reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Jak uszyć parę odpinanych podszewek pod zasłonę?

Jak uszyć parę odpinanych podszewek pod zasłonę?

Odpinane podszewki pod zasłonę szyje się w sposób nieskomplikowany. Odpinane podszewki pod zasłonę są ekonomiczne, jeśli chodzi o zużycie materiału, bowiem potrzeba go jedynie półtora razy więcej niż wynosi długość karnisza.

Wybierać należy zwykłą ciemniejszą podszewkę. Rodzaj materiału potrzebnego w tym przypadku zależy od tego czy podszewkę wiesza się na tych samych żabkach, co zasłony czy też stosuje się specjalne połączenie żabek i klamerek. Jeżeli podszewkę wiesza się na tych samych żabkach, co zasłony, długość materiału podszewki powinna być o 7,5 cm dłuższa od zasłon. Jeżeli stosuje się połączenie żabek z klamerkami, długość materiału na podszewkę powinna być jedynie o 5 cm dłuższa.

Zobacz także: Tkaniny we wnętrzu - kształtowanie nastroju i unikalnego charakteru

Po obu bokach i przy dolnej krawędzi trzeba założyć na obręb tyle samo materiału, co w przypadku zasłon bez podszycia. Należy skroić taśmę, którą się przyszyje do podszewki, o 10 cm dłuższą od szerokości materiału.

Należy pamiętać by sznurki znajdujące się w miejscu, gdzie stykają się brzegi taśmy, zawiązać na kokardkę.

Taśmę należy przypiąć szpilkami do górnej części podszewki tak, żeby nie obrębiony brzeg podszewki znajdował się między „krawędziami” taśmy, a zawiązane na supełek końce sznura znajdujące się w miejscu styku obu części podszewki powinny być tam o 1 cm dłuższe.

Należy sprawdzić czy podszewka nie będzie wystawała na dole zza zasłony i jeśli zajdzie taka potrzeba dopasować długość u góry.

Następnie należy przefastrygować taśmę, upewniwszy się wcześniej czy chwyciło się igłą tylny skraj taśmy. Odwinąć na lewą stronę środkowe brzegi taśmy, by zrobić podwójny pięciomilimetrowy obręb, który ukryje supełki. Przyfastrygować. Z zewnętrznych brzegów taśmy wyciągnąć sznurki, tak żeby miały długość 5 cm. Przyciąć taśmę do szerokości 1 centymetra, przyfastrygować środkowe końce taśmy z wyjątkiem sznurków. Przyszyć maszynowo wzdłuż dolnej krawędzi taśmy, chwytając drugi brzeg od spodu, następnie zszyć krótkie brzegi, nie przyszywając sznurka. Wyciągnąć fastrygę.

Zobacz także: Jakie są zalety faktury i wzoru?

Zebrać podszewkę w fałdy i wszyć żabki, na których zawiesi się podszewkę po lewej stronie zasłon i lewą stroną podszewki na wierzch (jeżeli szyna składa się z połączenia żabek i klamerek).

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Odpinane podszewki pod zasłonę szyje się w sposób nieskomplikowany. Odpinane podszewki pod zasłonę są ekonomiczne, jeśli chodzi o zużycie materiału, bowiem potrzeba go jedynie półtora razy więcej niż wynosi długość karnisza. Fot. dekoria.pl
Odpinane podszewki pod zasłonę szyje się w sposób nieskomplikowany. Odpinane podszewki pod zasłonę są ekonomiczne, jeśli chodzi o zużycie materiału, bowiem potrzeba go jedynie półtora razy więcej niż wynosi długość karnisza. Fot. dekoria.pl

Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Milena Bernacka-Stachniałek

Adwokat i doradca restrukturyzacyjny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama