REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

REKLAMA

Stare żeliwne kaloryfery pomalowane na biało często szpecą wnętrze. Najprostszym rozwiązaniem jest przemalowanie. Nieco trudniejsze, ale z całą pewnością bardziej efektowne jest obudowanie. Zakryjemy w ten sposób niezbyt atrakcyjny element, a przy okazji zyskamy dodatkową półkę na drobiazgi.

Jeśli mamy w mieszkaniu nieładny, stary kaloryfer, warto rozważyć ukrycie go za osłonami skonstruowanymi specjalnie w tym celu. Wykonując taką dekorację musimy jednak pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim musimy zapewnić sobie dostęp do termoregulatora. Kolejna równie ważna sprawa to właściwa cyrkulacja powietrza wokół kaloryfera.

REKLAMA

Do skonstruowania osłony na kaloryfer możemy wykorzystać blachę rozmiarami zbliżoną do grzejnika. Przytwierdzamy ją do ściany za pomocą żelaznych stelaży. Taka obudowa zimą będzie namiastką pieca. Możemy dodatkowo zwiększyć jej walory estetyczne stosując dodatki z barwionego szkła.

Zobacz także: Designerskie grzejniki dekoracyjne

Pomysł na kolorową i mniej masywną ozdobę to barwne koraliki nawleczone na sznurek. Sznurki przymocowujemy do listewek, te zaś przybijamy do drewnianej półki nad kaloryferem.

Jeżeli mamy wnętrze bogate w przedmioty drewniane bądź imitujące drewno, możemy obudowę kaloryfera wykonać z drewnianych listewek.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Na drewnianą obudowę najlepiej nadaje się drewno bukowe, dębowe, a także jesionowe. Sosna i świerk mogą się z czasem odkształcić, dlatego nie powinny być blisko źródła ciepła.. Listewki możemy pozostawić w stanie surowym albo pomalować je dowolnym kolorem. Nawet jeśli będzie to kolor biały, taka obudowa będzie prezentowała się o wiele lepiej niż masywny, żeliwny kaloryfer. Jeśli nie czujemy się na siłach, aby wykonać drewnianą obudowę kaloryfera, możemy skorzystać z pomocy stolarza. Nie będzie nas to wiele kosztowało, a osiągnięty efekt nam to wynagrodzi. Gotową obudowę możemy samodzielnie ozdobić wedle uznania.

Zobacz także: Czy grzejniki mogą pełnić również funkcję dekoracyjną?

Osoby pozbawione talentu do majsterkowania mogą okleić żeberka dostępną w każdym sklepie papierniczym folią samoprzylepną tak, aby wzór końcowy współgrał z jakimś elementem wystroju, np. z zawieszoną zasłonką.

Kaloryfer w kolorach tęczy.
Trzykolorowy kaloryfer.
Fotolia
Czerwony kaloryfer.
Fotolia
Niebieski kaloryfer.
Fotolia
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

W Łodzi na wyburzenie czekają budynki z niemal 2,3 tys. mieszkań. A jak w innych miastach?

W Polsce w ponadstuletnich kamieniach mieszka więcej niż 2,2 mln rodaków. Czy to bezpieczne? Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania – cena za m2? [PORADNIK]

Wykończenie mieszkania – cena za m2 różni się w zależności od standardu wykończenia mieszkania. Jaka jest cena metra kwadratowego robocizny? Prezentujemy krótki poradnik - wykończenie mieszkania deweloperskiego pod klucz krok po kroku. Sprawdź, od czego zacząć i co robić po kolei.

Wyjeżdżasz na długi weekend? Sprawdź, jak zabezpieczyć puste mieszkanie

W tym roku majówkowy weekend może być naprawdę długi, dlatego więcej Polaków niż przed rokiem planuje w tym czasie wyjazd. To niestety też idealny czas dla złodziei. Rok temu wiosną było średnio 6666 włamań miesięcznie! Jak się zabezpieczyć? 

REKLAMA

Ceny materiałów budowlanych - prognozy 2024

Co z cenami materiałów budowlanych w 2024 roku? Ostatnie wyliczenia pokazują, że ceny materiałów budowlanych spadają już kolejny miesiąc z rzędu. Niekoniecznie mamy jednak do czynienia ze stałym trendem. Może być to korekta, spowodowana nadmiernym wywindowaniem cen w ubiegłym roku. Pojawia się również pytanie, jak na to wszystko wpłynie nowy program mieszkaniowy “Mieszkanie na start”, proponowany przez rząd.

Czy Polacy chętnie kupują nowe mieszkania w tym roku?

Czy Polacy są zainteresowani kupnem nowych mieszkań? Czy decyzja o zakupie przekładana jest do czasu ruszenia nowego rządowego programu? Czy deweloperzy są zadowoleni z wyników sprzedaży i jakich rezultatów spodziewają się w 2024 roku?

Nowelizacja dyrektywy budynkowej: jak pilna potrzeba termomodernizacji budynków zmieni rynek usług budowlanych w Polsce

Termomodernizacja budynków stała się właśnie jednym z kluczowych działań mających na celu poprawę efektywności energetycznej budynków. To skutek nowelizacji dyrektywy budynkowej, przyjętej 12 marca 2024 r. przez Parlament Europejski. Zgodnie z nią między innymi od 2030 r. wszystkie nowe budynki muszą być zeroemisyjne, a te już istniejące – zmodernizowane.

Jak zaprosić batmana do ogrodu?

Możesz mieć batmana we własnym ogrodzie. Taki bohater potrafi zjeść od kilkuset do 2000 komarów jednej nocy i uchronić od niechcianych ukąszeń. Jak zwabić nietoperze do ogrodu? Jest na to kilka sposobów.

REKLAMA

W Polsce rynek nieruchomości premium zyskuje na wartości, ale w porównaniu do Europy Zachodniej jest wiele do nadrobienia

W Polsce rośnie rynek nieruchomości premium. Największy potencjał w tym zakresie mają Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Kraków i Gdynia.

Mało gruntów pod budownictwo mieszkaniowe. Jak temu zaradzić? Postulat odblokowania dostępu do gruntów KZN

Ostatnie lata dla rynku nieruchomości w Polsce to pasmo wyzwań. Zwłaszcza tempo wzrostu cen gruntów przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową, utrzymujące się na poziomie około 20 proc. rocznie, miało istotny wpływ na dynamiczne zwiększanie się cen na rynku. Obecnie sektor stoi przed jeszcze poważniejszym problemem: brakiem dostępnych działek pod nowe inwestycje. Dotyka on przede wszystkim miast, gdzie grunty stają się towarem deficytowym, a konkurencja między inwestorami osiąga zenit.

REKLAMA