| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Jak stworzyć mieszkanie bezpieczne dla dziecka?

Jak stworzyć mieszkanie bezpieczne dla dziecka?

Najwięcej wypadków z udziałem dzieci przytrafia się w domu, zadaniem rodziców jest stworzenie mieszkania bezpiecznego dla dziecka. Dlatego też powinniśmy dołożyć szczególnej staranności, aby urządzając mieszkanie zadbać o bezpieczeństwo naszego dziecka.

Aby wiedzieć, co najbardziej interesuje naszego malucha, najlepiej usiąść na podłodze. Dzięki temu zobaczymy, w jaki sposób widzi świat małe dziecko. Z tej perspektywy natychmiast dostrzeżemy kable, elektryczne gniazdka i inne niebezpieczne przedmioty, o których istnieniu na co dzień zapominamy, a które mogą się okazać zagrożeniem. Warto także zwrócić uwagę, czy nasze dziecko ma potencjalnie szansę wspiąć się na sprzęty, z których grozi upadek.

Zobacz także: Meble w pokoju dziecka

Bezpieczeństwo

Aby zapewnić bezpieczeństwo naszemu ciekawskiemu maluchowi zamknijmy na klucz okna oraz balkonowe drzwi. Pamiętajmy również o zablokowaniu zaślepkami gniazdek elektrycznych i zabezpieczeniu wszystkich kabli. Wysokie meble warto przymocować do ścian. Przed poślizgnięciem uchroni nasze dziecko mata antypoślizgowa zamontowana pod dywanem, ale także i w łazience. Zrezygnujmy z lamp stojących na korzyść kinkietów. Usuńmy także z zasięgu małych rączek wszelkie sznurki od zasłon lub rolet. W ten sposób sprawimy, że nasz dom stanie się dla jego małego mieszkańca całkowicie bezpieczny.

Pokój dziecięcy

Ze szczególną starannością należy podejść do urządzania pokoju dziecięcego, należy uwzględnić przy tym wszelkie zasady bezpieczeństwa. Piętrowe łóżko, chociaż bardzo dla młodego człowieka atrakcyjne, nie zawsze będzie dobrym wyborem. O ile w dzień chodzenie po drabince nie sprawia mu trudności, o tyle w nocy, zaspany, może z niej spaść. Dlatego to rozwiązanie dobre jest jedynie dla dziecka w wieku szkolnym. Pamiętać należy także, aby reszta wyposażenia pokoju dziecka była dla niego przyjazna. Maluch powinien z łatwością sięgnąć do szuflady z kredkami, pudełka z zabawkami czy do lampki nocnej.

Zobacz także: Pokoje dziecięce - GALERIA

Wygląd naszego mieszkania jest bardzo ważny, dlatego tyle serca wkładamy w aranżowanie jest wnętrza. Pamiętajmy jednak, że mając małe dziecko powinniśmy przede wszystkim myśleć o jego bezpieczeństwie.

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Najwięcej wypadków z udziałem dzieci przytrafia się w domu, zadaniem rodziców jest stworzenie mieszkania bezpiecznego dla dziecka. Fot. dekoria.pl
Najwięcej wypadków z udziałem dzieci przytrafia się w domu, zadaniem rodziców jest stworzenie mieszkania bezpiecznego dla dziecka. Fot. dekoria.pl

Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków Praktyczne wskazówki59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Zuzanna Świerc

specjalistka w zakresie gospodarki finansowej i rachunkowości podmiotów leczniczych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »