REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Modna podłoga. Fot. Torlys
Modna podłoga. Fot. Torlys
TORLYS

REKLAMA

REKLAMA

Modne podłogi pojawiają się w coraz większej liczbie polskich domów. Większą wagę przywiązujemy do wyglądu podłóg, interesuje nas nie tylko ich wytrzymałość, lecz także modne kolory. Jakie kolory podłóg są modne?

Modne podłogi wykonywane są z różnych materiałów.  Miniony rok pokazał, że Polacy powoli przestają być tradycjonalistami w aranżacjach domów i mieszkań. Poszukując niebanalnych rozwiązań wybierają na podłogi wzory w kolorach: cynamonu, ciepłego brązu, szarości i wanilii. Dystrybutor kanadyjskich podłóg Torlys prezentuje zestawienie najczęściej kupowanych podłóg w 2011 roku.

REKLAMA

Polacy pozostają wierni podłogom drewnianym, dlatego najczęściej wybieranym pokryciem posadzki było drewno. Głównym argumentem kupujących była chęć posiadania podłogi ponadczasowej i zbliżenia się do natury. Modne są podłogi łączące w sobie klasykę podłogi drewnianej oraz duże walory użytkowe. Montaż i pielęgnacja drewnianych desek wielowarstwowych jest łatwiejsza niż w przypadku tradycyjnego parkietu i litej deski. Zachowują przy tym naturalność i ponadczasowy charakter drewna.

Zobacz także: Podłoga pachnąca lasem

Modne brązy

REKLAMA

Największym zainteresowaniem wśród kupujących w minionym roku cieszyła się podłoga wykonana z Klonu cynamonowego. Deska charakteryzuje się regularnymi, delikatnymi słojami oraz ciepłą cynamonowo-brązową barwą. Z jednej strony jest naturalna, z drugiej stanowi ciekawy akcent kolorystyczny wnętrza, nadając mu ciepła i przytulności.

Równie chętnie kupowane są podłogi z Drzewa Tekowego. Ten rodzaj desek występuje w gamie odcieni od miodowego po ciepło brązowe. Ze względu na niejednolitą zawartość substancji oleistych w różnych częściach drzewa, deski są swoistą mozaiką koloru i wyrazistego usłojowania.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Szary i biały

Polacy urządzają domy zgodnie z aktualnymi trendami. W minionym roku w aranżacjach promowanych przez architektów i designerów dominowały biele i szarości. Znalazło to odzwierciedlenie w wyborach klientów firmy Torlys. Szaro–brązowa podłoga z Orzecha amerykańskiego, granitowa oraz waniliowa przypadła do gustów tym, którzy poszukiwali niebanalnych rozwiązań do swoich domów.

Źródło: Torlys

Zobacz także: Podłogi: ekologiczne i estetyczne

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dom za 1 euro. Jakie są warunki?

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

Frankowicze czekają na uchwałę Sądu Najwyższego. Czy 25 kwietnia 2024 r. Izba Cywilna SN wyjaśni wreszcie 6 kluczowych zagadnień prawnych?

W dniu 25 kwietnia 2024 roku poznamy kolejny rozdział wieloletniej już sagi związanej z wydaniem tzw. uchwały frankowej przez Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Cywilnej. Na ten dzień zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Najwyższego, który ponownie ma zająć się zagadnieniami prawnymi dot. spraw frankowych, które zostały przedstawione przez Pierwszą Prezes. Czy jednak ta uchwała ma szanse zostać wydana i czy rzeczywiście – po wielu wyrokach TSUE w polskich sprawach frankowych – jest jeszcze potrzebna? Czy jeżeli zostanie wydana, to ułatwi rozstrzyganie pozwów Frankowiczów czy tylko skomplikuje te procesy? 

W jaki sposób deweloperzy mieszkaniowi korzystają z sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja jako wsparcie dla deweloperów? Jak najbardziej. W jaki sposób już ją wykorzystują i jak planują wykorzystywać AI w przyszłości? 

REKLAMA

W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

REKLAMA

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

W Łodzi na wyburzenie czekają budynki z niemal 2,3 tys. mieszkań. A jak w innych miastach?

W Polsce w ponadstuletnich kamieniach mieszka więcej niż 2,2 mln rodaków. Czy to bezpieczne? Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

REKLAMA