REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak wykonać oryginalny abażur?

Oryginalny abażur każdy z nas widział choćby na sklepowych witrynach. Niestety, zazwyczaj im bardziej designerski abażur, tym wyższa cena. Fot. Internity
Oryginalny abażur każdy z nas widział choćby na sklepowych witrynach. Niestety, zazwyczaj im bardziej designerski abażur, tym wyższa cena. Fot. Internity

REKLAMA

REKLAMA

Oryginalny abażur każdy z nas widział choćby na sklepowych witrynach. Niestety, zazwyczaj im bardziej designerski abażur, tym wyższa cena. Jest jednak sposób, aby mieć w domu wspaniały abażur niskim kosztem.

Wykonanie abażuru nie jest trudne, potrzebujemy jedynie kilku rzeczy, chwilki wolnego czasu i odrobiny cierpliwości. Piękny i absolutnie wyjątkowy abażur można zrobić np. z serwetek. Materiały, których będziemy potrzebować, to serwetki, balon, utwardzacz do tkanin i pędzelek. Na początek trzeba nadmuchać balon. Abażur będzie wielkości nadmuchanego balonu, trzeba to uwzględnić na wstępie. Serwetki po kolei moczymy w utwardzaczu do tkanin zgodnie z zaleceniami producenta. Zamiast utwardzacza możemy wykorzystać mocny krochmal lub klej. Wilgotnymi serwetkami oklejamy balon i pozostawiamy do momentu, aż utwardzacz na serwetkach całkowicie wyschnie i stwardnieje. Kiedy serwetki będą całkowicie suche i twarde, przebijamy balon i wyjmujemy go ze środka. Unikatowy abażur z serwetek mamy gotowy, teraz wystarczy go tylko założyć na stelaż. Na pewno zwróci uwagę gości.

REKLAMA

Zobacz także: Jak zastosować kwiaty w ekologicznym salonie?

REKLAMA

Innym ciekawym sposobem na wykonanie oryginalnego abażuru jest wykonanie go ze sznurka. Jak w przypadku abażuru z serwetek, potrzebny będzie nam balon, poza tym włóczka, niezmywalny marker, ręczniki papierowe, wazelina, plastikowy pojemnik i podstawa lampy wiszącej.

W pojemniku plastikowym umieszczamy rozplątaną włóczkę, którą bardzo dokładnie pokrywamy utwardzaczem. Nadmuchujemy balon do pożądanych rozmiarów i zawiązujemy, aby nie uciekło z niego powietrze. Nadmuchany balon smarujemy cienką warstwą wazeliny. Podstawę lampy przykładamy do nadmuchanego balonu i obrysowujemy markerem jej kształt pomniejszony o około 2 cm.

Zobacz także: Modne lampy – jak zneutralizować chłód minimalistycznych wnętrz?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zawieszamy balon i obwiązujemy go namoczoną w utwardzaczu włóczką. Zaczynamy od linii pionowych, potem przechodzimy do poziomych. Nie musimy robić tego wyjątkowo dokładnie, asymetryczność doda abażurowi uroku. Obwiązujemy cały balon z wyjątkiem wnętrza okręgu, który wcześniej narysowaliśmy markerem. Końce włóczki ukrywamy, aby nie były widoczne. Pozostawiamy włóczkę na balonie do wyschnięcia (około 24 godziny). Następnie balon przebijamy, wyjmujemy ze środka i całą konstrukcję montujemy na podstawie lampy. Wystarczy wkręcić żarówkę i mamy zjawiskową lampę.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

REKLAMA

Frankowicze czekają na uchwałę Sądu Najwyższego. Czy 25 kwietnia 2024 r. Izba Cywilna SN wyjaśni wreszcie 6 kluczowych zagadnień prawnych?

W dniu 25 kwietnia 2024 roku poznamy kolejny rozdział wieloletniej już sagi związanej z wydaniem tzw. uchwały frankowej przez Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Cywilnej. Na ten dzień zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Najwyższego, który ponownie ma zająć się zagadnieniami prawnymi dot. spraw frankowych, które zostały przedstawione przez Pierwszą Prezes. Czy jednak ta uchwała ma szanse zostać wydana i czy rzeczywiście – po wielu wyrokach TSUE w polskich sprawach frankowych – jest jeszcze potrzebna? Czy jeżeli zostanie wydana, to ułatwi rozstrzyganie pozwów Frankowiczów czy tylko skomplikuje te procesy? 

W jaki sposób deweloperzy mieszkaniowi korzystają z sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja jako wsparcie dla deweloperów? Jak najbardziej. W jaki sposób już ją wykorzystują i jak planują wykorzystywać AI w przyszłości? 

W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

REKLAMA

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

REKLAMA