reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Aranżacja wnętrza użyteczności publicznej: kompendium

Aranżacja wnętrza użyteczności publicznej: kompendium

Każdy z nas wie jak wyglądają wnętrza użyteczności publicznej, zazwyczaj nie zachwycają designem, mimo, że często mają duży potencjał i przy odrobienie wysiłku, i kreatywności mogło by wzbudzać podziw. Czy jako użytkownicy wnętrz użyteczności publicznej zwracamy uwagę na ich aranżację? Jak wystrój wnętrza użyteczności publicznej wpływa na nasze samopoczucie?

Budynki użyteczności publicznej to m.in. budynki przeznaczone dla administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, handlu, gastronomii oraz budynki biurowe i socjalne. Aranżacja wnętrz budynków użyteczności publicznej powinna być dostosowana do ich charakteru i przeznaczenia. Trzeba pamiętać, że takie wnętrza mają służyć jak największej liczbie osób, dlatego powinny być tak zaadoptowane, żeby mogły z nich korzystać również osoby niepełnosprawne. Wnętrza użyteczności publicznej projektowane są przez specjalistów. Architekci wnętrz projektując wnętrza użyteczności publicznej starają się, aby były one jak najbardziej funkcjonalne. Często o ostatecznym kształcie aranżacji wnętrza przesądza kompromis między wizją architekta, a tym jak dany obiekt wyobrażał sobie inwestor. W poniższych artykułach można przeczytać jak wygląda praca architekta wnętrz.

Przeczytaj:

Aspekty pracy architekta - projektanta wnętrz

Szczególnym wnętrzem użyteczności publicznej są biura. Ich aranżacja polega przede wszystkim, na stworzeniu jak najbardziej funkcjonalnej przestrzeni do pracy. Zarówno ustawienie poszczególnych mebli, sprzętów biurowych, jak i oświetlenia powinno tworzyć komfortowe warunki do pracy. Wnętrza biur są wizytówką i świadczą o renomie firmy, dlatego warto podkreślić charakter wnętrza eleganckimi elementami np. sofą oraz dziełami sztuki.

Przeczytaj:

Jak urządzić przestrzeń biurową?

Jeszcze innym rodzajem wnętrz użyteczności publicznej są gabinety lekarskie. Tworząc wystrój takiego wnętrza trzeba pamiętać, że musi ono spełniać szereg wymagań i norm określonych przepisami prawnymi. Ponadto gabinet musi być estetyczny i jego aranżacja powinna tworzyć przyjazny i ciepły klimat.  Ważna jest również aranżacja poczekalni, w której pacjenci powinni czuć się komfortowo i bezpiecznie.

Przeczytaj:

Ogólne zasady projektowania architektury wnętrz gabinetu lekarskiego

Jak urządzić gabinet lekarski?

Architektura wnętrz gabinetów lekarskich a przepisy

Obiekty handlowe to miejsca, w których odbywa się bezpośrednia sprzedaż towarów. Aby zachęcić potencjalnych klientów, warto dobrze zaaranżować tego rodzaju wnętrze użyteczności publicznej. Wiadomo, że ładne i przyjazne otoczenie wprowadzi klientów w pozytywny nastrój i łatwiej będzie coś im sprzedać. Duża rolę w kształtowaniu przestrzeni handlowej mają barwy i światło. Dobre oświetlenie decyduje o odbiorze wizualnym towarów, oferowanych przez sprzedawców. Może zwracać bądź odciągać od czegoś uwagę. Pamiętajmy, żeby dobierać odpowiednie barwy do charakteru wnętrza. I tak w sklepie z odzieżą młodzieżową śmiało możemy eksperymentować z odważnymi kolorami, natomiast w sklepie z biżuterią barwy powinny być raczej stonowane. Pamiętajmy jednak, że aranżacja wnętrza ma przyciągnąć klienta, a nie odwrócić uwagę od towarów.

Przeczytaj:

Sposoby oświetlenia wnętrz obiektów handlowych

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Każdy z nas wie jak wyglądają wnętrza użyteczności publicznej, zazwyczaj nie zachwycają designem, mimo, że często mają duży potencjał i przy odrobienie wysiłku, i kreatywności mogło by wzbudzać podziw. Fot. Biurowiec Hubska Center, Wrocław / Fot. Deka Inwestycje
Każdy z nas wie jak wyglądają wnętrza użyteczności publicznej, zazwyczaj nie zachwycają designem, mimo, że często mają duży potencjał i przy odrobienie wysiłku, i kreatywności mogło by wzbudzać podziw. Fot. Biurowiec Hubska Center, Wrocław / Fot. Deka Inwestycje

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja44.25 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Służewska – Woźnicka

adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama