REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Dekoracje świąteczne do wnętrza

Iwona Szadkowska
Świąteczne dekoracje, stosowane z umiarem, mogą wprowadzić do wnętrza magiczną, świąteczną atmosferę.
Świąteczne dekoracje, stosowane z umiarem, mogą wprowadzić do wnętrza magiczną, świąteczną atmosferę.

REKLAMA

REKLAMA

Święta Bożego Narodzenia to czas rodzinnych spotkań, pysznych potraw i prezentów. Aby święta na dobre zagościły w naszym wnętrzu, warto wykonać kilka niepowtarzalnych dekoracji. Jakie dekoracje świąteczne wprowadzą wnętrze w odpowiedni nastrój?

Półksiężyc

REKLAMA

Przepiękna dekoracja stołu wykonana z liści, kwiatów, trawy oraz elementów ozdobnych. Do jej przygotowania potrzebujemy krążek z masy do układania kwiatów, który przecinamy na pół i tworzymy z niego kształt półksiężyca. Skrócone trawy łączymy w pęczki cienkim drucikiem, suszone kwiatki i liście przycinamy do około 15 cm, laski cynamonu owijamy złotym drucikiem. Przeróżne, małe ozdoby w formie koralików, kamyki, muszelki powinniśmy zaopatrzyć w końcówki z drutu.

REKLAMA

Formę półksiężyca obklejamy dekoracyjną, szeroką wstążką, a jej końcówki możemy owinąć drucikiem. Mocujemy małe listki i wiązki traw tak, aby podkreślić kształt półksiężyca – w wewnętrznej jego stronie kompozycja powinna ściśle dolegać, po zewnętrznej może wystawać. Na końcówkach formy mocujemy duże, szpiczaste liście. Środek kompozycji dekorujemy koralikami, laskami cynamonu i muszelkami, które przyklejamy do całości. Między nimi rozmieszczamy dekoracje z liści i z trawy.

Zobacz także: Jak samodzielnie zrobić ozdoby choinkowe?

Pachnąca pomarańcza

W pomarańczę wbijamy goździki. Możemy je ponabijać w różne kształty – gwiazdki, kółka, księżyce. Dekoracja jest łatwa do wykonania, a w mieszkaniu zaczyna przepięknie pachnieć pomarańczą i goździkami.

Innym pomysłem na pachnącą pomarańczę jest, po naszpikowaniu owocu goździkami, obtoczenie jej w sproszkowanym cynamonie. Następnie pomarańczę zwija się w papier woskowy i odkłada w ciemne miejsce na około trzy tygodnie. Po tym czasie można owinąć owoc złotym drucikiem.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Świąteczne potpourri

REKLAMA

Mieszankę herbat owocowych rozkładamy na całej powierzchni dekoracyjnego lub szklanego talerza lub innego niezbyt głębokiego naczynia. Herbatę posypujemy goździkami, anyżem i kawałkami skórki pomarańczy. W środku możemy ułożyć, na kształt koła, kawałki imbiru oraz suszone płatki róży. Okręcone złotym sznurkiem laski cynamonu, umieszczamy na brzegach pachnącej dekoracji.

W kilka miejsc świątecznego potpourri możemy posypać złoty brokat lub spryskać delikatną mgiełką złotego sprayu fragmenty imbiru. Do dekoracji możemy również dodać orzechy laskowe i włoskie, kilka szyszek, a na samym środku możemy ustawić aromatyczną pomarańczę.

Lampki choinkowe

Niekiedy nie mamy wiele czasu na wykonanie świątecznych ozdób. Wówczas możemy wprowadzić magiczny nastrój świąt, poprzez zawieszenie lampek choinkowych w niektórych oknach. Może to być dekoracja okna w jadalni, salonu a nawet w kuchni. Pamiętajmy tylko o umiarze. Dobrym pomysłem jest zdecydować się na jednobarwne lampki choinkowe, które nie migoczą.

Zobacz także: Jak samodzielnie zrobić świeczki?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Dyrektywa budynkowa - kto i ile zapłaci za jej wdrożenie. Ekspert: wzrosną czynsze i ceny mieszkań (o kilkaset zł na 1 m2) ale tańsza będzie eksploatacja

    Unia Europejska podejmuje kolejne kroki w kierunku promowania zrównoważonego rozwoju, efektywności energetycznej i ochrony środowiska. Jednym z kluczowych aktów prawnych w tej dziedzinie jest dyrektywa budynkowa, która stawia sobie za cel zmniejszenie zużycia energii w sektorze budownictwa poprzez wprowadzenie szeregu środków i wymogów. Dostosowanie się do wymogów dyrektywy budowlanej będzie kosztowne (zwłaszcza termomodernizacja istniejących budynków). Te koszty będą musiały ponieść spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, a także indywidualni właściciele budynków. Skutkować to będzie wzrostami cen nieruchomości i stawek czynszów ale można się spodziewać także zmniejszenia kosztów utrzymanie nieruchomości, szczególnie w zakresie energii grzewczej i elektrycznej - prognozuje Maciej Zięba, Dyrektor Operacyjny homfi.

