REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Aranżacja nowoczesnej kuchni

Aranżacja nowoczesnej kuchni wiąże się z wyborem ergonomicznych rozwiązań.
Aranżacja nowoczesnej kuchni wiąże się z wyborem ergonomicznych rozwiązań.
Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Aranżacja nowoczesnej kuchni wiąże się z wyborem ergonomicznych rozwiązań. Nowoczesna kuchnia stawia na minimalizm, a wszystkie przedmioty mają swoje miejsce, dzięki temu korzystanie z niej staje się funkcjonalne. Sprawdź jak możesz w prosty sposób zaaranżować nowoczesną kuchnię.

Trudno przecenić znaczenie nowoczesnej kuchni urządzonej funkcjonalnie. Gdy wszystko ma swoje miejsce, a potrzebne przybory znajdują się pod ręką, praca idzie jak z płatka. Jednak funkcjonalność domowego centrum dowodzenia to jedno.

REKLAMA

W nowoczesnej kuchni połączenie metalu, szkła i drewna tworzy spójną całość. W przeciwieństwie do stylu eklektycznego, nie ma tu miejsca na ozdobne elementy. Sterylne i utrzymane w chłodnych tonacjach, nowoczesne kuchnie zachwycają jako całość, którą osiągniemy dzięki przestrzeganiu kilku zasad.

Zobacz także: Biała zabudowa kuchenna

Modne kolory

Kolorystyka nowoczesnej kuchni to pewna dowolność. Modne są: ponadczasowa biel, szarości i zimne srebro, lecz ostatnimi czasy do wnętrz całkiem odważnie wkraczają kolory cięższe, nasycone i głębokie, które stanowią bazę lub ciekawy kontrast dla mniej zdecydowanych barw. Modne stają się kolory takie jak wenge, czyli bardzo ciemny brąz wpadający w czerń, oberżyna, soczysta limonka czy nasycona czerwień. Kolory mają zdecydowaną siłę i stanowią jeden z najbardziej istotnych elementów w wystroju kuchni, determinujący efekt końcowy.

Nowoczesne meble

Meble w nowoczesnej kuchni są przede wszystkim oszczędne w swojej formie. Do lamusa odchodzą fantazyjne i bogato zdobione kredensy, zbędne półki i szafki, które zabierają cenną przestrzeń i zaburzają charakter kompozycji. Zarówno kształty, jak i fakturę nowoczesnej zabudowy kuchennej cechuje dziś minimalizm – brak ozdób i trzymanie się zasady „mniej znaczy więcej”. Popularne są jednokolorowe, gładkie fronty – polerowane na wysoki połysk, fornirowane i ryflowane. Zgodne z obowiązującymi trendami będą też wszelkie egzotyczne gatunki drzew. W zależności od upodobań, mamy do wyboru zarówno jasne wzornictwo (np. wiąz grecki), jak i ciemne (np. orzech skandynawski), a w cenie są widoczne słoje i faktura powierzchni. Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach – w tym przypadku: w uchwytach. Królują przede wszystkim proste, ze stali nierdzewnej, całkiem niewidoczne: wpuszczane we fronty. Można też zrezygnować z uchwytów i zdecydować się na szafki otwierane przez przyciśnięcie, choć widmo śladów palców na meblach odstrasza wielu śmiałków.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Designerskie dodatki

REKLAMA

Kuchnia urządzona w stylu nowoczesnym, minimalistycznym ze swej natury, nie lubi żadnego nadmiaru. Sprzęty i akcesoria znajdują miejsce wewnątrz mebli i nie są, jak w przypadku na przykład kuchni klasycznej, wyeksponowane na blacie. Na wierzchu – zgodnie z najnowszą modą – stać powinny co najwyżej designerskie sprzęty o intrygującym, a przynajmniej niebanalnym wyglądzie.

Jeśli kosz na śmieci ma być ogólnodostępny, z powodzeniem zaopatrzyć można się w taki, który spełni dwie funkcje: praktyczną i designerską. Dobrym rozwiązaniem będą duże metalizowane kosze na odpady, otwierane za pomocą pedału. Są lekkie, przyjazne w użytkowaniu i odporne na zabrudzenia, na przykład ślady palców. Oprócz zalet praktycznych, idealnie pasują też do stylu wykończenia modernistycznej kuchni. W sieciach handlowych dostępne są na przykład 50-litrowe kosze Deco Bin marki Curver w trzech metalicznych odcieniach (czarny, srebrny i czerwony) oraz w wersji ozdobionej ciekawą grafiką. W tym przypadku, białe napisy i obrazy nawiązujące do jedzenia, kontrastują z czarnym tłem, a całość sprawia, że niebanalny kosz na śmieci zyskuje status stylowej ozdoby pomieszczenia. Dodatkowo, prostokątny kształt pozwala utrzymać harmonię nowoczesnego wnętrza. Zgodnie z zasadą minimalizmu, kontrastowa powierzchnia zbiornika może posłużyć jako jedyny, ale mocny i zdecydowany element dekoracyjny.

Gdy bardzo kuszą kuchenne ozdoby, jest na to sposób: bez względu na panującą modę, ponadczasowym i uniwersalnym dodatkiem będą świeżo ścięte kwiaty, w prostym, szklanym naczyniu.

Zobacz także: Wszystko o designerskich dodatkach w kuchni

Kuchnia nowoczesna to rozwiązanie dość odważne, które zyskuje jednak coraz większe grono zwolenników –- osób, które pragną podnieść domowy status tego pomieszczenia i sprawić, by było ono reprezentacyjne i posiadało własny styl. Dzisiejsza nowoczesna kuchnia wchodzi na salony!

Źródło: materiały prasowe

Jeśli kosz na śmieci ma być ogólnodostępny, z powodzeniem zaopatrzyć można się w taki, który spełni dwie funkcje: praktyczną i designerską. Fot. materiały prasowe
Materiały prasowe
Media
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

Frankowicze czekają na uchwałę Sądu Najwyższego. Czy 25 kwietnia 2024 r. Izba Cywilna SN wyjaśni wreszcie 6 kluczowych zagadnień prawnych?

W dniu 25 kwietnia 2024 roku poznamy kolejny rozdział wieloletniej już sagi związanej z wydaniem tzw. uchwały frankowej przez Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Cywilnej. Na ten dzień zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Najwyższego, który ponownie ma zająć się zagadnieniami prawnymi dot. spraw frankowych, które zostały przedstawione przez Pierwszą Prezes. Czy jednak ta uchwała ma szanse zostać wydana i czy rzeczywiście – po wielu wyrokach TSUE w polskich sprawach frankowych – jest jeszcze potrzebna? Czy jeżeli zostanie wydana, to ułatwi rozstrzyganie pozwów Frankowiczów czy tylko skomplikuje te procesy? 

REKLAMA

W jaki sposób deweloperzy mieszkaniowi korzystają z sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja jako wsparcie dla deweloperów? Jak najbardziej. W jaki sposób już ją wykorzystują i jak planują wykorzystywać AI w przyszłości? 

W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

REKLAMA

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

REKLAMA