reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Jak stworzyć żółto-brązową sypialnię?

Jak stworzyć żółto-brązową sypialnię?

Połączenie koloru brązowego i żółtego jest niezwykłe – nowoczesne, ale i eleganckie. Niebanalny kontrast między tymi barwą żółtą i brązową z pewnością przypadnie do gustu osobom młodym, lubiącym eksperymentować.

Brąz zazwyczaj spotykany jest w sypialniach w towarzystwie beżów, złamanych bieli i innych odcieni koloru brązowego. Tymczasem istnieje całe mnóstwo wariacji na temat łączenia tej barwy z innymi, mniej oczywistymi. Kolor żółty kojarzy się zazwyczaj raczej z kuchnią, pokojem dziecięcym lub też ewentualnie salonem. W sypialni na ogół stosujemy bardziej stonowane kolory. Warto jednak wiedzieć, że jeśli zastosujemy kolor żółty z umiarem, możemy otrzymać niebanalny i zaskakujący efekt!

Zobacz także: Dekoracja łóżka jako bazowa część wystroju?

Tło

Aby wydobyć maksimum uroku z kontrastu ciemnego brązu i żółtego warto nadać mu neutralne tło. Dlatego ściany sypialni pomalujmy w kolorze złamanej bieli. Ścianę, do której przylega wezgłowie łóżka pokryjmy natomiast kolorem żółtym. Niech będzie wyrazisty i soczysty, na przykład cytrynowy. Podłogę w sypialni pokryjmy ciemnym drewnem. Postarajmy się znaleźć łóżko w jak najbardziej zbliżonym do niej kolorze.

Zobacz także: Pościel: design w sypialni

Wykończenie

Pod łóżkiem zaaranżujmy puszysty, beżowy dywan lub ułóżmy mniejsze dywaniki. Wybierając meble takie, jak szafa albo komoda, zdecydujmy się na ciemne drewno lub wręcz przeciwnie – bardzo jasne takie, jak klon. Oba warianty będą się prezentowały w tej sypialni bardzo efektownie. Kropką nad „i” będą tutaj żółte dodatki. Punktem obowiązkowym jest narzuta na łóżko lub pled – najlepiej w ciekawy, brązowo-żółty deseń. Te dwa kolory możemy także połączyć wieszając na ścianie grafikę lub abstrakcyjny obraz. Całość warto uzupełnić świecami, wazonami lub ramką na zdjęcia tak, aby nadać wnętrzu indywidualnego charakteru.

Połączenie kolorów żółtego i brązowego pięknie uzupełni zieleń. Warto w kącie pomieszczenia ustawić donicę z piękną rośliną w soczystym kolorze. Pamiętajmy jednak, że powinna ona być niemal bezwonna. Intensywne zapachy mogą bowiem zakłócić nasz spokojny sen.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Połączenie koloru brązowego i żółtego jest niezwykłe – nowoczesne, ale i eleganckie. Niebanalny kontrast między tymi barwą żółtą i brązową z pewnością przypadnie do gustu osobom młodym, lubiącym eksperymentować. Fot. dekoria.pl
Połączenie koloru brązowego i żółtego jest niezwykłe – nowoczesne, ale i eleganckie. Niebanalny kontrast między tymi barwą żółtą i brązową z pewnością przypadnie do gustu osobom młodym, lubiącym eksperymentować. Fot. dekoria.pl

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Edyta Bielak-Jomaa

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie uzyskała stopień doktora nauk prawnych i została zatrudniona w Katedrze Prawa Pracy WPiA UŁ na stanowisku adiunkta; do czasu powołania na stanowisko Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, pełniła funkcję Kierownika Podyplomowych Studiów Ochrony Danych Osobowych WPiA UŁ oraz Kierownika Centrum Ochrony Danych Osobowych i Zarządzania Informacją. Była wykładowcą z zakresu ochrony danych osobowych, prawa pracy i zagranicznych migracji zarobkowych. Pełniła funkcję opiekuna naukowego Międzywydziałowego Koła Studenckiego Praw Osób Niepełnosprawnych, prowadziła szkolenia w ramach działalności Międzynarodowej Fundacji Kobiet oraz cykl szkoleń organizowanych dla pracowników i pracodawców regionu „Różni, ale równi” dotyczących równego traktowania oraz zakazu dyskryminacji na rynku pracy. Jest autorką ponad 30 opracowań z zakresu prawa pracy, problematyki rynku pracy, oraz ochrony danych osobowych. Jej zainteresowania naukowe obejmują przede wszystkim problematykę ochrony dóbr osobistych pracowników i ochronę danych osobowych w zatrudnieniu. Jako pierwsza rozpoczęła badania nad ochroną danych osobowych bezrobotnych i poszukujących pracy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama