| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Projekt pokoju dla dziecka przed budową domu

Projekt pokoju dla dziecka przed budową domu

Wielkość, lokalizacja i kształt pokoju dla dziecka to rzeczy bardzo istotne, dlatego warto zrobić jego projekt w czasie budowy domu. O ile mamy możliwość dostosowania tych czynników do naszych potrzeb, na przykład budując dom, warto zrobić projekt pokoju dziecka z głową.

Pokój dziecka pełni funkcje wszystkich pozostałych pomieszczeń w domu. Jest pokojem dziennym – miejscem do zabawy, gabinetem, w którym się uczy i odrabia lekcje, salonem w którym przyjmuje gości oraz sypialnią, gdzie odpoczywa po dniu pełnym wrażeń. Dlatego odpowiednie jego zaprojektowanie jest tak istotne. Niestety – to pomieszczenie często traktujemy po macoszemu. Małe dziecko bowiem nie zwraca uwagi na wystrój wnętrz tak, jak jego rodzice. Warto jednak mimo to stworzyć naszemu maluchowi idealne warunki do pracy i zabawy.

Zobacz także: Jak urządzić pokój dla rodzeństwa?

Funkcjonalnie

W pokoju dziecka mieści się wiele przedmiotów – ubrania, książki zabawki… Z tego powodu ważne jest, aby był on odpowiednio duży. Dobrze, jeśli możemy przeznaczyć na niego od 12 do 20 metrów kwadratowych. Orientacja pokoju dla dziecka powinna być taka, jak pokoju dziennego: południowa, południowo-zachodnia lub wschodnia. Pamiętajmy także, że w pokoju dziecka – szczególnie małego – powinno być przede wszystkim bezpiecznie. Dlatego też zanim zaczniemy go urządzać dowiedzmy się, jak możemy sprawić, żeby na naszego malucha nie czyhały żadne zagrożenia.

Zobacz także: Jak urządzić pokój dziecka w stylu safari?

Elastycznie

Dzieci rosną i zmieniają się, a wraz z nimi ich potrzeby. Dlatego też należy pamiętać, aby ich pokój był przygotowany na zmiany, jakie wciąż będą zachodziły w życiu młodego człowieka. Pokój w stylu małej księżniczki może się znudzić naszej córce w miarę, jak będzie przechodzić do kolejnych klas podstawówki. Dlatego postarajmy się, aby dostosowywanie pokojów dla naszych dzieci do ich wieku nie kosztowało nas mnóstwa pieniędzy.

Postarajmy się sprostać indywidualnym potrzebom naszych dzieci. Dla mocno zżytych ze sobą bliźniaków idealną propozycją będzie pokój podzielony na dwie części przesuwanymi drzwiami. Kiedy dzieci dorosną i będą potrzebowały więcej prywatności po prostu w miejsce drzwi wstawimy ściankę.

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Wielkość, lokalizacja i kształt pokoju dla dziecka to rzeczy bardzo istotne, dlatego warto zrobić jego projekt w czasie budowy domu. Fot. dekoria.pl
Wielkość, lokalizacja i kształt pokoju dla dziecka to rzeczy bardzo istotne, dlatego warto zrobić jego projekt w czasie budowy domu. Fot. dekoria.pl

Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków Praktyczne wskazówki59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Jacek Kosiński Adwokaci i Radcowie Prawni

Ekspert prawa nieruchomości, prawa budowlanego oraz projektów infrastrukturalnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »