reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Jak uszyć parę odpinanych podszewek pod zasłonę?

Jak uszyć parę odpinanych podszewek pod zasłonę?

Odpinane podszewki pod zasłonę szyje się w sposób nieskomplikowany. Odpinane podszewki pod zasłonę są ekonomiczne, jeśli chodzi o zużycie materiału, bowiem potrzeba go jedynie półtora razy więcej niż wynosi długość karnisza.

Wybierać należy zwykłą ciemniejszą podszewkę. Rodzaj materiału potrzebnego w tym przypadku zależy od tego czy podszewkę wiesza się na tych samych żabkach, co zasłony czy też stosuje się specjalne połączenie żabek i klamerek. Jeżeli podszewkę wiesza się na tych samych żabkach, co zasłony, długość materiału podszewki powinna być o 7,5 cm dłuższa od zasłon. Jeżeli stosuje się połączenie żabek z klamerkami, długość materiału na podszewkę powinna być jedynie o 5 cm dłuższa.

Zobacz także: Tkaniny we wnętrzu - kształtowanie nastroju i unikalnego charakteru

Po obu bokach i przy dolnej krawędzi trzeba założyć na obręb tyle samo materiału, co w przypadku zasłon bez podszycia. Należy skroić taśmę, którą się przyszyje do podszewki, o 10 cm dłuższą od szerokości materiału.

Należy pamiętać by sznurki znajdujące się w miejscu, gdzie stykają się brzegi taśmy, zawiązać na kokardkę.

Taśmę należy przypiąć szpilkami do górnej części podszewki tak, żeby nie obrębiony brzeg podszewki znajdował się między „krawędziami” taśmy, a zawiązane na supełek końce sznura znajdujące się w miejscu styku obu części podszewki powinny być tam o 1 cm dłuższe.

Należy sprawdzić czy podszewka nie będzie wystawała na dole zza zasłony i jeśli zajdzie taka potrzeba dopasować długość u góry.

Następnie należy przefastrygować taśmę, upewniwszy się wcześniej czy chwyciło się igłą tylny skraj taśmy. Odwinąć na lewą stronę środkowe brzegi taśmy, by zrobić podwójny pięciomilimetrowy obręb, który ukryje supełki. Przyfastrygować. Z zewnętrznych brzegów taśmy wyciągnąć sznurki, tak żeby miały długość 5 cm. Przyciąć taśmę do szerokości 1 centymetra, przyfastrygować środkowe końce taśmy z wyjątkiem sznurków. Przyszyć maszynowo wzdłuż dolnej krawędzi taśmy, chwytając drugi brzeg od spodu, następnie zszyć krótkie brzegi, nie przyszywając sznurka. Wyciągnąć fastrygę.

Zobacz także: Jakie są zalety faktury i wzoru?

Zebrać podszewkę w fałdy i wszyć żabki, na których zawiesi się podszewkę po lewej stronie zasłon i lewą stroną podszewki na wierzch (jeżeli szyna składa się z połączenia żabek i klamerek).

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Odpinane podszewki pod zasłonę szyje się w sposób nieskomplikowany. Odpinane podszewki pod zasłonę są ekonomiczne, jeśli chodzi o zużycie materiału, bowiem potrzeba go jedynie półtora razy więcej niż wynosi długość karnisza. Fot. dekoria.pl
Odpinane podszewki pod zasłonę szyje się w sposób nieskomplikowany. Odpinane podszewki pod zasłonę są ekonomiczne, jeśli chodzi o zużycie materiału, bowiem potrzeba go jedynie półtora razy więcej niż wynosi długość karnisza. Fot. dekoria.pl

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Hoffmann

dyrektor sieci zewnętrznej Aureus

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama