| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Jak ustawić sprzęt elektroniczny w małym mieszkaniu?

Jak ustawić sprzęt elektroniczny w małym mieszkaniu?

Przy rozmieszczeniu rzeczy w małym mieszkaniu coraz większym problemem staje się mnożący sprzęt elektroniczny: telewizor, wideo, odtwarzacz DVD i inne. Żeby nie wyglądało to jak przypadkowe zbiorowisko pudeł oplecionych masą kabli, warto w mądry sposób ulokować sprzęt elektroniczny w jednym meblu.

Jeżeli sprzęt elektroniczny nie jest w codziennym użyciu, optymalny będzie mebel zamykany. Nie tylko wygląd pokoju się polepszy, ale też drogi sprzęt nie będzie się kurzył. Jeśli natomiast sprzęt elektroniczny pracuje codziennie, zamykany mebel może być uciążliwy, bo drzwiczki będą bez przerwy otwarte, co stworzy wrażenie bałaganu. W takiej sytuacji niech więc wszystko będzie zawsze dostępne.

Zobacz także: Nietypowe pomysły na ekspozycję telewizora

Przed wybraniem mebla sprzęt elektroniczny trzeba dokładnie zmierzyć, niektóre przewody wychodzą z korpusu aparatów pod kątem prostym i są na pierwszym odcinku usztywnione, dlatego też za takim pudłem musi pozostać trochę wolnej przestrzeni. Inne mają wieka unoszone podczas pracy, niezbędna jest wiec przestrzeń ponad nimi. Jeżeli aparaturę ustawiamy na otwartych półkach, kable warto zebrać luźno razem i w miarę możliwości, zamaskować.

Zobacz także: Kino domowe - estetyczne wyposażenie

Decydując się na wariant zamykany, niekoniecznie musimy kupować nowy mebel; czasem nawet antyk, który stał w domu od zawsze może okazać się właściwy do pomieszczenia nowoczesnego sprzętu elektronicznego. Należy jednak upewnić się czy wszystko mieści się bez problemu, czy jest właściwa wentylacja i możliwość wyprowadzania przewodów elektrycznych. Wiercenie dziur w szanowanym meblu byłoby aktem wandalizmu. Lepiej zdjąć przezornie tylną płytę i odłożyć ją do ponownego zamontowania w przyszłości.

Nawet, gdy jest ciasno i wszystko musi być blisko siebie, nie wolno ustawiać kwiatów w sąsiedztwie sprzętu elektrycznego. Kilka kropli wody może spowodować poważne zniszczenia i niebezpieczeństwo.

Bez względu na to czy sprzęt elektroniczny jest w zamykanej szafce czy w otwartym regale, pozostaje jeszcze pytanie czy jest miejsce by umiejscowić dwa lub cztery współpracujące z nim głośniki. Miejsce na podłodze lub półkach jest zbyt cenne, by zabierały je te, często okazałe, pudła, więc najlepiej powiesić je na ścianach.

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Przy rozmieszczeniu rzeczy w małym mieszkaniu coraz większym problemem staje się mnożący sprzęt elektroniczny: telewizor, wideo, odtwarzacz DVD i inne. Fot. Marbet Decor
Przy rozmieszczeniu rzeczy w małym mieszkaniu coraz większym problemem staje się mnożący sprzęt elektroniczny: telewizor, wideo, odtwarzacz DVD i inne. Fot. Marbet Decor

Potrącenia komornicze i administracyjne z wynagrodzeń69.30 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Comarch

Producent i dostawca nowoczesnych systemów informatycznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »