REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Sprzęty łazienkowe: co wybrać?

Wybór sprzętów łazienkowych nigdy nie jest prosty. Fot. materiały prasowe
Wybór sprzętów łazienkowych nigdy nie jest prosty. Fot. materiały prasowe
Materiały prasowe
Media

REKLAMA

REKLAMA

Wybór sprzętów łazienkowych nigdy nie jest prosty. Jeśli z łazienki korzysta cała rodzina to powinniśmy przemyśleć wybór sprzętów szczególnie dobrze, by uwzględnić potrzeby wszystkich domowników.

Remont łazienki to okazja do wprowadzenia do niej nowych, estetycznych i wygodnych rozwiązań. Często jednak domownicy mają odmienne wizje planowanych zmian, co wywołuje różnorodne rodzinne nieporozumienia.

REKLAMA

Czas remontu

Wbrew pozorom w łazience występuje stosunkowo dużo potencjalnych źródeł domowych konfliktów. Mają one związek z płcią, wiekiem, gustem oraz indywidualnymi przyzwyczajeniami poszczególnych domowników, a dotyczą zarówno wyglądu, jak i zastosowania wyposażenia. Różnice zdań pojawiają się m.in. przy wyborze między wanną a prysznicem, organizowaniu przestrzeni w okolicy umywalki, decyzjach o kolorze kafelków czy nawet ustawieniu mebli łazienkowych. Coraz więcej dostępnych na rynku rodzajów baterii łazienkowych i słuchawek prysznicowych może być kolejnym powodem do forsowania własnej wizji wyposażenia. I choć czasem trudno jest osiągnąć kompromis, warto pamiętać, że niektóre z dostępnych rozwiązań mogą znacznie ułatwić życie naszym bliskim, nie wpływając przy tym znacząco na nasze preferencje.

Zobacz także: Kolorowe łazienki - GALERIA

Odmienne potrzeby

REKLAMA

- Każda instalacja łazienkowa ma określoną specyfikę, która bezpośrednio wpływa na komfort mycia, lecz także na wygląd i funkcjonalność całego pomieszczenia. zauważa Sylwia Madyda z firmy Madix, dystrybutora wyposażenia łazienek – Decydując się na nową aranżację, warto więc zwracać uwagę na konsekwencje wprowadzanych zmian.

Od wyboru wanny lub kabiny prysznicowej zależeć będzie ilość zajętej przestrzeni, sposób montażu zestawów natryskowych i wreszcie forma codziennej kąpieli. Starszym osobom łatwiej jest korzystać z brodzika prysznicowego lub niższej wersji wanny, a dzieci wolą pluskać się w większej wannie wypełnionej po brzegi wodą. Wielofunkcyjne słuchawki prysznicowe to znakomite rozwiązanie dla miłośników relaksacyjnych zabiegów masujących. Słuchawki proste będą natomiast w sam raz dla zwolenników szybkiego, konkretnego mycia. Najpopularniejszymi bateriami łazienkowymi są mechanizmy z jedną rączką regulującą temperaturę i ciśnienie strumienia. Chcąc mieć większą kontrolę nad jego przepływem, można także zainstalować baterię czasową. Uchroni ona łazienkę i domowy budżet przed skutkami roztargnienia, zwłaszcza najmłodszych członków rodziny.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Baterie łazienkowe przyjazne dla dzieci

Łazienka dla całej rodziny

REKLAMA

Estetyka łazienki to kolejny bardzo istotny element, który często stanowi przedmiot dyskusji w trakcie remontu i jeszcze długo po jego zakończeniu. Nie ograniczają się one do kwestii koloru kafelków czy armatury, lecz niejednokrotnie dotyczą całych form aranżacyjnych. W katalogach łazienkowych naprzeciw siebie stają liczne projekty prezentujące m.in.: nowoczesność i styl retro, czerń i biel, przepych i prostotę, naturę i technikę. Różnorodność dostępnych możliwości sprawia, że nie zawsze sami wiemy, która wizja jest nam najbliższa. Dlatego zamiast znajdować kolejne powody do nieporozumień, można wspólnie przeglądać oferty, poszukując w nich rozwiązań, które w pewnym stopniu będą odpowiadały każdemu.

– Producenci wyposażenia łazienek starają się możliwie kompleksowo wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów, tworząc zestawy, które łączą w sobie jakość, wygodę i estetykę.mówi Sylwia Madyda.

I choć ostateczne decyzje mogą budzić wątpliwości niektórych domowników, dobrze dobrany sprzęt bardzo szybko zweryfikuje ich opinię.

Źródło: materiały prasowe

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Przegląd kominiarski 2024 – jak często, ile kosztuje, jakie kary? Czego wymagają przepisy. Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza?

    Wszystko co trzeba wiedzieć o przeglądzie kominiarskim. Jak często trzeba wykonywać? Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza? W jakiej formie powinien być sporządzony protokół? Ile to kosztuje? Jakie kary grożą za brak przeglądu? Dlaczego się opłaca to robić z uwagi na ubezpieczenie? Co jeszcze oprócz przeglądu i czyszczenia komina może wykonać kominiarz?

    Własne mieszkanie bez kredytu hipotecznego - to możliwe i dziś. Czy mieszkania lokatorskie wrócą do łask? Jakie opłaty miesięczne ponosi lokator?

    Czy w Polsce można stać się posiadaczem własnego mieszkania bez zaciągania drogiego kredytu hipotecznego? Nasze społeczeństwo od dawna zmaga się z kryzysem mieszkaniowym, a coraz większa liczba osób nie ma możliwości kupienia własnego lokum. W związku z tym istnieje ogromna potrzeba inwestowania w alternatywne rozwiązania problemu mieszkaniowego. Najkorzystniejszym z nich są mieszkania lokatorskie - idea znana od pokoleń, przeżywająca obecnie renesans. Mieszkania w nowej formule są już dostępne w lokalizacjach takich jak Gdańsk, Wrocław, Zabłudów pod Białymstokiem, Tychy czy Leszno. Kwestią czasu jest, by w całej Polsce powstały kolejne wybudowane w ten sposób inwestycje.

    Reforma planowania. Czy działkowcy mogą czuć się zagrożeni?

    Temat reformy planowania przestrzennego ostatnio stał się mniej nośny, co nie zmienia faktu, że ubiegłoroczna decyzja rządu o zmianach prawnych będzie miała duże konsekwencje. Niedawno pojawiły się informacje, że pierwotny termin opracowania planów ogólnych (koniec 2025 r.) zostanie wydłużony co najwyżej o kilka miesięcy. Ze wspomnianymi planami ogólnymi wiążą się obawy działkowców dotyczące ewentualnej likwidacji ROD. Eksperci RynekPierwotny.pl sprawdzają, czy takie obawy mogą być uzasadnione. Warto w tym kontekście pamiętać, że ustawa o ROD zapewnia szczególne rozwiązania w razie likwidacji ogrodów działkowych. Chodzi m.in. o obowiązek zapewnienia działkowcom nieruchomości zamiennej. 

    Jak rozpoznać pellet dobrej jakości? Jak sprawdzić samemu?

    Jakość pelletu jest kluczowym czynnikiem decydującym o jego efektywności i bezpieczeństwie użytkowania. Niezależnie od tego, czy wykorzystujemy go do ogrzewania domu, czy jako surowiec w przemyśle, istnieją cechy, na które warto zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że wybieramy produkt najwyższej jakości.

    REKLAMA

    Cena, lokalizacja, rozkład pomieszczeń? Co jest dziś najważniejsze przy wyborze mieszkania?

    Co jest obecnie najważniejsze dla osób kupujących mieszkania? Na co najbardziej zwracają uwagę nabywcy? Co oferują deweloperzy?

    Ile kosztują mieszkania w mieście, a ile pod miastem? W niektórych przypadkach różnica jest ogromna!

    Ceny nowych mieszkań w największych metropoliach dla wielu osób są nieosiągalne. Tańsze mieszkania można znaleźć w lokalizacjach podmiejskich. Portal RynekPierwotny.pl prześwietlił pod tym kątem ofertę deweloperów działających w okolicach 10 metropolii. 

    Domy za niecałe 5 zł? W tym miasteczku są, ale się nie sprzedają...

    Podczas, gdy w całych Włoszech pustoszejące gminy zyskały nowych mieszkańców dzięki sprzedaży domów za 1 euro, w malowniczym miasteczku Patrica koło Frosinone w regionie Lacjum udało się sprzedać tylko dwa domy. Dlaczego?

    Kwatery pracownicze dla imigrantów zarobkowych – czy państwo powinno się tym zająć?

    Mieszkanie jest kluczowym aspektem dla cudzoziemców przyjeżdżających do Polski. Prawie połowa z nich znalazła lokum przy pomocy pracodawcy lub agencji zatrudnienia. Uregulowanie spraw związanych z zakwaterowaniem osób przybywających do Polski w celach zarobkowych powinno być ważnym zadaniem państwa.

    REKLAMA

    Co to jest luka czynszowa? Dotyczy co trzeciego Polaka

    Czym jest luka czynszowa? Kogo dotyczy? Jak przeciwdziałać temu zjawisku? 

    Ostre hamowanie w budownictwie? Statystyki budowlane GUNB nie pozostawiają złudzeń, ale…

    Od przystąpienia do Unii Europejskiej pozwoleń na budowę w naszym kraju nie było tak mało jak w 2023 r. – wynika z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Czy branżę budowlaną czeka ostre hamowanie? Niekoniecznie. Eksperci portalu GetHome.pl uspokajają, że w ręku inwestorów jest dużo niewykorzystanych pozwoleń, które uzyskali w poprzednich latach.

    REKLAMA