reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Jaki jest odpowiedni stół do małego pokoju dziennego?

Jaki jest odpowiedni stół do małego pokoju dziennego?

Przede wszystkim do stołu w małym pokoju dziennym powinien być nieograniczony dostęp. Jaki w związku z tym jest odpowiedni stół do małego pokoju dziennego? Przede wszystkim jego wielkość należy dobrać tak, by zaspokoić potrzeby wszystkich domowników.

W wielu przypadkach jeden duży stół w małym pokoju dziennym wykorzystywany jest do pełnienia wielu różnych funkcji. Przy stole przede wszystkie spożywa się posiłki, ale również czyta, pisze, wykonuje różne prace manualne czy też gra się w pokera itd. Żeby stół był wystarczająco wytrzymały, musi posiadać solidną konstrukcję, ergonomiczne wymiary oraz być wykonany z materiałów, umożliwiających korzystanie z niego bez większych ograniczeń, by na przykład rozlany rosół nie powodował na nim wybrzuszeń bądź śladów nie do usunięcia.

Zobacz także: Jak dbać o meble z drewna?

Kształt stołu powinien umożliwiać optymalne wykorzystanie miejsca jakim się dysponuje. Na przykład okrągły stół bardzo dobrze będzie pasować do kwadratowego pomieszczenia, a prostokątny stół do podłużnego, przy czym nie musi być on ustawiony centralnie. W sytuacji, gdy wiadomo, że nie obejdzie się bez prostokątnego stołu, można kupić na przykład dwa kwadratowe, które w razie potrzeby umożliwią ich zestawienie na zasadzie modułu bądź pozwolą na korzystanie z niego w innym pomieszczeniu. By umożliwić swobodne poruszanie się w obrębie stołu, przejście za krzesłem powinno wynosić co najmniej 60 cm.

Zobacz także: Czy grzejnik może być jednocześnie barkiem?

Nawet jeśli w pokoju się nie jada, niezbędny jest mebel, który będzie pełnił funkcję stołu. Dobrze, gdy stół w małym pokoju posiada szufladki, gdyż ułatwia to jego uprzątnięcie. Dla osób, które często przyjmują gości, zalecany jest zestaw stolików wchodzących jeden w drugi , np. do napojów, ciastek, przekąsek. Takie stoliki są lekkie, wiec łatwo je przenosić do drugiego pokoju w razie potrzeby.

Przy kupnie stołu warto zwrócić uwagę na jego ergonomiczną wysokość, która pozwoli zapobiec szybkiemu zmęczeniu się podczas jego użytkowania. Odległość krawędzi płyty roboczej od podstawy powinna wynosić od 68 cm do 73 cm . Odległość od podłogi do listwy podpłytowej (prześwit pionowy) co najmniej 60 cm . Długość krawędzi roboczej na jedno miejsce powinna wynosić co najmniej 55 cm netto, dla dwóch miejsc 110 cm (plus minus 20– 30 cm).

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Przede wszystkim do stołu w małym pokoju dziennym powinien być niegraniczony dostęp. Jaki w związku z tym jest odpowiedni stół do małego pokoju dziennego? Fot. dekoria.pl
Przede wszystkim do stołu w małym pokoju dziennym powinien być niegraniczony dostęp. Jaki w związku z tym jest odpowiedni stół do małego pokoju dziennego? Fot. dekoria.pl

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Patrycja Majzner

Ekspert z zakresu rachunkowości i podatków

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama