REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Dodatki łazienkowe – diabeł tkwi w szczegółach

Dodatki łazienkowe to nie tylko ładne drobiazgi, lecz także niezbędne elementy wyposażenia. Fot. Madix
Dodatki łazienkowe to nie tylko ładne drobiazgi, lecz także niezbędne elementy wyposażenia. Fot. Madix
Madix

REKLAMA

REKLAMA

Dodatki łazienkowe to nie tylko ładne drobiazgi, lecz także niezbędne elementy wyposażenia. Ciężko sobie wyobrazić łazienkę bez wieszaków, półek, dozownika na mydło czy kubków na szczoteczki. Radzimy czym należy się kierować przy doborze dodatków do łazienki aby nasza łazienka była równie funkcjonalna jak i estetyczna.

Akcesoria łazienkowe – istotne drobiazgi

REKLAMA

W wystroju większości łazienek dominującą rolę bez wątpienia odgrywają podstawowe instalacje sanitarne, takie jak wanna, kabina prysznicowa czy umywalka. Zajmują większość ich przestrzeni i decydują o komforcie codziennego użytku. Obudowane kafelkami, wyposażone w odpowiednio dopasowane baterie tworzą określoną, na ogół spójną aranżację. Całości dopełniają różnego rodzaju drobne akcesoria, montowane
na jednym z ostatnich etapów procesu urządzania łazienki. Często stosowane  kreślenie „dodatki” może sugerować, że pełnią one wyłącznie poboczną, pomocniczą funkcję. Trudno jednak znaleźć łazienkę, w której nie ma choć jednego wieszaka czy półki na przybory. Wprowadzając je do wystroju należy pamiętać, że nawet najdrobniejszy szczegół składa się na ostateczny efekt całości.

Zobacz także: Jak dobierać dodatki do łazienki?

Dodatki do łazienki – wolnostojące i stałe

REKLAMA

Akcesoria łazienkowe mają przede wszystkim spełniać swoje ściśle określone funkcje. Zapewniając dostęp do kosmetyków i najważniejszych przyborów, ułatwiają wszystkie czynności higieniczne i pomagają utrzymać porządek. W zależności od przeznaczenia powinny być więc umieszczone w miejscu optymalnym z użytkowego i estetycznego punktu widzenia.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

– Dodatki łazienkowe można podzielić na wolnostojące oraz stałe, które są przytwierdzone do danej powierzchni – zauważa Sylwia Madyda. – Ich dobór stanowi często wypadkową możliwości aranżacyjnych łazienki, naszego poczucia estetyki oraz indywidualnych przyzwyczajeń i obrządków, jakie towarzyszą każdemu podczas codziennej toalety.

Wieszaki na ręczniki powinny być przytwierdzone do ściany w pobliżu wanny lub kabiny prysznicowej. Istotne jest tu zachowanie pewnej odległości między poszczególnymi wieszakami, by mokre tkaniny nie stykały się ze sobą. Wielkość półek pod lustrem jest na ogół dostosowana do przechowywania tylko podstawowych kosmetyków. Kubki na szczoteczki do zębów oraz podstawki i dozowniki na mydło są dostępne zarówno w wersji stałej, jak i wolnostojącej. Wybór elementów ruchomych umożliwia swobodne zmienianie ich ułożenia, jednak zajmuje dodatkową przestrzeń na umywalce.

Zobacz także: Jakie elementy dekoracji pasują do aranżacji nowoczesnej łazienki?

Ekskluzywne dodatki do łazienki

REKLAMA

W wielu łazienkach korzysta się również z innych akcesoriów pomocniczych. W zależności od naszych potrzeb i upodobań, obok koszy na brudne rzeczy stają także kosze na gazety, a zamiast niektórych półek i wieszaków wprowadza się ruchome stojaki, na których można przechować wszelkie przedmioty przydatne zarówno w trakcie, jak i po kąpieli. Warto jednak zadbać, by wszystkie dodatki stanowiły spójną całość. W sklepach łazienkowych można znaleźć jednolite komplety, których wygląd odpowiada wybranej stylistyce.

Do modernistycznej łazienki można wybrać proste, surowe formy o metalicznych barwach. Natomiast w wytwornych, tradycyjnych salonach kąpielowych świetnie sprawdzą się bardziej urozmaicone dodatki o ciekawych kształtach, kolorach i wzornictwie. Nie należy jednak przesadzić z ich ilością. Szczególnie w mniejszych pomieszczeniach może to wywołać nieprzyjemne wrażenie ciasnoty i kiczu oraz utrudnić poruszanie się po nich. Szczególnie istotne jest wyposażenie kabiny prysznicowej w akcesoria, które pozostawią wystarczającą przestrzeń dla osoby myjącej się.

– Wybierając dodatki łazienkowe musimy zdecydować, czy powinny one dyskretnie spełniać swoje funkcje, czy jednak mają stanowić wyraźny akcent dekoracyjny całego wystroju – dodaje Sylwia Madyda.

Źródło: Madix

Akcesoria łazienkowe mają przede wszystkim spełniać swoje ściśle określone funkcje. Fot. Madix
Madix
Ciężko sobie wyobrazić łazienkę bez dodatków takich jak wieszaki, półki, dozownik na mydło czy kubki na szczoteczki. Fot. Madix
Madix
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

REKLAMA

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

W Łodzi na wyburzenie czekają budynki z niemal 2,3 tys. mieszkań. A jak w innych miastach?

W Polsce w ponadstuletnich kamieniach mieszka więcej niż 2,2 mln rodaków. Czy to bezpieczne? Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania – cena za m2? [PORADNIK]

Wykończenie mieszkania – cena za m2 różni się w zależności od standardu wykończenia mieszkania. Jaka jest cena metra kwadratowego robocizny? Prezentujemy krótki poradnik - wykończenie mieszkania deweloperskiego pod klucz krok po kroku. Sprawdź, od czego zacząć i co robić po kolei.

Wyjeżdżasz na długi weekend? Sprawdź, jak zabezpieczyć puste mieszkanie

W tym roku majówkowy weekend może być naprawdę długi, dlatego więcej Polaków niż przed rokiem planuje w tym czasie wyjazd. To niestety też idealny czas dla złodziei. Rok temu wiosną było średnio 6666 włamań miesięcznie! Jak się zabezpieczyć? 

REKLAMA

Ceny materiałów budowlanych - prognozy 2024

Co z cenami materiałów budowlanych w 2024 roku? Ostatnie wyliczenia pokazują, że ceny materiałów budowlanych spadają już kolejny miesiąc z rzędu. Niekoniecznie mamy jednak do czynienia ze stałym trendem. Może być to korekta, spowodowana nadmiernym wywindowaniem cen w ubiegłym roku. Pojawia się również pytanie, jak na to wszystko wpłynie nowy program mieszkaniowy “Mieszkanie na start”, proponowany przez rząd.

Czy Polacy chętnie kupują nowe mieszkania w tym roku?

Czy Polacy są zainteresowani kupnem nowych mieszkań? Czy decyzja o zakupie przekładana jest do czasu ruszenia nowego rządowego programu? Czy deweloperzy są zadowoleni z wyników sprzedaży i jakich rezultatów spodziewają się w 2024 roku?

REKLAMA