REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Skrupulatnie dobrane meble mają ozdabiać wnętrze, jednak po kilkunastu latach mogą wyglądać po prostu nieestetycznie. Fot. dekoria.pl
Skrupulatnie dobrane meble mają ozdabiać wnętrze, jednak po kilkunastu latach mogą wyglądać po prostu nieestetycznie. Fot. dekoria.pl

REKLAMA

REKLAMA

Meble z całą pewnością mogą być ozdobą salonu. Co jednak zrobić, jeśli nasze meble przestały zdobić salon, bo się dość szybko zużyły? Jak rozwiązać ten problem, jeśli nie chcemy bądź nie możemy kupić nowych?

Skrupulatnie dobrane meble mają ozdabiać wnętrze, jednak po kilkunastu latach mogą wyglądać po prostu nieestetycznie. Najczęściej sentyment powstrzymuje nas przed ich wyrzuceniem. Warto wówczas poszukać rozwiązań, które przy niewielkim nakładzie pracy sprawią, że salon będzie wyglądał efektownie.

REKLAMA

Salon to reprezentacyjna część mieszkania, miejsce rodzinnych i towarzyskich spotkań. Ważne, by jego wystrój świadczył o dobrym guście gospodarzy. Dlatego urządzając pokój gościnny, warto zacząć od opracowania projektu uwzględniającego warunki przestrzenne pomieszczenia, a także upodobania domowników.

Zobacz także: Jakie meble powiększą mieszkanie?

REKLAMA

Klasyczny i elegancki salon będzie wyglądał efektownie, stając się jednocześnie doskonałą wizytówką mieszkania. Już drobne dodatki wystarczą, by nadać mu subtelnego wyglądu. Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem są pokrowce na sofy, fotele czy podnóżki, dostępne w rozmaitych kolorach i oryginalnym wzornictwie.

Wnętrze nabierze eleganckiego wyglądu, na przykład, dzięki wysokiej jakości hiszpańskich tkanin tapicersko-dekoracyjnych. Modna kolorystyka, a zarazem nowoczesny design zainspirowany motywami florystycznymi, odświeży dotychczasowy wystrój salonu. W ten sposób przy niewielkim nakładzie pracy i niewielkich kosztach pomieszczenie ukaże się w zupełnie nowej i oryginalnej odsłonie. Dopełnieniem wystroju salonu będą dodatki wykonane z tkanin tej samej kolekcji. Zarówno poszewki na poduszki, rolety, tak i zasłony przyozdobią wnętrze nadając mu ciepłego, rodzinnego charakteru. Fotografie, świeczniki czy obrazy będą przysłowiową „wisienką na torcie”. Istotne jest, by odpowiednio wkomponować je w projekt salonu, jednocześnie eksponując w widocznych i dobrze oświetlonych miejscach. Może do tego posłużyć kominek, kredens czy niewielki stolik znajdujący się tuż przy sofie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Jak wykorzystać nietypowe siedziska w domu?

Salon urządzony z ciekawym pomysłem z pewnością stanie się ulubionym miejscem spotkań. Szukając rozwiązań niestandardowych, łatwych do wprowadzenia, warto skorzystać z oryginalnych pokrowców. Często takie „kosmetyczne” zmiany sprawią, że na nowo poczujemy się dobrze we własnych czterech kątach.

Źródło: materiały prasowe

Meble z całą pewnością mogą być ozdobą salonu. Fot. dekoria.pl
dekoria.pl
dekoria.pl
Co jednak zrobić, jeśli nasze meble przestały zdobić salon, bo się dość szybko zużyły? Fot. dekoria.pl
dekoria.pl
dekoria.pl
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

Frankowicze czekają na uchwałę Sądu Najwyższego. Czy 25 kwietnia 2024 r. Izba Cywilna SN wyjaśni wreszcie 6 kluczowych zagadnień prawnych?

W dniu 25 kwietnia 2024 roku poznamy kolejny rozdział wieloletniej już sagi związanej z wydaniem tzw. uchwały frankowej przez Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Cywilnej. Na ten dzień zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Najwyższego, który ponownie ma zająć się zagadnieniami prawnymi dot. spraw frankowych, które zostały przedstawione przez Pierwszą Prezes. Czy jednak ta uchwała ma szanse zostać wydana i czy rzeczywiście – po wielu wyrokach TSUE w polskich sprawach frankowych – jest jeszcze potrzebna? Czy jeżeli zostanie wydana, to ułatwi rozstrzyganie pozwów Frankowiczów czy tylko skomplikuje te procesy? 

REKLAMA

W jaki sposób deweloperzy mieszkaniowi korzystają z sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja jako wsparcie dla deweloperów? Jak najbardziej. W jaki sposób już ją wykorzystują i jak planują wykorzystywać AI w przyszłości? 

W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

REKLAMA

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

REKLAMA