REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak zwiększyć skuteczność prania?

Na polski rynek wchodzą pralki, w których zastosowano innowacyjne technologie. Dzięki nim pralka działka skuteczniej, a temperatura prania jest niższa. Fot. Candy
Na polski rynek wchodzą pralki, w których zastosowano innowacyjne technologie. Dzięki nim pralka działka skuteczniej, a temperatura prania jest niższa. Fot. Candy

REKLAMA

REKLAMA

Na polski rynek wchodzą pralki, w których zastosowano innowacyjne technologie zwiększające skuteczność prania. Dzięki nim pralka działka skuteczniej, a temperatura prania jest niższa.

Większa skuteczność prania

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze pralki umożliwiają efektywniejsze wykorzystanie właściwości piorących detergentu, dzięki czemu można obniżyć standardową temperaturę prania i już w 20 stopniach C uzyskać rezultaty osiągane dotąd przy 40 stopniach C. Program 40 stopni C pozwala osiągnąć skuteczność jak przy 60 stopniach C, a do najtrudniejszych zabrudzeń przeznaczony jest program 60 stopni C. Nowoczesny system gwarantuje także wysoką skuteczność płukania, które odbywa się poprzez spryskiwanie włókien wodą z dyszy pod wysokim ciśnieniem. To pozwala na dokładne usunięcie resztek detergentu i zapewnia oszczędność wody.

W początkowej fazie cyklu prania system łączy wodę i detergent w jeden roztwór o wysokim stężeniu. Następnie system wprowadza ten roztwór do wnętrza bębna pod wysokim ciśnieniem, dzięki czemu dociera on do wszystkich pojedynczych włókien tkaniny. W tym czasie następuje szybki obrót bębna, dzięki któremu ładunek rozkłada się równomiernie. Zmieszane woda i detergent przedostają się samego środka, a więc tam, gdzie najtrudniej jest uzyskać właściwy efekt prania. To rozwiązanie stanowi krok naprzód wobec metody tradycyjnej, w której woda i detergent łączą się dopiero wewnątrz bębna, stopniowo, w miarę jego mechanicznych obrotów.

Zobacz także: Pralka w kuchni czy w łazience?

Ochrona tkanin i kolorów

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dzięki systemowi efektywnego prania już w 20 stopniach C możliwe jest wyeliminowanie niekorzystnego wpływu temperatury na włókna, co ma znaczenie zwłaszcza przy praniu tkanin delikatnych, np. wełny czy jedwabiu. Także w przypadku tkanin składających się z materiałów mieszanych, wysoka temperatura może spowodować niekorzystne zmiany ich struktury. Skurczenie się niektórych włókien, przy zachowaniu niezmienionych własności pozostałych, może powodować efekt pofałdowania tkaniny. Dlatego też obniżona temperatura prania pozwala na zachowanie komfortu tkanin i ochronę ich kolorów. Dodatkowo, dzięki dodatkowym funkcjom zyskujemy możliwość równoczesnego prania białych i kolorowych ubrań. Niska temperatura prania chroni bowiem przed zafarbowaniem tkanin.

Ekologia i oszczędzanie

REKLAMA

Nowatorski system płukania w pralkach pozwala ograniczyć zużycie wody podczas cyklu prania o 15%. Natomiast dzięki możliwości prania już w 20 stopniach C zużywamy 60% mniej energii w porównaniu do prania w 40 stopniach C. Dodatkowo, inteligentna pralka pozwala dokonać optymalizacji czasu prania oraz zużycia wody i energii elektrycznej w zależności od wielkości wsadu.

Nowe modele pralek, wprowadzane właśnie na rynek polski, oprócz tradycyjnych programów (20 stopni C, 40 stopni C, 60 stopni C ) umożliwiają korzystanie z programów szybkich, a także posiadają specjalny program do prania wełny.

Zobacz także: Jak zmniejszyć zużycie energii elektrycznej w domu?

Źródło: materiały prasowe

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

W Łodzi na wyburzenie czekają budynki z niemal 2,3 tys. mieszkań. A jak w innych miastach?

W Polsce w ponadstuletnich kamieniach mieszka więcej niż 2,2 mln rodaków. Czy to bezpieczne? Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania – cena za m2? [PORADNIK]

Wykończenie mieszkania – cena za m2 różni się w zależności od standardu wykończenia mieszkania. Jaka jest cena metra kwadratowego robocizny? Prezentujemy krótki poradnik - wykończenie mieszkania deweloperskiego pod klucz krok po kroku. Sprawdź, od czego zacząć i co robić po kolei.

REKLAMA

Wyjeżdżasz na długi weekend? Sprawdź, jak zabezpieczyć puste mieszkanie

W tym roku majówkowy weekend może być naprawdę długi, dlatego więcej Polaków niż przed rokiem planuje w tym czasie wyjazd. To niestety też idealny czas dla złodziei. Rok temu wiosną było średnio 6666 włamań miesięcznie! Jak się zabezpieczyć? 

Ceny materiałów budowlanych - prognozy 2024

Co z cenami materiałów budowlanych w 2024 roku? Ostatnie wyliczenia pokazują, że ceny materiałów budowlanych spadają już kolejny miesiąc z rzędu. Niekoniecznie mamy jednak do czynienia ze stałym trendem. Może być to korekta, spowodowana nadmiernym wywindowaniem cen w ubiegłym roku. Pojawia się również pytanie, jak na to wszystko wpłynie nowy program mieszkaniowy “Mieszkanie na start”, proponowany przez rząd.

Czy Polacy chętnie kupują nowe mieszkania w tym roku?

Czy Polacy są zainteresowani kupnem nowych mieszkań? Czy decyzja o zakupie przekładana jest do czasu ruszenia nowego rządowego programu? Czy deweloperzy są zadowoleni z wyników sprzedaży i jakich rezultatów spodziewają się w 2024 roku?

Nowelizacja dyrektywy budynkowej: jak pilna potrzeba termomodernizacji budynków zmieni rynek usług budowlanych w Polsce

Termomodernizacja budynków stała się właśnie jednym z kluczowych działań mających na celu poprawę efektywności energetycznej budynków. To skutek nowelizacji dyrektywy budynkowej, przyjętej 12 marca 2024 r. przez Parlament Europejski. Zgodnie z nią między innymi od 2030 r. wszystkie nowe budynki muszą być zeroemisyjne, a te już istniejące – zmodernizowane.

REKLAMA

Jak zaprosić batmana do ogrodu?

Możesz mieć batmana we własnym ogrodzie. Taki bohater potrafi zjeść od kilkuset do 2000 komarów jednej nocy i uchronić od niechcianych ukąszeń. Jak zwabić nietoperze do ogrodu? Jest na to kilka sposobów.

W Polsce rynek nieruchomości premium zyskuje na wartości, ale w porównaniu do Europy Zachodniej jest wiele do nadrobienia

W Polsce rośnie rynek nieruchomości premium. Największy potencjał w tym zakresie mają Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Kraków i Gdynia.

REKLAMA