| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Funkcjonalne meble łazienkowe

Funkcjonalne meble łazienkowe

Funkcjonalne meble łazienkowe to podstawa każdej łazienki. Meble łazienkowe oprócz tego, że mają być funkcjonalne, muszą być też wykonane z materiałów odpornych na wodę i na wilgoć. Na co zwrócić uwagę?

Dobór mebli do łazienki nie jest sprawą łatwą i oczywistą. Poza estetyką są jeszcze kwestie funkcjonalności i jakość wykonania. Jednak bez większego wysiłku powinno nam się udać znaleźć meble, którą projektowane i konstruowane specjalnie z myślą o łazienkach – dzięki zastosowanym rozwiązaniom i technologiom zachowują swoje walory użytkowe i estetyczne przez wiele lat.   

Zobacz także: Szafki pod umywalkę - GALERIA

Stworzenie i utrzymanie odpowiedniego charakteru łazienki wymaga zastosowania materiałów odpornych na panujące w niej warunki. Duża zmienność wilgotności i temperatury może bardzo szybko zniszczyć nieodpowiednio zabezpieczone powierzchnie. Szafki powinny być również wykonywane ze specjalnych materiałów odpornych na wilgoć, które w przeciwieństwie do tzw. materiałów suchotrwałych, po zawilgoceniu nie rozklejają się.

Fronty mebli funkcjonalnych mebli łazienkowych powinny być pokryte dwuskładnikowym, wodoodpornym lakierem poliuretanowym. Wymienione wyżej rozwiązania pozwalają zachować wysoką estetykę produktów w długim okresie czasu. Dodatkowo zastosowanie najwyższej jakości okuć gwarantuje prawidłową geometrię elementów ruchomych oraz pozostawia możliwość ich regulowania, a dla zwiększania komfortu użytkowników wiele szafek wyposażanych jest w mechanizm cichego domykania.

Fronty i boki szafek często uważa się za najważniejsze elementy konstrukcji mebla (ze względu na fakt, iż są one cały czas eksponowane), jednak prawidłowe wykonanie tylnej ściany jest równie istotne. W funkcjonalnych meblach łazienkowych stosuje się cofniętą ścianę tylną, dzięki czemu mebel nie dotyka bezpośrednio do powierzchni ściany na której zwykle skrapla się wilgoć z pary wodnej. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu materiał nie ma kontaktu z dodatkowym źródłem wilgoci.

Zobacz także: Nowoczesne łazienki: GALERIA

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Brązowe szafki łazienkowe. Fot. KOŁO
Brązowe szafki łazienkowe. Fot. KOŁO

Duże meble łazienkowe w kolorze brązowym. Fot. KOŁO
Duże meble łazienkowe w kolorze brązowym. Fot. KOŁO

Białe meble łazienkowe na tle zielonej ściany. Fot. KOŁO
Białe meble łazienkowe na tle zielonej ściany. Fot. KOŁO

PIT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Jarosław Ziobrowski

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »