REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Wyspa w kuchni

Wyspa w kuchni wydaje się być synonimem luksusu. Fot. Candy
Wyspa w kuchni wydaje się być synonimem luksusu. Fot. Candy
Candy

REKLAMA

REKLAMA

Wyspa w kuchni wydaje się być synonimem luksusu. Najprościej jest, gdy wyspa w kuchni zostanie uwzględniona już na etapie projektu, potem jest nieco trudniej, ale nadal jest to możliwe.

Kuchnia z wyspą to coraz popularniejsze rozwiązanie w aranżacji wnętrz,  wyrażające przełomowy sposób patrzenia na gotowanie. Nie jest to już czynność wykonywana przy ścianie lub w kącie, ale kulinarny spektakl rozgrywający się na środku kuchni. Do udziału w nim można zaprosić domowników czy gości.

REKLAMA

Wyspa w kuchni to wyeksponowane, wolnostojące stanowisko pracy, odsunięte od ściany i umieszczone na środku kuchni. Mogą ją tworzyć np. blat roboczy z płytą kuchenną, kuchenką lub zlewozmywakiem. Do wyspy może być dołączona także powierzchnia dedykowana do spożywania posiłków, np. stół.

Zobacz także: Styl prowansalski w miejskiej kuchni

REKLAMA

Taka organizacja przestrzeni wydobywa z cienia osoby przyrządzające posiłki i pozwala na prezentację kulinarnego kunsztu. Równocześnie każdy, kto wejdzie do kuchni ma możliwość delektowania się widokiem przyrządzanych potraw. To rzadka przyjemność w dzisiejszych czasach, kiedy coraz częściej korzystamy z gotowego, szybkiego jedzenia. Ze względu na swobodny dostęp do stanowiska pracy, w kuchennej krzątaninie może uczestniczyć większa liczba osób. Do wspólnego gotowania można więc łatwo wciągnąć domowników, a także przyjaciół.

Do stworzenia wyspy nadają się duże zamknięte kuchnie oraz mniejsze o charakterze otwartym – łączone z jadalnią lub z salonem. Potrzebuje ona bowiem większej powierzchni niż typowa zabudowa przyścienna. Wokół wyspy powinna być zapewniona odpowiednia przestrzeń, która umożliwi swobodne poruszanie się i dostęp do pozostałych urządzeń kuchennych czy mebli.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W zależności od tego czy w wolnostojącym fragmencie zabudowy znajdzie się zlewozmywak czy płyta kuchenna trzeba doprowadzić do niej odpowiednie instalacje. Z tego powodu wyspę najlepiej zaprojektować na etapie wykańczania mieszkania. W innym przypadku mogą być potrzebne przeróbki, by podłączyć rury lub przewody.

Do adaptacji kuchni z wyspą nie potrzebujemy specjalnego sprzętu AGD.

– Idealnie nadają się do tego zwykłe kuchenne urządzenia do zabudowy. Jest jednak jeden wyjątek. Stanowisko do gotowania wymaga zamontowania specjalnego okapu – mocowanego do sufitu – podpowiada Alina Chemperek-Gumiela, przedstawicielka firmy Candy Polska, producenta urządzeń AGD.

Zobacz także: Podstawy urządzenia ekologicznej kuchni

Ze względu na szczególne wyeksponowanie stanowiska pracy, wyspa wymaga systematycznej dbałości o czystość i porządek. To na niej przede wszystkim skupia się uwaga osoby wchodzącej do kuchni. Taka organizacja przestrzeni kuchennej daje dużą swobodę dla miłośników gotowania, a zarazem dyscyplinuje tych, którzy lubią kuchenny rozgardiasz.

Źródło: materiały prasowe

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

REKLAMA

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

W Łodzi na wyburzenie czekają budynki z niemal 2,3 tys. mieszkań. A jak w innych miastach?

W Polsce w ponadstuletnich kamieniach mieszka więcej niż 2,2 mln rodaków. Czy to bezpieczne? Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania – cena za m2? [PORADNIK]

Wykończenie mieszkania – cena za m2 różni się w zależności od standardu wykończenia mieszkania. Jaka jest cena metra kwadratowego robocizny? Prezentujemy krótki poradnik - wykończenie mieszkania deweloperskiego pod klucz krok po kroku. Sprawdź, od czego zacząć i co robić po kolei.

Wyjeżdżasz na długi weekend? Sprawdź, jak zabezpieczyć puste mieszkanie

W tym roku majówkowy weekend może być naprawdę długi, dlatego więcej Polaków niż przed rokiem planuje w tym czasie wyjazd. To niestety też idealny czas dla złodziei. Rok temu wiosną było średnio 6666 włamań miesięcznie! Jak się zabezpieczyć? 

REKLAMA

Ceny materiałów budowlanych - prognozy 2024

Co z cenami materiałów budowlanych w 2024 roku? Ostatnie wyliczenia pokazują, że ceny materiałów budowlanych spadają już kolejny miesiąc z rzędu. Niekoniecznie mamy jednak do czynienia ze stałym trendem. Może być to korekta, spowodowana nadmiernym wywindowaniem cen w ubiegłym roku. Pojawia się również pytanie, jak na to wszystko wpłynie nowy program mieszkaniowy “Mieszkanie na start”, proponowany przez rząd.

Czy Polacy chętnie kupują nowe mieszkania w tym roku?

Czy Polacy są zainteresowani kupnem nowych mieszkań? Czy decyzja o zakupie przekładana jest do czasu ruszenia nowego rządowego programu? Czy deweloperzy są zadowoleni z wyników sprzedaży i jakich rezultatów spodziewają się w 2024 roku?

REKLAMA