REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak udekorować stół wigilijny?

Iwona Szadkowska
Efektowne pierścienie zdobiące serwetki przykuwają oko i mogą być jedną z form dekoracyjnych naszego stołu.
Efektowne pierścienie zdobiące serwetki przykuwają oko i mogą być jedną z form dekoracyjnych naszego stołu.

REKLAMA

REKLAMA

Dekorowanie wigilijnego stołu powinno stanowić spójną całość z wystrojem wnętrza. Gdzie można ustawić dodatki na wigilijnym stole? Z czego zrobić dekorację talerzyka?

Dekoracja wigilijnego stołu - kolorystyka

Stawiając na eleganckie i proste dekoracje możemy zdecydować się na: biały obrus, złote sztućce, białe talerze ze złotymi lub z brązowymi wykończeniami, miedziane serwetki i beżowe dodatki. Do tego można dobrać proste kieliszki i klasyczny wystrój gotowy.

REKLAMA

Czerwień dodaje ciepła, ale niepowiedziane jest, że musi stanowić główny element, czyli obrus. W kolorze ciepłej czerwieni możemy dobrać drobne dodatki łącząc je ze starym złotem lub z ciemną zielenią.

REKLAMA

Jeżeli wolimy chłodne akcenty może warto zdecydować się na stół w odcieniach srebra i bieli, bieli z niebieskim lub bieli z fioletem. Będzie to nietypowy, lecz ciekawy akcent zimowy. Dla osób, które pragną wprowadzić nieco świeżości na wigilijnym stole, odpowiednim kolorem dominującym będzie zieleń. Zieleń z bielą lub ze srebrem czy ze złotem to świeży, niepowtarzalny akcent.

W nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach możemy postawić na kwadratową zastawę. Obrus i serwetki warto dobrać w jednolitym kolorze, a kanciaste świece dobrze będą współgrać z talerzami o tym samym kształcie. Okrągłe kieliszki i tradycyjne sztućce dobrze jest zastąpić asymetrycznymi.

Zobacz także: Jak udekorować jadalnię na święta Bożego Narodzenia?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dekoracja wigilijnego stołu – dodatki

Złote, białe, cynamonowe bombki, czerwone jabłuszka, szyszki pomalowane złotym sprayem, złote orzechy, stroiki wigilijne czy zielone gałązki powinny podkreślać wystrój. Nie powinno ich być zbyt wiele, aby nie przeszkadzały i nie zdominowały stołu. Powinny stanowić drobne akcenty.

Dodatki możemy ustawić na brzegach stołu, poukładać w niektórych miejscach bliższych centrum lub drobne przedmioty, jak koraliki czy małe bombki, powkładać do wysokich, szklanych, jednobarwnych kieliszków lub świeczników. Dekoracja umieszczona w wysokim kieliszku lub na wyższych, szklanych elementach ma ten plus, że nie przeszkadza w rozmieszczaniu potraw na stole.

Dekoracja talerzy

REKLAMA

Mając trochę czasu możemy wykonać z tasiemki zdobionej koralikami i wstążeczki, niepowtarzalny pierścień na serwetki. Oba elementy sklejamy ze sobą tak, aby koraliki opadały na wstążeczkę. Tniemy na odpowiedniej długości kawałki i zszywamy oba końce. Metalowe foremki na ciasteczka to proste rozwiązanie i wykorzystanie tego, co mamy pod ręką. Wystarczy włożyć w nie zwiniętą w rulonik serwetkę. Innym nieskomplikowanym pomysłem może być skorzystanie ze wstążeczki w odcieniu pasującym do reszty aranżacji. Do zawiązanej na kokardkę wstążeczki możemy doczepić malutkie bombki.

Innym pomysłem może być małe pudełeczko przewiązujemy złotym sznureczkiem. Do każdego prezenciku możemy włożyć czekoladkę, małego aniołka, bombkę lub mikołaja. Najprostszą dekoracją może być położenie, na każdym talerzu, gałązki gwiazdy betlejemskiej.

Efektowne pierścienie zdobiące serwetki przykuwają oko i mogą być jedną z form dekoracyjnych naszego stołu.

Zobacz także: Jak dekoracyjnie oświetlić jadalnię?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

REKLAMA

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

Frankowicze czekają na uchwałę Sądu Najwyższego. Czy 25 kwietnia 2024 r. Izba Cywilna SN wyjaśni wreszcie 6 kluczowych zagadnień prawnych?

W dniu 25 kwietnia 2024 roku poznamy kolejny rozdział wieloletniej już sagi związanej z wydaniem tzw. uchwały frankowej przez Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Cywilnej. Na ten dzień zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Najwyższego, który ponownie ma zająć się zagadnieniami prawnymi dot. spraw frankowych, które zostały przedstawione przez Pierwszą Prezes. Czy jednak ta uchwała ma szanse zostać wydana i czy rzeczywiście – po wielu wyrokach TSUE w polskich sprawach frankowych – jest jeszcze potrzebna? Czy jeżeli zostanie wydana, to ułatwi rozstrzyganie pozwów Frankowiczów czy tylko skomplikuje te procesy? 

REKLAMA

W jaki sposób deweloperzy mieszkaniowi korzystają z sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja jako wsparcie dla deweloperów? Jak najbardziej. W jaki sposób już ją wykorzystują i jak planują wykorzystywać AI w przyszłości? 

W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

REKLAMA