| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Baterie łazienkowe przyjazne dla dzieci

Baterie łazienkowe przyjazne dla dzieci


Wyrobienie nawyku mycia rąk u dziecka jest bardzo ważne, pomogą nam w tym baterie łazienkowe przyjazne dla dzieci. Czasami jednak trudno jest nakłonić dzieci do mycia rąk i zastanawiamy się jaki fortel zastosować, a tymczasem nie jest to takie trudne, w dużym stopniu zadanie ułatwią nam baterie łazienkowe przyjazne dla dzieci, które uwzględniają ich potrzeby.

W ocenie lekarzy regularne mycie rąk pomaga zmniejszyć o połowę liczbę zatruć pokarmowych i prawie o jedną trzecią liczbę zakażeń wirusowych. Do pilnowania higieny rąk u dzieci chyba nie trzeba przekonywać żadnej mamy. Ale jak zachęcić do tego maluchy? Wyposażyć łazienkę w przyjazne dla naszych pociech baterie łazienkowe, które czuwają nad bezpieczną temperaturą i łagodnym strumieniem wody.

Wiosną i latem dzieci spędzają czas głównie na placu zabaw, w piaskownicy czy na boisku. Dlatego szczególnie ważne jest dbanie o to, by pamiętały o regularnym myciu rąk. Dane specjalistów są bezdyskusyjne. Lekarze zalecają, by ręce myć co najmniej kilka razy dziennie, każdorazowo po skorzystaniu z toalety i przed jedzeniem – pół minuty pod ciepłą, bieżącą wodą z mydłem. Zdaniem ekspertów właściwa higiena rąk pomaga zmniejszyć o połowę liczbę zatruć pokarmowych, a liczbę zakażeń wirusowych o jedną trzecią. UNICEF z kolei przekonuje, że mycie rąk mydłem to nawyk, który może uratować życie. Właściwa higiena redukuje o ponad 40% zachorowania na biegunkę oraz o jedną czwartą infekcje oddechowe.

Zobacz także: Jak sprawdza się wolnoopadająca deska sedesowa?

Wpajanie prawidłowych zachowań powinniśmy zacząć od jak najmłodszego wieku naszych pociech. W zasadzie pierwsze lekcje mycia rąk możemy rozpocząć kiedy maluch skończy 1,5 roku. Banalna dla nas czynność, dla naszego szkraba jest jednak bardzo złożona. Młode mamy najlepiej wiedzą, że zapamiętanie kolejnych czynności jest początkowo dla dziecka niezmiernie trudne. I tu z pomocą przychodzą nowoczesne baterie łazienkowe. Dużo łatwiej i wygodniej jest uczyć dzieci nauki mycia rąk przy umywalce wyposażonej w kran jednouchwytowy, niż w klasyczne dwa kurki. Dziecko może wówczas więcej uwagi poświęcić na samą technikę mycia, a nie skupiać się na uruchomieniu i odkręceniu wody. Najwygodniejszym rozwiązaniem dla maluchów są baterie bezdotykowe, działają od razu, kiedy przysuniemy ręce do kranu. Eksperci firmy Oras, podkreślają, że krany działające na fotokomórkę zaprojektowane zostały m.in. właśnie z myślą o wygodzie użytkowania wszystkich domowników, nawet tych najmłodszych.

Nowoczesne baterie łazienkowe posiadają nie tylko wygodny sposób uruchomienia, ale też rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo dzieci, są to m.in. ograniczniki temperatury wody. Blokada powoduje, że strumień wody będzie miał po uruchomieniu zawsze bezpieczną temperaturę, a dziecku nie grozi poparzenie. To szczególnie ważne, gdy maluch dopiero uczy się samodzielnie dbać o higienę rąk.

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Wyrobienie nawyku mycia rąk u dziecka jest bardzo ważne, pomogą nam w tym baterie łazienkowe przyjazne dla dzieci. Fot. Oras
Wyrobienie nawyku mycia rąk u dziecka jest bardzo ważne, pomogą nam w tym baterie łazienkowe przyjazne dla dzieci. Fot. Oras

RODO 2019. Plusy i minusy zmian od 4 maja79.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

SMM Legal

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »