REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Kolory jesień-zima 2011/2012

Tej jesieni modne będą między innymi odważne połączenia bieli z czernią (czysta czerń bardzo rzadko pojawia się w paletach farb gotowych). Fot. Dekoral
Tej jesieni modne będą między innymi odważne połączenia bieli z czernią (czysta czerń bardzo rzadko pojawia się w paletach farb gotowych). Fot. Dekoral
Dekoral

REKLAMA

REKLAMA

Kolory na sezon jesień-zima 2011/2012 mogą nas zaskoczyć. Kolory na sezon 2011/2012 będą wyjątkowo intensywne, a nawet kontrastowe, ale pojawią się też tradycyjne połączenia. Jeśli chcemy podążać za modą będziemy mieli duże pole do popisu, a wnętrze naszego mieszkania będzie mogło być urozmaicone kolorystycznie.

Ściany brązowe, żółte czy szare…? Po co się ograniczać? Tegoroczna jesień przynosi mnóstwo mocnych, wyrazistych barw i zwiastuje wyjątkowo barwny rok 2012. Jesień 2011 z pewnością będzie daleka od stereotypowych wyobrażeń o tej porze roku.

REKLAMA

Kolory, które już teraz się pojawiają, to interesująca zapowiedź zmian we wnętrzach w 2012 roku. Z pewnością niekwestionowanym hitem będzie paleta dwóch kolorów: niebieskiego i fioletowego. Wraz z nimi wraca także moda na zielenie, które pojawią się dziś w stonowanej odmianie. Wciąż modne pozostaną kontrasty, a wśród nich zestawienia czerni i bieli – opowiada Monika Goch, młodszy menedżer marki Dekoral Fashion.

Zobacz także: Kolor i odcień podczas łączenia w schemacie wnętrza

Błękity i fiolety

Fiolet już w zeszłym sezonie przebojem wdarł się do grona najmodniejszych barw (choć według wielu był tam od zawsze). W tym roku dołącza do niego niebieski w najróżniejszych odmianach. Razem tworzą szalenie modną paletę: od jasnych błękitów, aż po ciemne i mocne fiolety. Obydwa sprawdzą się we wszystkich typach pomieszczeń, także w kuchniach i w sypialniach. W rozpoczynającym się właśnie sezonie jesień-zima 2011-2012 styliści polecają tworzenie aranżacji monochromatycznych lub kontrastowych zestawień z beżami, które stanowią doskonałe tło, szczególnie dla fioletów.

Powrót zieleni

Drugą nadchodzącą zmianą jest zauważalny powrót zieleni, która w ubiegłych latach była nieco w cieniu. Tej jesieni zobaczymy ją w delikatnej odmianie – modne będą stonowane odcienie, takie jak „muślinowa zieleń” lub „zapach mchu”. Kolory te wniosą do wnętrza dozę harmonii i spokoju, dlatego warto wykorzystać je do osłabienia zbyt mocnych barw. Z powodzeniem sprawdzą się także w nowoczesnych lub industrialnych aranżacjach, które dzięki zieleni zyskają nieco przytulności.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Słoneczna energia

Mimo, że w nadchodzącym sezonie 2011/2012 barwy jaskrawe nie będą na pierwszym planie, to styliści robią wyjątek dla słonecznych odmian żółci – od cytrynowego żółtego po niezmiernie modne, soczyste oranże. Stąd „światła neonów” i „soczysta pomarańcza” to dobre propozycje, które warto wziąć pod uwagę, zmieniając kolor ścian w swoim mieszkaniu. Są nie tylko radosne, ale również i bardzo energetyzujące, dzięki czemu optymistycznie rozjaśnią nawet najbardziej pochmurny dzień.

Zobacz także: Czerń w modzie: aranżacyjny eksperyment

Tradycyjne kontrasty

Ostatni trend sezonu to kontrasty, które pojawiają się w wnętrzach już od pewnego czasu. Tej jesieni modne będą między innymi odważne połączenia bieli z czernią (czysta czerń bardzo rzadko pojawia się w paletach farb gotowych). Czarno-białe aranżacje możemy też przełamać odrobiną szarości, tworząc przyjemne przejścia tonalne. Obok nich modne będą też energetyczne kompozycje pomarańczowego z fioletowym lub zielonym.

Źródło: www.dekoralfashion.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Przegląd kominiarski 2024 – jak często, ile kosztuje, jakie kary? Czego wymagają przepisy. Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza?

    Wszystko co trzeba wiedzieć o przeglądzie kominiarskim. Jak często trzeba wykonywać? Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza? W jakiej formie powinien być sporządzony protokół? Ile to kosztuje? Jakie kary grożą za brak przeglądu? Dlaczego się opłaca to robić z uwagi na ubezpieczenie? Co jeszcze oprócz przeglądu i czyszczenia komina może wykonać kominiarz?

    Własne mieszkanie bez kredytu hipotecznego - to możliwe i dziś. Czy mieszkania lokatorskie wrócą do łask? Jakie opłaty miesięczne ponosi lokator?

    Czy w Polsce można stać się posiadaczem własnego mieszkania bez zaciągania drogiego kredytu hipotecznego? Nasze społeczeństwo od dawna zmaga się z kryzysem mieszkaniowym, a coraz większa liczba osób nie ma możliwości kupienia własnego lokum. W związku z tym istnieje ogromna potrzeba inwestowania w alternatywne rozwiązania problemu mieszkaniowego. Najkorzystniejszym z nich są mieszkania lokatorskie - idea znana od pokoleń, przeżywająca obecnie renesans. Mieszkania w nowej formule są już dostępne w lokalizacjach takich jak Gdańsk, Wrocław, Zabłudów pod Białymstokiem, Tychy czy Leszno. Kwestią czasu jest, by w całej Polsce powstały kolejne wybudowane w ten sposób inwestycje.

    Reforma planowania. Czy działkowcy mogą czuć się zagrożeni?

    Temat reformy planowania przestrzennego ostatnio stał się mniej nośny, co nie zmienia faktu, że ubiegłoroczna decyzja rządu o zmianach prawnych będzie miała duże konsekwencje. Niedawno pojawiły się informacje, że pierwotny termin opracowania planów ogólnych (koniec 2025 r.) zostanie wydłużony co najwyżej o kilka miesięcy. Ze wspomnianymi planami ogólnymi wiążą się obawy działkowców dotyczące ewentualnej likwidacji ROD. Eksperci RynekPierwotny.pl sprawdzają, czy takie obawy mogą być uzasadnione. Warto w tym kontekście pamiętać, że ustawa o ROD zapewnia szczególne rozwiązania w razie likwidacji ogrodów działkowych. Chodzi m.in. o obowiązek zapewnienia działkowcom nieruchomości zamiennej. 

    Jak rozpoznać pellet dobrej jakości? Jak sprawdzić samemu?

    Jakość pelletu jest kluczowym czynnikiem decydującym o jego efektywności i bezpieczeństwie użytkowania. Niezależnie od tego, czy wykorzystujemy go do ogrzewania domu, czy jako surowiec w przemyśle, istnieją cechy, na które warto zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że wybieramy produkt najwyższej jakości.

    REKLAMA

    Cena, lokalizacja, rozkład pomieszczeń? Co jest dziś najważniejsze przy wyborze mieszkania?

    Co jest obecnie najważniejsze dla osób kupujących mieszkania? Na co najbardziej zwracają uwagę nabywcy? Co oferują deweloperzy?

    Ile kosztują mieszkania w mieście, a ile pod miastem? W niektórych przypadkach różnica jest ogromna!

    Ceny nowych mieszkań w największych metropoliach dla wielu osób są nieosiągalne. Tańsze mieszkania można znaleźć w lokalizacjach podmiejskich. Portal RynekPierwotny.pl prześwietlił pod tym kątem ofertę deweloperów działających w okolicach 10 metropolii. 

    Domy za niecałe 5 zł? W tym miasteczku są, ale się nie sprzedają...

    Podczas, gdy w całych Włoszech pustoszejące gminy zyskały nowych mieszkańców dzięki sprzedaży domów za 1 euro, w malowniczym miasteczku Patrica koło Frosinone w regionie Lacjum udało się sprzedać tylko dwa domy. Dlaczego?

    Kwatery pracownicze dla imigrantów zarobkowych – czy państwo powinno się tym zająć?

    Mieszkanie jest kluczowym aspektem dla cudzoziemców przyjeżdżających do Polski. Prawie połowa z nich znalazła lokum przy pomocy pracodawcy lub agencji zatrudnienia. Uregulowanie spraw związanych z zakwaterowaniem osób przybywających do Polski w celach zarobkowych powinno być ważnym zadaniem państwa.

    REKLAMA

    Co to jest luka czynszowa? Dotyczy co trzeciego Polaka

    Czym jest luka czynszowa? Kogo dotyczy? Jak przeciwdziałać temu zjawisku? 

    Ostre hamowanie w budownictwie? Statystyki budowlane GUNB nie pozostawiają złudzeń, ale…

    Od przystąpienia do Unii Europejskiej pozwoleń na budowę w naszym kraju nie było tak mało jak w 2023 r. – wynika z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Czy branżę budowlaną czeka ostre hamowanie? Niekoniecznie. Eksperci portalu GetHome.pl uspokajają, że w ręku inwestorów jest dużo niewykorzystanych pozwoleń, które uzyskali w poprzednich latach.

    REKLAMA