REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Pielęgnacja i czyszczenie mebli skórzanych

Osoby, które nie chcą bądź nie mogą poświęcić czasu na pielęgnację i czyszczenie mebli, powinny dwa razy zastanowić się nad ich zakupem. Fot. MM Collection
Osoby, które nie chcą bądź nie mogą poświęcić czasu na pielęgnację i czyszczenie mebli, powinny dwa razy zastanowić się nad ich zakupem. Fot. MM Collection
MM Collection

REKLAMA

REKLAMA

Pielęgnacja i czyszczenie mebli to niezbędne elementy ich konserwacji. Osoby, które nie chcą bądź nie mogą poświęcić czasu na pielęgnację i czyszczenie mebli, powinny dwa razy zastanowić się nad ich zakupem. Jak odpowiednio dbać o skórzane meble, by na długo zachowały świeżość?

Decydując się na zakup skórzanych mebli wypoczynkowych, często kierujemy się ich eleganckim wyglądem, miękkością w dotyku i ponadczasowym pięknem. Aby jednak zachować świeżość i piękno przez długie lata, skórę należy odpowiednio czyścić i konserwować. W jaki sposób to robić?

REKLAMA

Meble tapicerowane, obite skórą naturalną, wymagają regularnej pielęgnacji, głównie z uwagi na stały kontakt z kurzem i z brudem. Nieodpowiednie użytkowanie i brak odpowiednio zastosowanych środków, sprawia, że materiał szybciej się zużywa. Chcąc prawidłowo zadbać o skórę należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Zobacz także: Dzięki czemu nasz salon stanie się nowoczesny?

Może odplamiacz?

REKLAMA

Jeśli na naszym meblu pojawi się plama, wylany napój czy zaschnięte resztki jedzenia, zapomnijmy o stosowaniu silnych środków chemicznych (takich jak m.in. odplamiacze, zmywacze czy rozpuszczalniki). W przeciwnym razie może dojść do zniszczenia naturalnej, cienkiej warstwy ochronnej skóry, a nawet do jej odbarwienia.

– Skóra naturalna, jest bardzo wrażliwa na działanie detergentów, dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie wilgotnej szmatki, ewentualnie z niewielką ilością mydła, a następnie przetarcie delikatnym, chłonnym ręcznikiem. Plamy należy usuwać możliwie jak najszybciej – radzi ekspert Magdalena Bosak z firmy MM Collection, marki skórzanych mebli wypoczynkowych. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Nawilżanie

Największym wrogiem skóry naturalnej jest wysoka temperatura i suche powietrze, które powodują, że skóra staje się krucha, a nawet pęka. Dlatego wymaga ona częstego nawilżania. Polecanym środkiem w tym przypadku jest krem stearynowy. Warto także unikać bezpośredniego wystawiania skóry na słońce, gdyż może ona płowieć i jeszcze intensywniej wysychać. Nie należy też ustawiać skórzanych mebli w pobliżu kaloryferów i innych źródeł ciepła.

Systematyczność

Skóra naturalna zastosowana w zestawie wypoczynkowym, podobnie jak skóra rąk czy twarzy, wymaga częstej, choćby minimalnej pielęgnacji. Podczas prac konserwacyjnych należy unikać mocnego wycierania i tarcia. Regularne oczyszczanie powierzchni z kurzu (za pomocą odkurzacza), przecieranie suchą, miękką ściereczką (najlepiej flanelową) nadadzą jej świeży wygląd. Wspomniana wrażliwość skóry na silne detergenty oznacza również, że nie należy stosować różnego rodzaju past do butów, w celu zabarwienia niedoskonałości. Od czasu do czasu jednak, skóra jak każdy materiał, wymaga użycia specjalnego środka konserwującego, który przedłuży jej trwałość nawet o kilka lat.

Zobacz także: Jakie meble powiększą mieszkanie?

REKLAMA

– Cienką warstwę preparatu impregnującego, powinniśmy nakładać średnio co 3 miesiące – zauważa Magdalena Bosak – Szczególną uwagę zwracajmy na miejsca najczęściej używane, czyli siedzisko, oparcie, podłokietniki. Stosowanie specjalnych środków pozwala na utrzymanie właściwego koloru, ochronę przed wyblaknięciem oraz na minimalizowanie efektu wycierania się skóry. Skóra zostaje odpowiednio natłuszczona i zabezpieczona przez pęknięciami.

Pamiętajmy, że wszelkie działania, niezgodne z właściwą pielęgnacją materiału, mogą stać się przyczyną utraty gwarancji na zakupiony mebel. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jak usunąć uciążliwą plamę, przeczytajmy instrukcję i dołączoną ulotkę lub wezwijmy specjalistów zajmujących się czyszczeniem mebli tapicerowanych.

Źródło: materiały prasowe

Pielęgnacja i czyszczenie mebli to niezbędne elementy ich konserwacji. Fot. MM Collection
MM Collection
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

REKLAMA

W Łodzi na wyburzenie czekają budynki z niemal 2,3 tys. mieszkań. A jak w innych miastach?

W Polsce w ponadstuletnich kamieniach mieszka więcej niż 2,2 mln rodaków. Czy to bezpieczne? Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania – cena za m2? [PORADNIK]

Wykończenie mieszkania – cena za m2 różni się w zależności od standardu wykończenia mieszkania. Jaka jest cena metra kwadratowego robocizny? Prezentujemy krótki poradnik - wykończenie mieszkania deweloperskiego pod klucz krok po kroku. Sprawdź, od czego zacząć i co robić po kolei.

Wyjeżdżasz na długi weekend? Sprawdź, jak zabezpieczyć puste mieszkanie

W tym roku majówkowy weekend może być naprawdę długi, dlatego więcej Polaków niż przed rokiem planuje w tym czasie wyjazd. To niestety też idealny czas dla złodziei. Rok temu wiosną było średnio 6666 włamań miesięcznie! Jak się zabezpieczyć? 

Ceny materiałów budowlanych - prognozy 2024

Co z cenami materiałów budowlanych w 2024 roku? Ostatnie wyliczenia pokazują, że ceny materiałów budowlanych spadają już kolejny miesiąc z rzędu. Niekoniecznie mamy jednak do czynienia ze stałym trendem. Może być to korekta, spowodowana nadmiernym wywindowaniem cen w ubiegłym roku. Pojawia się również pytanie, jak na to wszystko wpłynie nowy program mieszkaniowy “Mieszkanie na start”, proponowany przez rząd.

REKLAMA

Czy Polacy chętnie kupują nowe mieszkania w tym roku?

Czy Polacy są zainteresowani kupnem nowych mieszkań? Czy decyzja o zakupie przekładana jest do czasu ruszenia nowego rządowego programu? Czy deweloperzy są zadowoleni z wyników sprzedaży i jakich rezultatów spodziewają się w 2024 roku?

Nowelizacja dyrektywy budynkowej: jak pilna potrzeba termomodernizacji budynków zmieni rynek usług budowlanych w Polsce

Termomodernizacja budynków stała się właśnie jednym z kluczowych działań mających na celu poprawę efektywności energetycznej budynków. To skutek nowelizacji dyrektywy budynkowej, przyjętej 12 marca 2024 r. przez Parlament Europejski. Zgodnie z nią między innymi od 2030 r. wszystkie nowe budynki muszą być zeroemisyjne, a te już istniejące – zmodernizowane.

REKLAMA