reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Jak dobrać pasujące do wnętrza donice na kwiaty?

Jak dobrać pasujące do wnętrza donice na kwiaty?

Donica na kwiaty, którą chcemy postawić w pomieszczeniu nie musi być nabyta w sklepie. Trochę fantazji w aranżowaniu wnętrza, może pomóc nam w wymyśleniu odpowiedniej donicy dla naszych roślin. Stare konewki, dzbanki lub miseczki, mogą wyglądać niezwykle ciekawie.

Wpływ donicy na kwiat

Donica bezpośrednio wpływa na warunki, w jakich rośnie kwiat. Dobierając donice do aranżacji wnętrz naszego mieszkania, nie powinniśmy kierować się jedynie czynnikiem, jakim jest wygląd obudowy. Oczywiście, ma to duży wpływ, jeśli chcemy, aby aranżacja była spójna. Równie ważne jest także stworzenie optymalnych warunków dla rozwoju rośliny. Pamiętajmy, że w zależności od gatunku, zmieniał się będzie kształt i rozmiar donicy. Kierujmy się zasadą: im cięższy i większy kwiat, tym bardziej masywna donica. Palmy i rośliny o twardej i zdrewniałej łodydze, jak np. beniamin, powinny rosnąć w dużych donicach o sporych otworach odpływowych. Pamiętajmy o zapewnieniu odpowiedniej przestrzeni do rozrostu korzeni rośliny. Kaktusy i kwiaty o małym ukorzenieniu, powinniśmy posadzić w płaskich donicach. W przypadku donic z otworami odpływowymi, koniecznie pamiętajmy o kupnie podstawek.

Zobacz także: Dominująca czerń: jak urządzić wnętrze w tym kolorze?

Jak dobrać odpowiednią kolorystykę?

Donica, jako element aranżacji wnętrza, wpływa na dekorację okien i ścian. Dlatego, niezwykle ważne jest, aby kolorystyka wnętrza, była rozważnie dobrana w przypadku dodatków i składowych części wystroju. Jeśli miejsce kwiatów jest na parapecie, powinniśmy zadbać, aby kolorystyka donic była spójna z innymi barwami, użytymi do dekoracji okna. Wybierajmy raczej jasne odcienie, które będą odbijały światło. Dzięki temu donica nie nagrzeje się, a kwiat będzie miał odpowiednie warunki do życia. Doniczka może być również elementem kontrastu w aranżacji wnętrza. Użycie jej, jako dodatku przełamującego dotychczas użyte barwy, może skutkować ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym.

Zobacz także: Do jakiego typu aranżacji pasują przeszklone drzwi?

Z jakiego materiału powinny być wykonane donice na kwiaty?

Najbardziej popularnym materiałem na donice jest ceramika. Starajmy się unikać plastikowych wersji, które mogą niekorzystnie wpłynąć na wystrój. Wyjątkiem będą tu paprocie, które najlepiej rozwijają się w tego typu doniczce. Najnowszym krzykiem mody są donice stalowe i szklane.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Donica na kwiaty nie musi być nabyta w sklepie. Trochę fantazji w aranżowaniu wnętrza, może pomóc nam w wymyśleniu odpowiedniej oprawy dla naszych roślin.
Donica na kwiaty nie musi być nabyta w sklepie. Trochę fantazji w aranżowaniu wnętrza, może pomóc nam w wymyśleniu odpowiedniej oprawy dla naszych roślin.

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dorota Echaust-Przybytniak

Deputy Legal Director, RK RODO

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama