| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Drukarka – szeroki wybór, ale którą wybrać?

Drukarka – szeroki wybór, ale którą wybrać?

Drukarka powinna być niezawodna, szybka, drukująca w dobrej jakości i tania w utrzymaniu. Zanim podejmiemy decyzję i będziemy szukać drukarki dostosowanej do naszych potrzeb, odpowiedzmy sobie na pytanie – jakie są te potrzeby?

Czy codziennie wydrukujemy 1000 stron? Czy raczej będziemy używać drukarki sporadycznie do wydruku kilku dokumentów? A może drukarka ma posłużyć nam do drukowania zdjęć, które umieścimy w salonie, w ozdobnych ramkach?

Szybkość

Nikt nie lubi czekać na wydruk dokumentu zbyt długo szczególnie, gdy mamy do wydrukowania setki kartek. Jeżeli na takiej prędkości nam zależy, zwróćmy uwagę na jakość wydruku przy dużych obciążeniach i odporność drukarki na przegrzanie.

Podane wartości szybkości wydruku, są najczęściej mierzone na prostych i krótkich dokumentach. W przypadku grafiki, dłuższego tekstu różnice będą znaczne. Dotyczy to zarówno drukarek atramentowych, jak i laserowych.

Jeżeli nie zależy nam na szybkości, bo nie będziemy drukować często, możemy skupić się na lepszej jakości i przy okazji, zaoszczędzić. Drukarki drukujące szybciej kosztują więcej.

Zobacz także: Odpowiednie miejsce na sprzęt elektroniczny w gabinecie

Jakość

I tu musimy się zastanowić, co będziemy najczęściej drukować: tekst, grafikę dwuwymiarową (wykresy) czy zdjęcia? W przypadku dwóch pierwszych opcji (tekst i wykresy, schematy) drukarki laserowe sprawdzają się rewelacyjnie. W przypadku zdjęć, tylko bardzo drogie drukarki laserowe (koszt kilka tysięcy złotych), sprawdzają się na tym polu, oferując bardzo dobrą jakość wydruku zdjęć.

Drukarki atramentowe, nawet tańsze modele, oferują bardzo dobrą jakość wydruku zdjęć. W celu uzyskania jeszcze lepszego efektu, nie zapomnijmy, o odpowiednim papierze – specjalnym do wydruku zdjęć oraz o wymianie na tusz fotograficzny.

Koszt

Decydując się na wybór drukarki atramentowej, sprawdźmy ile kosztują wymienne tusze. U różnych producentów koszt tuszu może się znacznie różnić. Niestety zarówno drukarka, jak i tusz muszą pochodzić od tego samego producenta. Pojemniki bywają zintegrowane z głowicą drukującą i mają inną wielkość.

Choć drukarki atramentowe to najpopularniejszy sprzęt zamieniający druk cyfrowy na papierowy, to ta popularność ma swoją cenę. Kupując tańszą od laserowej, drukarkę atramentową musimy się liczyć z dużym kosztem późniejszej eksploatacji. Oryginalne tusze do drukarki atramentowej mogą kosztować tyle, co sama drukarka. Dodatkowo szybko się kończą, a gdy ich nie używamy – zasychają.

Najkorzystniej jest wybrać opcję, gdzie drukarki mają oddzielne pojemniki z tuszem, o dużej objętości i nie są zintegrowane z głowicą. Drukarka laserowa jest tańsza w eksploatacji, zwłaszcza, jeśli korzystamy z niej sporadycznie, w tym przypadku nie musimy się bać, że tusz zaschnie i kolejny wydruk nie będzie możliwy.

Zobacz także: Jak urządzić gabinet w domu?

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Wartości szybkości wydruku, są najczęściej mierzone na prostych i krótkich dokumentach.Dotyczy to zarówno drukarek atramentowych, jak i laserowych.
Wartości szybkości wydruku, są najczęściej mierzone na prostych i krótkich dokumentach.Dotyczy to zarówno drukarek atramentowych, jak i laserowych.

VAT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Przemysław Dybała

Doradca podatkowy nr 11590

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »