REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Bezpieczeństwo dzieci w kuchni

O bezpieczeństwie dzieci w kuchni powinniśmy pomyśleć na etapie jej urządzania. Fot. KAM
O bezpieczeństwie dzieci w kuchni powinniśmy pomyśleć na etapie jej urządzania. Fot. KAM
KAM
KAM

REKLAMA

REKLAMA

Bezpieczeństwo dzieci w kuchni jest sprawą priorytetową. O bezpieczeństwie dzieci w kuchni powinniśmy pomyśleć na etapie jej urządzania. Jak wyeliminować zagrożenia?

Urządzając kuchnię zwykle pamiętamy o jej modnej aranżacji, stylowych dodatkach, nowoczesnych sprzętach i o wygodzie korzystania. Ale czy nie zapominamy o najważniejszym, czyli bezpieczeństwie, szczególnie najmłodszych użytkowników?

REKLAMA

Z kuchni korzystamy bardzo często, przebywamy w niej nawet kilka godzin dziennie. Dlatego dbamy o przemyślane ułożenie mebli czy sprzętów tak, by wszystko było pod ręką podczas gotowania. Jednak kuchnia nabiera szczególnego znaczenia, gdy w domu pojawiają się małe dzieci. Wówczas pierwszorzędną sprawą stają się bezpieczne rozwiązania, które sprawią, że beztroskie zabawy nie skończą się mniejszą lub większą krzywdą. Poza nałożeniem zabezpieczeń na gniazdka prądu czy dokładnym schowaniu leków, warto pomyśleć również o innych „sztuczkach”.

Zobacz także: AGD ułatwiające codzienność

Gotowanie z dzieckiem

REKLAMA

Gotowanie jest dobrą okazją do wspólnego spędzania wolnego czasu z naszą pociechą. Dla dzieci jest to doskonała zabawa i okazja do nauki nowych rzeczy – rozwijając przy tym zdolności manualne. Dlatego w kuchni powinniśmy zapewnić jak najlepszy dostęp do akcesoriów kuchennych czy składników podczas wspólnego pichcenia. Ułatwieniem w pracy z dzieckiem może być przemyślane ułożenie szafek i szuflad, odpowiednio dopasowanych do przechowywania w nich garnków, drewnianych łyżek, plastikowych pudełek, sitek, itp.

Kuchnia powinna być nie tylko ładna, praktyczna i wygodna, ale również funkcjonalna. Odpowiednio wygospodarowana przestrzeń i dużo wolnego miejsca na schowanie niezbędnych przedmiotów, sprawi że będzie to również miejsce bezpieczne dla dzieci – doradza Sylwia Kowalska–Mikutel, projektantka w firmie KAM, producenta mebli kuchennych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Ostre noże i niebezpieczne sprzęty nie mogą być łatwo dostępne. W tym celu można zastosować wygodny, składany sprzęt, który możemy schować w szufladzie lub szafce na wyższym poziomie (np. krajalnice, tostery). Ochronne zatyczki sprawią natomiast, że dziecko nie będzie w stanie otworzyć zmywarki czy lodówki. Zagrożeniem czyhającym na najmłodszych są również ostre kanty, wystające elementy czy zakazane do otwierania szuflady.

Sposobem na ominięcie problemu jest montaż szafek nie posiadających uchwytów, bądź zastosowanie uchwytów opływowych z łagodnymi brzegami dodaje Sylwia Kowalska–Mikutel.

Zobacz także: Podstawy urządzenia ekologicznej kuchni

Niebezpieczne AGD

REKLAMA

Dużą rolę w bezpiecznej kuchni odgrywa sprzęt AGD. Nie trudno oparzyć się o gorącą kuchenkę, dlatego warto poszukać takiej, ze specjalną funkcją szybkiego chłodzenia bądź z systemem zimnych drzwi. Pozostają one chłodne nawet wtedy, gdy temperatura wewnątrz jest bardzo wysoka. Aby dziecko nie otworzyło piekarnika podczas pracy, można zamontować urządzenie wyżej np. na wysokości ponad 1 metra. Coraz częściej spotyka się również sprzęt z chowanymi pokrętłami czy możliwością ich zablokowania. Nic nie zastąpi jednak zdrowego rozsądku np. skierowanie rączki patelni czy garnka w stronę ściany podczas gotowania, eliminując możliwość strącenia przez malucha; zabezpieczenie kosza na śmieci; każdorazowe wyłączanie piekarnika i nie pozostawianie niebezpiecznych narzędzi na wierzchu.

Pomimo nowoczesnych technologii i zabezpieczeń, nie można stracić swojej opiekuńczej czujności. Nieoceniona jest z pewnością rozmowa z dzieckiem, wytyczenie jasnych zasad czy granic, których przekroczenie, może skończyć się krzywdą.

Źródło: materiały prasowe

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

REKLAMA

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

W Łodzi na wyburzenie czekają budynki z niemal 2,3 tys. mieszkań. A jak w innych miastach?

W Polsce w ponadstuletnich kamieniach mieszka więcej niż 2,2 mln rodaków. Czy to bezpieczne? Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania – cena za m2? [PORADNIK]

Wykończenie mieszkania – cena za m2 różni się w zależności od standardu wykończenia mieszkania. Jaka jest cena metra kwadratowego robocizny? Prezentujemy krótki poradnik - wykończenie mieszkania deweloperskiego pod klucz krok po kroku. Sprawdź, od czego zacząć i co robić po kolei.

Wyjeżdżasz na długi weekend? Sprawdź, jak zabezpieczyć puste mieszkanie

W tym roku majówkowy weekend może być naprawdę długi, dlatego więcej Polaków niż przed rokiem planuje w tym czasie wyjazd. To niestety też idealny czas dla złodziei. Rok temu wiosną było średnio 6666 włamań miesięcznie! Jak się zabezpieczyć? 

REKLAMA

Ceny materiałów budowlanych - prognozy 2024

Co z cenami materiałów budowlanych w 2024 roku? Ostatnie wyliczenia pokazują, że ceny materiałów budowlanych spadają już kolejny miesiąc z rzędu. Niekoniecznie mamy jednak do czynienia ze stałym trendem. Może być to korekta, spowodowana nadmiernym wywindowaniem cen w ubiegłym roku. Pojawia się również pytanie, jak na to wszystko wpłynie nowy program mieszkaniowy “Mieszkanie na start”, proponowany przez rząd.

Czy Polacy chętnie kupują nowe mieszkania w tym roku?

Czy Polacy są zainteresowani kupnem nowych mieszkań? Czy decyzja o zakupie przekładana jest do czasu ruszenia nowego rządowego programu? Czy deweloperzy są zadowoleni z wyników sprzedaży i jakich rezultatów spodziewają się w 2024 roku?

REKLAMA