REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Notebook – poręczny i użyteczny

Iwona Szadkowska
Notebook jest urządzeniem uniwersalnym. Sprawdza się zarówno w domowym zaciszu, jak i w pracy.
Notebook jest urządzeniem uniwersalnym. Sprawdza się zarówno w domowym zaciszu, jak i w pracy.

REKLAMA

REKLAMA

Notebooki to poręczne, niewielkie urządzenia, z których możemy korzystać w dowolnym miejscu – w salonie, w sypialni, czy nawet w kuchni. Możemy zabrać go do pracy, bo jest lekki i poręczny. Jakie jeszcze korzyści płyną z posiadania notebooka? Z jakimi wadami powinniśmy się liczyć?

Notebook – wszystko w jednym urządzeniu

Decydując się na laptop mamy wszystko w jednym. Wszystkie podzespoły wewnętrzne (procesor, pamięć, dysk twardy itd.), klawiatura i dość duży wyświetlacz (od 11 do 21 cali), który zapewnia komfort pracy, możliwość odtwarzania fimów Full HD i czas pracy od 5 do 7 godzin. Dodatkowo zazwyczaj możemy naładować baterię w samolocie bądź w pociągu.

REKLAMA

REKLAMA

Do notebooka mamy także możliwość podłączenia, za pomocą portu USB, mysz zewnętrzną i klawiaturę. Natomiast jeśli chcemy oglądać film, a ekran monitora jest zbyt mały, notebook posiada odpowiedni port do podłączenia monitora, rzutnika czy telewizora. Ułatwia to oglądania lub prowadzenie konferencji.

Notebook jest urządzeniem uniwersalnym. Sprawdza się zarówno w domowym zaciszu, jak i w pracy. Nie musimy wyszukiwać odpowiedniego miejsca w naszym wnętrzu, podłączać całej gamy kabli, notebook jest wszędzie tam, gdzie jest nam potrzebny. W firmie sprawdza się rewelacyjnie, jako teczka ze wszystkimi potrzebnymi dokumentami. I wystarczy jedynie rzutnik, aby na ścianie ukazać przejrzystą prezentację.

Zobacz także: Notebook czy komputer stacjonarny?

Notebook – wady

To co ma zalety, ma także wady. I nie ważne jest jak bardzo będziemy cenić nasz mały, poręczny komputerek, to zawsze znajdzie się ktoś, kto wytknie jego minusy. Pora zatem zapoznać się z ciemną stroną komputera przenośnego.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Zwolennicy komputerów stacjonarnych mogą powiedzieć, że laptopy mają niewygodną klawiaturę i sterowanie kursorem. Rzeczywiście, mała klawiatura wymaga przyzwyczajenia. Z początku możemy naciskać nie ten klawisz, który byśmy chcieli lub kilka na raz. Jest to z pewnością kwestia przyzwyczajenia. Jeśli chodzi o kursor, niektóre laptopy proponują dziwaczne rozwiązania i jeżeli przesiadamy się z komputera stacjonarnego do laptopa, początki mogą być bardzo trudne.

Do innych wad, tych bardziej poważnych, trzeba zaliczyć większą awaryjność. Wiąże się to z niewielkimi rozmiarami urządzenia i integracją wszelkich podzespołów oraz problemami z chłodzeniem. Ponadto, urządzenie przenośne jest narażone na liczne wstrząsy i obicia podczas transportu.

Wytrzymałość baterii w laptopie, w dużej mierze, zależy od sposobu użytkowania i przechowywania urządzenia. Ponadto, notebook praktycznie nie nadaje się do modernizacji.

Zobacz także: Podstawki pod laptopy

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

REKLAMA

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

W Łodzi na wyburzenie czekają budynki z niemal 2,3 tys. mieszkań. A jak w innych miastach?

W Polsce w ponadstuletnich kamieniach mieszka więcej niż 2,2 mln rodaków. Czy to bezpieczne? Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania – cena za m2? [PORADNIK]

Wykończenie mieszkania – cena za m2 różni się w zależności od standardu wykończenia mieszkania. Jaka jest cena metra kwadratowego robocizny? Prezentujemy krótki poradnik - wykończenie mieszkania deweloperskiego pod klucz krok po kroku. Sprawdź, od czego zacząć i co robić po kolei.

Wyjeżdżasz na długi weekend? Sprawdź, jak zabezpieczyć puste mieszkanie

W tym roku majówkowy weekend może być naprawdę długi, dlatego więcej Polaków niż przed rokiem planuje w tym czasie wyjazd. To niestety też idealny czas dla złodziei. Rok temu wiosną było średnio 6666 włamań miesięcznie! Jak się zabezpieczyć? 

REKLAMA

Ceny materiałów budowlanych - prognozy 2024

Co z cenami materiałów budowlanych w 2024 roku? Ostatnie wyliczenia pokazują, że ceny materiałów budowlanych spadają już kolejny miesiąc z rzędu. Niekoniecznie mamy jednak do czynienia ze stałym trendem. Może być to korekta, spowodowana nadmiernym wywindowaniem cen w ubiegłym roku. Pojawia się również pytanie, jak na to wszystko wpłynie nowy program mieszkaniowy “Mieszkanie na start”, proponowany przez rząd.

Czy Polacy chętnie kupują nowe mieszkania w tym roku?

Czy Polacy są zainteresowani kupnem nowych mieszkań? Czy decyzja o zakupie przekładana jest do czasu ruszenia nowego rządowego programu? Czy deweloperzy są zadowoleni z wyników sprzedaży i jakich rezultatów spodziewają się w 2024 roku?

REKLAMA