| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Lampion z dyni na Halloween

Lampion z dyni na Halloween

Lampion z dyni bez wątpienia jest najpopularniejszą dekoracją, która od razu kojarzy nam się ze świętem Halloween. Lampion z dyni na Halloween ma też ma też inna nazwę – Jack-o-Lantern. Przy niewielkim nakładzie finansowym możemy stworzyć taki lampion samodzielnie.

Aby wykonać lampion z dyni potrzebna będzie nam chwila wolnego czasu i przede wszystkim, dynia. Najlepsza będzie duża dynia, świeczka nie będzie jej przypiekała od środka i dzięki temu dyniowy lampion postoi dłużej. Odcinamy górną część dyni wraz z ogonkiem, tworząc w ten sposób wieczko. Należy przeciąć dynię poziomo, tak aby górna część leżała na dolnej jak pokrywa.

Zobacz także: Dekoracje ścienne

W pokrywie wycinamy niewielki otwór, przez który będzie uciekało ciepło, jest to szczególnie ważne w przypadku mniejszych okazów. Dolną część należy wydrążyć, miąższ możemy wykorzystać do zrobienia ciasta, natomiast pestki możemy uprażyć. Przygotowujemy miejsce, w którym będziemy wycinać twarz, dynia nie powinna być tutaj grubsza niż 2-3 cm.

Twarz możemy sami narysować na powierzchni dyni albo skorzystać z gotowego szablonu, który przytwierdzamy za pomocą taśmy klejącej do dyni. A następnie igłą przenosimy wzór z szablonu na dynię. Potem wycinamy wzór ostrym nożykiem. Nacięcia i dno lampionu warto natrzeć przyprawami korzennymi, np. cynamonem i gałką muszkatołową – ten zabieg spowoduje, że pod wpływem ciepła emitowanego przez świeczkę lampion będzie roztaczał wokół siebie zachwycającą woń.

Lampion dobrze jest zrobić na kilka dni przed Halloween. Lampiony z dyni przechowywane na parapecie lub w ogrodzie znacznie dłużej zachowują świeżość. Żywotność naszego lampionu przedłuży także posmarowanie krawędzi, które wycięliśmy, olejem jadalnym.

Zobacz także: Salon jesienny: inspiracje

Ostatnio modne staja się wzory na dyniowych lampionach niekoniecznie przypominające twarze. I choć przyzwyczailiśmy się do upiornych lampionów łypiących na nas wielkimi oczyma, można spróbować czegoś całkiem nowego. W Internecie jest już mnóstwo szablonów, które możemy przenieść na swoją dynię, np. nietoperze, nawiedzony dom, sowę czy wilka wyjącego do księżyca – lampiony z tak nietypowymi wzorami wyglądają zjawiskowo.

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Lampion z dyni bez wątpienia jest najpopularniejszą dekoracją, która od razu kojarzy nam się ze świętem Halloween. Fot. Fotolia
Lampion z dyni bez wątpienia jest najpopularniejszą dekoracją, która od razu kojarzy nam się ze świętem Halloween. Fot. Fotolia

Potrącenia komornicze i administracyjne z wynagrodzeń69.30 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Profesjonalny Wywiad Gospodarczy „Skarbiec” Sp. z o.o.

Profesjonalny Wywiad Gospodarczy „Skarbiec” Sp. z o.o. – spółka zależna Kancelarii Prawnej Skarbiec R. Nogacki Sp.K. specjalizuje się w rozwiązaniach z zakresu szeroko rozumianego wywiadu i kontrwywiadu biznesowego skierowanych głównie do średnich i dużych firm.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »