REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Łazienka dla mężczyzny

Współcześni faceci w łazience lubią proste surowe, formy i naturalne tworzywa. Cenią sobie minimalizm w dekoracjach, jednak przywiązują dużą wagę do nowinek technicznych i do gadżetów. Fot. Oras
Współcześni faceci w łazience lubią proste surowe, formy i naturalne tworzywa. Cenią sobie minimalizm w dekoracjach, jednak przywiązują dużą wagę do nowinek technicznych i do gadżetów. Fot. Oras
Fot. Oras

REKLAMA

REKLAMA

Łazienka dla mężczyzny powinna być przede wszystkim funkcjonalna i wygodna. Współcześni faceci lubią proste surowe, formy i naturalne tworzywa. Cenią sobie minimalizm w dekoracjach, jednak przywiązują dużą wagę do nowinek technicznych i do gadżetów.

Na szczęście bezpowrotnie minął już czas, kiedy mężczyznom wystarczało niezbędne minimum. Współczesny facet chce otaczać się pięknymi przedmiotami, które nie tylko będą cieszyć jego oko, ale zapewnią mu komfort. Dotyczy to także łazienki, miejsca, w którym nawet najbardziej zatwardziały macho spędza sporą cześć swojego życia. Połączenie atrakcyjnego designu z wysokim komfortem użytkowania jest teraz możliwe również podczas codziennej kąpieli, golenia lub mycia zębów.

REKLAMA

Elektroniczne baterie bezdotykowe

REKLAMA

Współcześni mężczyźni dbają o siebie w stopniu nie mniejszym, niż kobiety. Chcą wyglądać dobrze, jednak pochłonięci swoimi codziennymi obowiązkami nie mają zbyt dużo czasu na zabiegi pielęgnacyjne. Interesują ich rozwiązania, które zaoszczędzą czas, a także pozwolą na bardziej racjonalne wydawanie pieniędzy. Dobrym rozwiązaniem, w które warto wyposażyć łazienkę wiecznie spieszącego się mężczyzny są baterie bezdotykowe. Ich zastosowanie pozwala oszczędzać wodę i skraca rutynową toaletę. Zasada działania pełnej elektroniki baterii jest prosta: uruchamia się ją dzięki fotokomórce. Przystawiamy dłonie i woda już leci. 

Praktyczni z natury panowie zapewne docenią także to, iż przy porannym goleniu lub myciu zębów nie trzeba za każdym razem regulować temperatury i natężenia strumienia wody. Dobrze kupić baterię, która ma wbudowany boczny regulator, który zapamiętuje wybraną temperaturę i siłę strumienia.

Zobacz także: Co warto wiedzieć o kabinach prysznicowych typu walk in?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Spiesząc się na imprezę czy spotkanie z tą jedyną, mężczyzna nie musi za każdym razem szukać równowagi między zimną a gorąca wodą. 

Joystick zamiast kranu

Mężczyzn, którzy traktują swoje mieszkanie jak trofeum i chcą się nim chwalić, zadowolą nowoczesne gadżety takie joystick zamiast kranu.  Uchwyt regulujący strumień wody i temperaturę przypomina nawigację joystickiem – odchylenie do tyłu zwiększa strumień wody, na boki zmienia wodę z zimnej na ciepłą.

REKLAMA

Z kolei dla fanów natury wielu producentów przygotowało łagodne linie. Mężczyzna po ciężkim dniu w pracy może liczyć, że strumień wody wypływający z kranu niczym wodospad, pozwoli mu przenieść się myślami w zakątek, gdzieś daleko od cywilizacji.

Wyposażając łazienkę w modną baterię mężczyzna może pochwalić się nie tylko wysmakowanym gustem i uznaniem dla światowego designu, ale także może opowiedzieć się po stronie rozwiązań ekologicznych. Baterie praktycznie same oszczędzają wodę. Niektóre wyposażone są w specjalny eko-przycisk, który w momencie uruchomienia kranu ustawia strumień wody na ekologicznym poziomie. Przycisk nie zmniejsza jednak strumienia i temperatury wody na stałe. Jeśli zajdzie potrzeba zwiększenia przepływu, wystarczy jedno kliknięcie eko-punktu. Mężczyzna dba nie tylko o środowisko, ale też o własny portfel. Mniejsze zużycie wody oznacza niższe rachunki.

Zobacz także: Jak zaaranżować wannę w podłodze?

Relaksujący prysznic

Szybki prysznic wydaje się być bliższy męskiej naturze, niż długie wylegiwanie się w wannie. Prysznic nie musi być jednak pozbawiony elementów relaksu. Producenci oferują różne modele natryskowe. Każdy model ma funkcjonalne rozwiązania. Model z deszczownicą daje pełen komfort łagodnego strumienia. Z kolei klasyczne rączki natrysku mogą być wyposażone w dwie funkcje ustawienia prysznica: normalny strumień i funkcję „hydra”, czyli odświeżający, silny strumień. To praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu można zrobić masaż wodny ujędrniający ciało.

Rączka natryskowa

Łazience wielkomiejskiego singla daleko jest do pokoju kąpielowego. Panom, którzy nie dysponują dużą przestrzenią może spodobać się specjalna rączka natryskowa. Prysznic o małej rączce możemy podłączyć do baterii umywalkowej. Przy pomocy uchwytu baterii możemy ustalać temperaturę i natężenie strumienia wody, zaś specjalnym przyciskiem na rączce natrysku, można uruchamia wodę, by płynęła poprzez prysznic. Rączka pozwala na bardziej komfortowe zabiegi higieniczne. W łatwy sposób można też napełnić np. wiadro do mycia podłogi. Choć o tym, zapewne większość mężczyzn wolałaby nawet nie słyszeć.

Źródło: materiały prasowe

Zasada działania elektrnicznej baterii w męskiej łazience jest prosta: uruchamia się ją dzięki fotokomórce. Przystawiamy dłonie i woda już leci. Fot. Oras
Fot. Oras
Łazienka dla mężczyzny powinna być przede wszystkim funkcjonalna i wygodna. Fot. Oras
Fot. Oras
Wyposażając męską łazienkę w modną baterię mężczyzna może pochwalić się nie tylko wysmakowanym gustem i uznaniem dla światowego designu, ale także może opowiedzieć się po stronie rozwiązań ekologicznych. Fot. Oras
Fot. Oras
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

REKLAMA

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

Frankowicze czekają na uchwałę Sądu Najwyższego. Czy 25 kwietnia 2024 r. Izba Cywilna SN wyjaśni wreszcie 6 kluczowych zagadnień prawnych?

W dniu 25 kwietnia 2024 roku poznamy kolejny rozdział wieloletniej już sagi związanej z wydaniem tzw. uchwały frankowej przez Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Cywilnej. Na ten dzień zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Najwyższego, który ponownie ma zająć się zagadnieniami prawnymi dot. spraw frankowych, które zostały przedstawione przez Pierwszą Prezes. Czy jednak ta uchwała ma szanse zostać wydana i czy rzeczywiście – po wielu wyrokach TSUE w polskich sprawach frankowych – jest jeszcze potrzebna? Czy jeżeli zostanie wydana, to ułatwi rozstrzyganie pozwów Frankowiczów czy tylko skomplikuje te procesy? 

REKLAMA

W jaki sposób deweloperzy mieszkaniowi korzystają z sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja jako wsparcie dla deweloperów? Jak najbardziej. W jaki sposób już ją wykorzystują i jak planują wykorzystywać AI w przyszłości? 

W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

REKLAMA