REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Gabinet dla osoby niepełnosprawnej

Gabinet dla osoby niepełnosprawnej musi być wygodny, przestronny i odpowiednio wyposażony. Fot. Fotolia
Gabinet dla osoby niepełnosprawnej musi być wygodny, przestronny i odpowiednio wyposażony. Fot. Fotolia
Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Gabinet dla osoby niepełnosprawnej musi być wygodny, przestronny i odpowiednio wyposażony. Do gabinetu dla osoby niepełnosprawnej istotny jest również właściwy dobór oświetlenia.

W gabinecie dla osoby niepełnosprawnej parametry biurka powinny być dobrane indywidualnie, tak aby idealnie dostosować mebel do potrzeb osoby, która będzie przy nim pracować. Bardzo ważny jest rozstaw nóg biurka, nie powinien on być węższy niż 80 cm. Taka szerokość jest niezbędna, aby osoba niepełnosprawna mogła bez problemu podjechać wózkiem. Blat należy umieścić na takiej wysokości, aby można było wygodnie oprzeć na nim ręce. Podręczne przedmioty, typu kosz na śmieci, powinny w czasie pracy znajdować się w zasięgu ręki. Bardzo wygodne z pewnością okaże się biurko z nadstawkami po bokach albo półką nad blatem. Nadstawka sprawdzi się jako miejsce na najpotrzebniejsze przedmioty i dokumenty. Półkę możemy wykorzystać jako miejsce przechowywania przydatnych przedmiotów, ale możemy tez wbudować w nią lampkę z regulowanym kątem padania światła, która zapewni osobie pracującej prawidłowe oświetlenie.

REKLAMA

Zobacz także: Akcesoria biurowe z naturalnych materiałów

REKLAMA

Gniazdka powinny być umieszczone w zasięgu ręki, na przykład w przestrzeni pomiędzy blatem biurka a wisząca nad nim półką. Blat biurka nie może być zbyt głęboki, aby można było swobodnie dostać się do wiszących nad nim półek oraz gniazdek.

Urządzenia i meble powinny mieć wysokość do około 130 cm, ważne jest, aby znajdowały się w strefie wygodnego zasięgu użytkownika. Dobrze będzie, jeśli meble w dolnej części wyposażone będą w lekkie szuflady, łatwo wysuwane i zabezpieczone blokadą.

Dla osób niepełnosprawnych ważna jest powierzchnia podłogi, która musi być twarda i gładka, co zapewni swobodne poruszanie się po niej. Dywany i wykładziny z dłuższym włosiem bardzo utrudniają manewrowanie wózkiem.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Biuro w domu: jak stworzyć wygodne miejsce do pracy?

Jeśli osoba niepełnosprawna decyduje się siedzieć na typowym krześle biurowym zamiast na wózku, szczególną uwagę trzeba zwrócić na stabilność takiego krzesła. Najlepiej jeśli będzie dodatkowo wyposażone w blokadę kół. Powinno również mieć wygodne, wyprofilowane oparcie oraz regulację wysokości.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

REKLAMA

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

W Łodzi na wyburzenie czekają budynki z niemal 2,3 tys. mieszkań. A jak w innych miastach?

W Polsce w ponadstuletnich kamieniach mieszka więcej niż 2,2 mln rodaków. Czy to bezpieczne? Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania – cena za m2? [PORADNIK]

Wykończenie mieszkania – cena za m2 różni się w zależności od standardu wykończenia mieszkania. Jaka jest cena metra kwadratowego robocizny? Prezentujemy krótki poradnik - wykończenie mieszkania deweloperskiego pod klucz krok po kroku. Sprawdź, od czego zacząć i co robić po kolei.

Wyjeżdżasz na długi weekend? Sprawdź, jak zabezpieczyć puste mieszkanie

W tym roku majówkowy weekend może być naprawdę długi, dlatego więcej Polaków niż przed rokiem planuje w tym czasie wyjazd. To niestety też idealny czas dla złodziei. Rok temu wiosną było średnio 6666 włamań miesięcznie! Jak się zabezpieczyć? 

REKLAMA

Ceny materiałów budowlanych - prognozy 2024

Co z cenami materiałów budowlanych w 2024 roku? Ostatnie wyliczenia pokazują, że ceny materiałów budowlanych spadają już kolejny miesiąc z rzędu. Niekoniecznie mamy jednak do czynienia ze stałym trendem. Może być to korekta, spowodowana nadmiernym wywindowaniem cen w ubiegłym roku. Pojawia się również pytanie, jak na to wszystko wpłynie nowy program mieszkaniowy “Mieszkanie na start”, proponowany przez rząd.

Czy Polacy chętnie kupują nowe mieszkania w tym roku?

Czy Polacy są zainteresowani kupnem nowych mieszkań? Czy decyzja o zakupie przekładana jest do czasu ruszenia nowego rządowego programu? Czy deweloperzy są zadowoleni z wyników sprzedaży i jakich rezultatów spodziewają się w 2024 roku?

REKLAMA