| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Jaką wybrać tkaninę do żaluzji dekoracyjnych?

Jaką wybrać tkaninę do żaluzji dekoracyjnych?

Jak wybrać tkaninę do żaluzji dekoracyjnych? Aby wybrać odpowiednią tkaninę do zastosowania na żaluzję rzymską, austriacką czy londyńską, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych szczegółów, które będą stanowić o końcowym efekcie dekoracji okiennej.

Tkanina do żaluzji dekoracyjnych powinna być przede wszystkim funkcjonalna, czyli w momencie, gdy użytkownik pomieszczenia cierpi na chorobę oczu, tkanina nie powinna być połyskująca bądź wywołująca efekt pop-artu. Tkanina powinna być przede wszystkim elementem, który sprawi, że każdy z domowników będzie czuł się komfortowo. 

Zobacz także: Tkaniny dekoracyjne: charakterystyka

Kolejną sprawą, jaką należy wziąć pod uwagę, podczas wybierania tkaniny na żaluzję dekoracyjną, jest wielkość tkaniny w porównaniu do wielkości okna. Kiedy wielkość okna przerasta szerokość wybranej tkaniny, należy zwrócić uwagę czy tkanina ta jest wystarczająco ciemna, by nie było widać sztukowania materiału. Tkaniny firanowe najczęściej nie nadają się do sztukowania ze względu na swoją przezroczystość.

Przy wyborze tkaniny należy też zastanowić się czy wybrany fason żaluzji nie będzie się kłócił ze wzorem na tkaninie, np. w żaluzji rzymskiej, gdzie szprosy wszyte są w tzw. tunelu, dekoracyjne kwiaty na tkaninie mogą stracić swój kształt, który pierwotnie przyciągał uwagę. Wzór na tkaninie jest bardzo istotną rzeczą. Przede wszystkim musi współgrać nie tylko z oknem , ale z całym pomieszczeniem. Na żaluzje dekoracyjne z tkaniny nie nadają się tkaniny nadmiernie sztywne lub śliskie. Firany i tkaniny kreszowane sprawdzają się lepiej w żaluzjach rzymskich.

Zobacz także: Jaką wybrać tkaninę do dekoracji okna?

Na żaluzje rzymskie, austriackie i londyńskie nie nadają się tkaniny elastyczne oraz  firany z dużymi oczkami , ponieważ  nieładnie wyglądają wszyte tunele i taśmy.

Na żaluzje z tkaniny dekoracyjnej nie polecane są również grube tkaniny obiciowe. Dobierając tkaninę należy zwrócić uwagę na wygląd gotowej żaluzji – jak będą podwinięte boki i dół.

Należy zastanowić się czy do konkretnej żaluzji pasowałby lambrekin i dół ozdobny, oraz przewidzieć jak wyglądałyby listwy we wnęce okiennej w zastosowaniu na konkretnej tkaninie, kiedy podświetlone są naturalnym światłem.

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Aby wybrać odpowiednią tkaninę do zastosowania na żaluzję rzymską, austriacką czy londyńską, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych szczegółów, które będą stanowić o końcowym efekcie dekoracji okiennej. Fot. dekoria.pl
Aby wybrać odpowiednią tkaninę do zastosowania na żaluzję rzymską, austriacką czy londyńską, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych szczegółów, które będą stanowić o końcowym efekcie dekoracji okiennej. Fot. dekoria.pl

Potrącenia komornicze i administracyjne z wynagrodzeń69.30 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Meritum

Meritum jest nowoczesnym biurem rachunkowym, które zawsze stara się wyjść naprzeciw potrzebom klienta

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »