REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Telewizor 3D – hit czy kit?

Iwona Szadkowska
Dzięki oglądaniu telewizji w trójwymiarze, przenosimy się w sam środek akcji. Obraz nas wciąga.
Dzięki oglądaniu telewizji w trójwymiarze, przenosimy się w sam środek akcji. Obraz nas wciąga.

REKLAMA

REKLAMA

Telewizory 3D to nowość na rynku, ale czy nowość dobrej jakości? Jakie są zalety telewizorów 3D, a jakie wady? Czy telewizory 3D to dobre rozwiązanie na dzisiaj?

Filmy 3D weszły na rynek z wielkim impetem. Można odnieść wrażenie, że teraz wszystko jest robione w 3D trochę na siłę, aby przekonać nieprzekonanych.

REKLAMA

Technologia 3D w telewizorach

Trójwymiar mamy wbudowany w funkcję naszego widzenia. Ludzkie oczy widzą to samo pod różnym kątem. Jeżeli zakryjemy jedno oko, postrzegany świat, stanie się płaski, traci swoją głębię. Film trójwymiarowy na ekranie telewizora, to ujrzenie go pod dwoma różnymi kątami. Efekt ten uzyskuje się kręcąc sceny dwoma kamerami, których rozstaw przypomina ludzkie źrenice. Obraz trójwymiarowy powstaje w ludzkim mózgu – oczy są narzędziem, aby go ujrzeć.

Telewizory 3D –  zalety

Dzięki oglądaniu telewizji w trójwymiarze, przenosimy się w sam środek akcji. Obraz nas wciąga. Wszystko, co znajduje się wokół nas, przestaje mieć znaczenie. Nasze wnętrze, zamienia się w scenę filmu, a my stajemy się jej częścią.

Zobacz także: Nietypowe pomysły na ekspozycję telewizora

Telewizory 3D – wady

REKLAMA

Koszty, to przychodzi na myśl w związku z zaawansowaną technologią 3D. Ponadto, wymagają rozwiązania, które dopilnuje, aby nasze oczy widziały obraz w odpowiedniej perspektywie. I po to są potrzebne okulary. Co więcej, nie przy każdym zakupie wymarzonego telewizora 3D, otrzymamy w komplecie okulary. Czasami trzeba za nie dodatkowo zapłacić (cena 1 sztuki to kilkaset złotych). Pamiętajmy, żeby to sprawdzić, zanim kupimy telewizor, gdyż po rozpakowaniu go, możemy bardzo się zdziwić.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Ponadto, telewizory 3D pobierają więcej prądu (większe modele nawet 635W). W niektórych modelach okularów, ze względu na migotanie, po pewnym czasie bolą oczy. Większość modeli nie posiada konwersji z 2D na 3D.

Telewizory 3D – wybór

Wybór telewizorów 3D wzrasta. Obecnie możemy wybierać pomiędzy telewizorami od 40 do 63 cali. Pozwalają na oglądanie filmów w rozdzielczości Full HD, na częstotliwości odświeżania od 200Hz do nawet 600Hz. Oczywiście za te z większą częstotliwością, również więcej zapłacimy. Wiąże się to jednak z lepszą jakością obrazu 3D, prawdziwą głębią i naturalnymi kolorami. Niektóre telewizory 3D mają także wbudowany program, dzięki któremu możemy przeprowadzać rozmowy głosowe.

REKLAMA

Są smukłe, wykonane ze stali nierdzewnej i można je powiesić na ścianie. Pamiętajmy jednak, że każdy taki telewizor sporo waży (30–50kg) i przy wieszaniu ich na ścianach, upewnijmy się, że używamy do tego odpowiednich uchwytów i śrub.

A gdybyśmy chcieli wprowadzić trochę nowości, do naszego wnętrza, możemy wybrać model, wokół ramy którego montuje się duże lampy. Wówczas na ścianie jest wyświetlany kolor odpowiedni z tym, który dominuje na ekranie telewizora. Dzięki temu ekran wydaje się większy i przyjemność z oglądania jest większa.

Zobacz także: Jak zaaranżować kącik telewizyjny?

Telewizory 3D – decyzja

Zastanawiając się, czy dzisiaj dokonać zakupu telewizora 3D, możemy wciąż mieć wątpliwości. Z pewnością jest to nowa technologia, która przynosi wiele niesamowitych wrażeń, ale czy warto się na nią decydować? Jeszcze kilka lat temu nikt by nie przypuszczał, że technologia 3D tak zawładnie kinem, ale to początkowy zachwyt i początkowy rozwój. Z pewnością minie jeszcze trochę czasu, gdy na półkach będziemy mieć telewizory 3D lepszej jakości, w niższej cenie, a okulary nie będą potrzebne, aby dostrzec upragnioną głębię i kolor.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

REKLAMA

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

W Łodzi na wyburzenie czekają budynki z niemal 2,3 tys. mieszkań. A jak w innych miastach?

W Polsce w ponadstuletnich kamieniach mieszka więcej niż 2,2 mln rodaków. Czy to bezpieczne? Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania – cena za m2? [PORADNIK]

Wykończenie mieszkania – cena za m2 różni się w zależności od standardu wykończenia mieszkania. Jaka jest cena metra kwadratowego robocizny? Prezentujemy krótki poradnik - wykończenie mieszkania deweloperskiego pod klucz krok po kroku. Sprawdź, od czego zacząć i co robić po kolei.

Wyjeżdżasz na długi weekend? Sprawdź, jak zabezpieczyć puste mieszkanie

W tym roku majówkowy weekend może być naprawdę długi, dlatego więcej Polaków niż przed rokiem planuje w tym czasie wyjazd. To niestety też idealny czas dla złodziei. Rok temu wiosną było średnio 6666 włamań miesięcznie! Jak się zabezpieczyć? 

REKLAMA

Ceny materiałów budowlanych - prognozy 2024

Co z cenami materiałów budowlanych w 2024 roku? Ostatnie wyliczenia pokazują, że ceny materiałów budowlanych spadają już kolejny miesiąc z rzędu. Niekoniecznie mamy jednak do czynienia ze stałym trendem. Może być to korekta, spowodowana nadmiernym wywindowaniem cen w ubiegłym roku. Pojawia się również pytanie, jak na to wszystko wpłynie nowy program mieszkaniowy “Mieszkanie na start”, proponowany przez rząd.

Czy Polacy chętnie kupują nowe mieszkania w tym roku?

Czy Polacy są zainteresowani kupnem nowych mieszkań? Czy decyzja o zakupie przekładana jest do czasu ruszenia nowego rządowego programu? Czy deweloperzy są zadowoleni z wyników sprzedaży i jakich rezultatów spodziewają się w 2024 roku?

REKLAMA