    Przegląd kominiarski i czyszczenie komina – jak często, ile kosztuje w 2024 roku, jakie kary? Czego wymagają przepisy. Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza?

    Wszystko co trzeba wiedzieć o przeglądzie kominiarskim. Jak często trzeba wykonywać? Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza? W jakiej formie powinien być sporządzony protokół? Ile to kosztuje? Jakie kary grożą za brak przeglądu? Dlaczego się opłaca to robić z uwagi na ubezpieczenie? Co jeszcze oprócz przeglądu i czyszczenia komina może wykonać kominiarz? Odpowiadamy na wszystkie te pytania.

    Własne mieszkanie bez kredytu hipotecznego - to możliwe i dziś. Czy mieszkania lokatorskie wrócą do łask? Jakie opłaty miesięczne ponosi lokator?

    Czy w Polsce można stać się posiadaczem własnego mieszkania bez zaciągania drogiego kredytu hipotecznego? Nasze społeczeństwo od dawna zmaga się z kryzysem mieszkaniowym, a coraz większa liczba osób nie ma możliwości kupienia własnego lokum. W związku z tym istnieje ogromna potrzeba inwestowania w alternatywne rozwiązania problemu mieszkaniowego. Najkorzystniejszym z nich są mieszkania lokatorskie - idea znana od pokoleń, przeżywająca obecnie renesans. Mieszkania w nowej formule są już dostępne w lokalizacjach takich jak Gdańsk, Wrocław, Zabłudów pod Białymstokiem, Tychy czy Leszno. Kwestią czasu jest, by w całej Polsce powstały kolejne wybudowane w ten sposób inwestycje.

    Reforma planowania. Czy działkowcy mogą czuć się zagrożeni?

    Temat reformy planowania przestrzennego ostatnio stał się mniej nośny, co nie zmienia faktu, że ubiegłoroczna decyzja rządu o zmianach prawnych będzie miała duże konsekwencje. Niedawno pojawiły się informacje, że pierwotny termin opracowania planów ogólnych (koniec 2025 r.) zostanie wydłużony co najwyżej o kilka miesięcy. Ze wspomnianymi planami ogólnymi wiążą się obawy działkowców dotyczące ewentualnej likwidacji ROD. Eksperci RynekPierwotny.pl sprawdzają, czy takie obawy mogą być uzasadnione. Warto w tym kontekście pamiętać, że ustawa o ROD zapewnia szczególne rozwiązania w razie likwidacji ogrodów działkowych. Chodzi m.in. o obowiązek zapewnienia działkowcom nieruchomości zamiennej. 

    REKLAMA

    Jak rozpoznać pellet dobrej jakości? Jak sprawdzić samemu?

    Jakość pelletu jest kluczowym czynnikiem decydującym o jego efektywności i bezpieczeństwie użytkowania. Niezależnie od tego, czy wykorzystujemy go do ogrzewania domu, czy jako surowiec w przemyśle, istnieją cechy, na które warto zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że wybieramy produkt najwyższej jakości.

    Cena, lokalizacja, rozkład pomieszczeń? Co jest dziś najważniejsze przy wyborze mieszkania?

    Co jest obecnie najważniejsze dla osób kupujących mieszkania? Na co najbardziej zwracają uwagę nabywcy? Co oferują deweloperzy?

    Ile kosztują mieszkania w mieście, a ile pod miastem? W niektórych przypadkach różnica jest ogromna!

    Ceny nowych mieszkań w największych metropoliach dla wielu osób są nieosiągalne. Tańsze mieszkania można znaleźć w lokalizacjach podmiejskich. Portal RynekPierwotny.pl prześwietlił pod tym kątem ofertę deweloperów działających w okolicach 10 metropolii. 

    Domy za niecałe 5 zł? W tym miasteczku są, ale się nie sprzedają...

    Podczas, gdy w całych Włoszech pustoszejące gminy zyskały nowych mieszkańców dzięki sprzedaży domów za 1 euro, w malowniczym miasteczku Patrica koło Frosinone w regionie Lacjum udało się sprzedać tylko dwa domy. Dlaczego?

    REKLAMA

    Kwatery pracownicze dla imigrantów zarobkowych – czy państwo powinno się tym zająć?

    Mieszkanie jest kluczowym aspektem dla cudzoziemców przyjeżdżających do Polski. Prawie połowa z nich znalazła lokum przy pomocy pracodawcy lub agencji zatrudnienia. Uregulowanie spraw związanych z zakwaterowaniem osób przybywających do Polski w celach zarobkowych powinno być ważnym zadaniem państwa.

    Co to jest luka czynszowa? Dotyczy co trzeciego Polaka

    Czym jest luka czynszowa? Kogo dotyczy? Jak przeciwdziałać temu zjawisku? 

    REKLAMA