osób kupujących mieszkania? Na co najbardziej zwracają uwagę nabywcy? Co oferują deweloperzy?

    Ile kosztują mieszkania w mieście, a ile pod miastem? W niektórych przypadkach różnica jest ogromna!

    Ceny nowych mieszkań w największych metropoliach dla wielu osób są nieosiągalne. Tańsze mieszkania można znaleźć w lokalizacjach podmiejskich. Portal RynekPierwotny.pl prześwietlił pod tym kątem ofertę deweloperów działających w okolicach 10 metropolii. 

    Domy za niecałe 5 zł? W tym miasteczku są, ale się nie sprzedają...

    Podczas, gdy w całych Włoszech pustoszejące gminy zyskały nowych mieszkańców dzięki sprzedaży domów za 1 euro, w malowniczym miasteczku Patrica koło Frosinone w regionie Lacjum udało się sprzedać tylko dwa domy. Dlaczego?

    Kwatery pracownicze dla imigrantów zarobkowych – czy państwo powinno się tym zająć?

    Mieszkanie jest kluczowym aspektem dla cudzoziemców przyjeżdżających do Polski. Prawie połowa z nich znalazła lokum przy pomocy pracodawcy lub agencji zatrudnienia. Uregulowanie spraw związanych z zakwaterowaniem osób przybywających do Polski w celach zarobkowych powinno być ważnym zadaniem państwa.

    REKLAMA

    Co to jest luka czynszowa? Dotyczy co trzeciego Polaka

    Czym jest luka czynszowa? Kogo dotyczy? Jak przeciwdziałać temu zjawisku? 

    Ostre hamowanie w budownictwie? Statystyki budowlane GUNB nie pozostawiają złudzeń, ale…

    Od przystąpienia do Unii Europejskiej pozwoleń na budowę w naszym kraju nie było tak mało jak w 2023 r. – wynika z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Czy branżę budowlaną czeka ostre hamowanie? Niekoniecznie. Eksperci portalu GetHome.pl uspokajają, że w ręku inwestorów jest dużo niewykorzystanych pozwoleń, które uzyskali w poprzednich latach.

    REKLAMA