| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Dodatki do gabinetu: kompendium

Dodatki do gabinetu: kompendium

Dodatki w gabinecie mogą pełnić dwie funkcje: ozdobną lub funkcjonalną – mogą być połączone w jednym przedmiocie. Dodatki do gabinetu najlepiej jest wybierać pod kątem funkcji, którą mają pełnić.

Dodatki w gabinecie można podzielić na różne kategorie. Mogą być to wszelkiego rodzaju artykuły papiernicze, notesy, kalendarze, długopisy. Elementami dopełniającymi całość mogą być również lampy stołowe (i nie tylko), zegary, zdjęcia, obrazy i kalendarze. Na inne aspekty wyposażenia zwracamy uwagę, jeśli urządzamy gabinet, z którego będziemy korzystać my i nasi najbliżsi, a na inne, gdy będzie przyjmować w nim klientów. Aby właściwie uzupełnić dodatkami przestrzeń gabinetu trzeba zapoznać się z kilkoma zasadami aranżacyjnymi, a nawet BHP. Jednym z ważnych aspektów aranżacji przestrzeni gabinetu jest dobór właściwego oświetlenia. Podstawą jest lampa wisząca, powinna dobrze oświetlać całe pomieszczenie. Jednak nawet w takie oświetlenie nie zastąpi lampki stojącej na biurku – zapewnia nam punktowe oświetlenie.

Zobacz także: Czy dekoracyjne oświetlenie sprawdzi się w gabinecie?

Zobacz także: Jak dobrać odpowiednią lampkę do gabinetu?

Warto mieć również świadomość, że dodatki mają zasadniczy wpływ na budowanie prestiżowej przestrzeni, sprawiającej wrażenie wiarygodności. Jest to szczególnie istotne, gdy w gabinecie przyjmujemy klientów. Dlatego dobrze jest świadomie wybierać dodatki, w ten sposób możemy dokonywać drobnych manipulacji wizerunkowych.

Funkcję dodatku do wnętrza pełnią również kwiaty. Możemy pozwolić sobie na niezależnie od typu gabinetu. Na miejscu będą zarówno kwiaty doniczkowe, jak i cięte. Zaletą kwiatów ciętych jest to, że właściwie nie musimy o nie dbać, ale za to częściej musimy je wymieniać. Oszczędni mogą wybrać kwiaty wymagające niewielkiej uwagi. Kwiaty ocieplają wizualnie wnętrze i wpływają na zwiększenie estetyki wnętrza. Mogą stać bezpośrednio na biurku bądź gdzieś z boku na stoliku, jeśli są duże mogą stać na podłodze, dobrym i tradycyjnym miejscem jest dla nich parapet.

Zobacz także: Jakie kwiaty sprawdzają się w domowym gabinecie?

Zobacz także: Czy warto mieć kwiaty w biurze?

Dodatkiem do wnętrza gabinetu mogą być także obrazy. Jeśli chcemy, żeby nadały wnętrzu naszego gabinetu wrażenia luksusu, jeśli się na tym nie znamy, powinniśmy zasięgnąć porady eksperta. Łatwo uzyskać efekt kiczu.

Zobacz także: Jakie obrazy pasują do wnętrza gabinetu?

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Dodatki w gabinecie mogą pełnić dwie funkcje: ozdobną lub funkcjonalną – mogą być połączone w jednym przedmiocie.
Dodatki w gabinecie mogą pełnić dwie funkcje: ozdobną lub funkcjonalną – mogą być połączone w jednym przedmiocie.

Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków Praktyczne wskazówki59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Fornalczyk (CEO)

Partner Założyciel, COMPER

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »